Zárásként nagyszerű siker Csehország ellen

UP

Négy győzelemmel és mindössze egy vereséggel az ötödik helyen fejezte be az Eb-selejtezősorozat első tornáját U20-as női válogatottunk, amely 3:2-re nyert ma Csehország ellen. Ugyan a csapat már tegnap biztosította helyét a második, áprilisi selejtezőkörben, de a kiemelési szám szempontjából igencsak fontos volt a csehek elleni helyosztó is.

Magyarország-Csehország 3:2 (21, -19, 22, -22, 5)

Magyarország: Mikus 2, Jámbor 18, Tóth 3, Fekete 11, Erőss 20, Botyánszki 3. Csere: Baksa (liberó), Vértes, Szakály, Kiss L. 8. Szövetségi edző: Kőnig Gábor

Az ötödik helyért zajló találkozót a csehek kezdték jobban, ám Jámbor Cecília és Erőss Mirtill pontjaival hamar átvettük a vezetést. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, néhány pontnál nagyobb előnyt egyik fél sem tudott kialakítani, de a végjátékra fordulva a mieink álltak jobban. Bár a nyitásfogadásunk akadozott a játszma során, önbizalomtól duzzadó támadójátékunkkal nem tudtak mit kezdeni a csehek, megérdemelten szereztük meg a vezetést (25:21, 1:0).

Nem kezdtük jól a második játszmát, de óriásit küzdött minden labdáért csapatunk, így tapadtunk sokat hibázó ellenfelünkre. A folytatásban sem sikerült stabilizálni a játékunkat, támadásainkba is egyre több hiba csúszott, így végül könnyedén egyenlített Csehország (19:25, 1:1).

A harmadik szettre Kiss Lilla váltotta Botyánszki Fannit, csapatunk pedig ismét első szettbeli arcát mutatta. Erőteljes támadójátékunk mellett végre a nyitásfogadás is összeállt valamelyest, ám két teljesen érthetetlen bírói ítélet megfogta csapatunkat és a csehek fordítani tudtak. Kőnig Gábor időkérését követően érezhetően harapni kezdtek a lányok, Fekete, Jámbor és Erőss felváltva termelte a pontokat, így a játszma végén állva hagytuk a cseheket és egy szettre kerültünk az ötödik helytől (25:22, 2:1).

A csehek tudtak ellépni a negyedik játszma elején, majd a folytatásban öt pontos hátrányból elsősorban jó nyitásainknak, valamint Kiss pontjainak köszönhetően egyre zárkóztunk. Egyenlíteni azonban egyszer sem sikerült, ellenfelünk a végjátékra fordulva ismét ellépett és kiharcolta az ötödik játszmát (22:25, 2:2).

A mi lányaink kezdték jobban a mindent eldöntő, ötödik szettet, a cseh szövetségi kapitány gyors egymásutánban mindkét időkérési lehetőség elhasználta Jámbor támadását, majd blokkját követően. Ellenállhatatlanul játszott csapatunk, egyetlen pillanatig sem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést, így remek győzelemmel zárta együttesünk a maribori selejtezőtornát (15:5, 3:2).

Ahogy a bevezetőben is írtuk: öt mérkőzésen négy győzelmet aratott, egyedül a világbajnoki ötödik helyezett Horvátországtól kapott ki a magyar U20-as válogatott, ennek ellenére az eredmények kedvezőtlen alakulása miatt „csak” az ötödik helyen zárta a nyári Európa-bajnokság első selejtezőtornáját. Folytatás április elején, ahol a második selejtezőkörben kell majd kiharcolni a kontinenstornán való részvétel jogát.