U20-as női Eb-selejtező: Legyőztük a szlovákokat a maribori nyitányon!

A Kőnig Gábor edzette magyar együttes magabiztos játékkal verte riválisát és ezzel rögtön egy nagy lépést tett a továbbjutás felé.

U20-as Európa-bajnokság, 1. selejtezőtorna, (csoportkör)

Magyarország-Szlovákia 3:1 (19, 13, -15, 13)

Magyarország: Jámbor 10, Mikus 3, Erőss 5, Botyánszki 19, Fekete 6, Tóth S. 2. Csere: Baksa (liberó), Vértes, Kiss L., Tarr 1. Szövetségi edző: Kőnig Gábor

Megkezdte szereplését a magyar válogatott a női U20-as Európa-bajnokság első selejtezőtornáján, Mariborban. Válogatottunk szövetségi edzője, Kőnig Gábor a nyári világbajnokságon térdsérülést szenvedett Radnai Lili mellett ezúttal – szintén sérülés miatt – két centerére, Radnai Lucára és Nagy Sophiera sem számíthatott. A magyar együttes azonban így is bizakodva várta a Szlovákia elleni összecsapást.

Az első játszmában Botyánszki Fanni vezérletével villámrajtot vettek a mieink, akik a folytatásban többek között jó nyitásainknak köszönhetően növelték előnyüket. Szlovákia rengeteg hibával játszott, így hiába kapaszkodott a játszma végén, a magyar csapat magabiztosan szerezte meg a vezetést (25:19, 1:0).

A folytatásban sem változott a játék képe, a szlovákok sokat rontottak, így könnyedén került négypontos előnybe a magyar csapat. A lányok jól védekeztek, de az ellenfél gyakorlatilag saját magát verte meg, a második játszmát Szlovákia szettbeli tizenhatodik, összességében huszonhetedik (!) hibája zárta le (25:13, 2:0).

A harmadik szettre megérkeztek a meccsbe a szlovákok, teljesen más mentalitással kezdtek el röplabdázni, ami meg is hozta eredményét, hiszen a találkozó során először vezettek (2:8). A mieinket láthatóan meglepte a hirtelen váltás, Kőnig Gábor így kettős cserével próbálta felrázni csapatát, Vértes Szonja és Tarr Hajnalka váltotta Tóth Sárát és Erőss Mirtillt. A folytatásban Kiss Lilla is pályára lépett, de ebben a játszmában abszolút nem találta a válogatott a feljavuló szlovák játék ellenszerét, így következhetett a negyedik szett (15:25, 2:1).

Végre igazán parázs küzdelmet hozott a találkozó, a negyedik játszmát mindkét fél jól kezdte, ezekben a percekben színvonalas röplabdát láthattak a kilátogató szurkolók. Magyar oldalon mindenki kivette részét a pontgyártásból, védekezésben pedig nem ismert elveszett labdát csapatunk, amely így magabiztosan vezetett féltávhoz közeledve (13:8). Újabb fordulatot már szerencsére nem tartogatott a mérkőzés, a tizenkilenc egységgel záró Botyánszki vezérletével pontot tett a csapat a játszma, ezzel pedig a mérkőzés végére és három pontot érő győzelemmel kezdte meg az Európa-bajnoki selejtezőtornát (25:13, 3:1).

Kőnig Gábor (szövetségi edző): – Kiemelt fontosságú lehet a szlovákok elleni meccs eredménye a továbbjutás szempontjából. A nyitásainkkal megalapoztuk az első két szett végkimenetelét, a harmadikban újítani tudtak a szlovákok, de a negyedik játszmában rendeztük a sorokat és megérdemelt győzelmet arattunk. Reméljük, hogy ezt a formát a további mérkőzésekre is át tudjuk majd menteni.