Légióskörkép II. – a férfiaknál is megduplázódott a létszám

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Szokásainkhoz híven idén is elkészítjük körképünket arról, hogy mennyi külföldi röplabdázónak kértek játékengedélyt Magyarországon, illetve hány magyar játszik a külföldi bajnokságokban. Összeállításunkat a Magyar Röplabda Szövetséghez beérkezett transzferkérelmek alapján készítettük.

 

Sorozatunk második fejezetében a férfi NB I-ben játszó külföldiekkel foglalkozunk.

Bár az élvonal 12 csapatában feleannyi légiós játszik, mint a női Extraliga hét klubjában, a külföldi játékosok száma így is nagyjából a duplájára nőtt az előző évihez képest, ami remélhetőleg minőségi javulást hoz a bajnokság színvonalában.

Jegyezzük meg azt is, hogy a csapatokban messze nincs akkora légióshalmozás, mint a nőknél, az élcsapatokban is legfeljebb három-három külföldi szerepel.

 

Vegyész RC Kazincbarcika: 3
A bajnoki címvédő négy helyett három külföldi játékossal vágtak neki a bajnokságnak: a venezuelai Carlos Julio Paez Diaz és a szlovák Marian Vitko mellé érkezett a brazil Marcilio Braga Da Silva. És ugye a vezetőedző, a szlovák Marek Kardos személye sem változott.

 

Fino Kaposvár SE: 3
A bajnoki bronzérmes kaposváriak tavaly légiósok nélkül próbálkoztak, idén viszont nem csak három külföldiük van az orosz Jurij Kruzskov és Ilja Makarov, illetve az olasz Ignacio Regulo Martinez személyében, hanem a kispadra is egy argentin szakember, Ruben Wolochin ült le.

 

Kecskeméti RC: 3
A bajnoki negyedik és kupagyőztes kecskemétieknél már tavaly is két külföldi szerepelt, akiknek száma az idényre háromra nőtt. Az albán Amarildo Deliu mellé érkezett honfitársa, Osman Qepa, valamint a görög Evangelosz Vaiopulosz.

 

MÁV Előre-Bericap: 2+1
A tavaly még újonc fehérváriaknál is kettőről háromra emelkedett a légiósok száma, de igazából ez kettő plusz egy. A szlovákiai Németh Zsolt és a kubai Cordies Salazar Yanier maradt Német Ödön csapatánál, mellettük viszont Lengyelországból érkezett Szymon Wlaszczyk klubhoz, de ő nem az NB I-es keret tagja, hanem a Budapest Bajnokságban szereplő Fésüs RAF játékosa.

 

Pénzügyőr SE: 2
A bajnoki és kupaezüstérmes Pénzügyőr is eggyel növelte a légióskontingensét, igaz náluk ez egyről a kettőre lépést jelentette. Az ukrán Igor Vityuk helyére a brazil William Da Costa és a hongkongi Csing Pong Csj Laj érkezett.

 

MAFC-BME: 2
A másik fővárosi csapatnál viszont teljesen új, hogy külföldi játékost szerződtettek, ráadásul egyből mindjárt kettőt is: a bolgár Cvetelin Cvetanov, illetve a norvég Henrik Aase Hole igazolt Nagy Péter csapatához.

 

PTE Pécsi EAC: 1
Még egy olyan csapat van a férfi élvonalban, amelynél szerepel külföldi játékos, mégpedig a Pécs, azonban az indiai Veeshu Kumar a helyi egyetem diákja, azaz nem profi játékos. Debrecenben, Dunaújvárosban, Sümegen, Szegeden és Szolnokon viszont egyáltalán nincs légiós.

Még egy külföldi szerepel a magyar bajnokságban, igaz ő az Budapest Bajnokság első osztályában, a Kispest SE-nél játszik: a lengyel Radoslaw Posmyk ráadásul már az előző idényben is a klub röplabdázója volt.

Összesen tehát 16 külföldi játszik az NB I-ben és további két játékos alacsonyabb osztályban. Ők 13 országból érkeztek és egyből legfeljebb ketten. A nőkhöz képest új elem az albán, az orosz, a görög, a norvég, az olasz, valamint a hongkongi és az indiai játékosok, így a magyar bajnokságban (férfi és női) résztvevő nemzetek száma összesen 27-re emelkedett (ez a női NB I-gyel még magasabb lesz).

 

Albánia                  2
Brazília                  2
Lengyelország       2
Oroszország         2
Szlovákia              2
Bulgária                1
Görögország        1
Hongkong            1
India                    1
Kuba                    1
Norvégia              1
Olaszország         1
Venezuela            1

A női Extraliga légiósairól IDE kattintva olvashatnak!