U20-as Eb-selejtező (nők): Vereség Horvátországtól

UP

Utolsó csoportmérkőzésén Horvátország ellen sorsdöntő összecsapást vívott a magyar válogatott a női U20-as Európa-bajnokság első selejtezőtornáján, Mariborban. Hiába állt ugyanis két meccset követően hibátlan mérleggel a csoport élén együttesünk, az eredmények számunkra kedvezőtlen alakulása miatt még teljesen nyílt volt a küzdelem a továbbjutást érő első két helyért.

Az első játszmában az előzetesen legerősebb csoportellenfélnek tartott, világbajnoki 5. helyezett Horvátország igazolta hírét és ellentmondást nem tűrő játékkal épített ki magabiztos előnyt. Kőnig Gábor cserékkel próbálta megtörni az ellenfél lendületét, ám a horvátok nem inogtak meg, csapatunk szettvégi játékára azonban lehetett építeni (18:25, 0:1).

A második játszmában már jóval kiegyenlítettebb küzdelem zajlott a pályán, de Horvátország továbbra is rendkívül magabiztos támadójátékkal rukkolt elő. A mieink azonban okos megoldásokkal és kiváló nyitásokkal tapadtak ellenfelükre. Egállal fordultak a csapatok a végjátékra, ott azonban a horvátok tudtak újítani, így a vártnál könnyebben zárták le ezt a szettet is (21:25, 0:2).

A harmadik játékrész is sokáig ellenfelünk szájíze szerint alakult, ütőerejükkel nem igazán tudtunk mit kezdeni védekezésben. Ám amikor már úgy tűnt sima győzelmet aratnak a horvátok a mieink egy utolsó hajrával megfordították az állást, igazán izgalmassá téve így a szett végét. Sajnos azonban a fordulatoknak ezzel még nem volt vége, fontos pillanatokban háromszor is rontottunk a játszma végén, így Horvátország ezt a szettet is megnyerte és megérdemelt győzelmet aratott (22:25, 0:3).

A mieink ezzel a csoport harmadik helyén végeztek, és az alsóágon folytatják a selejtezőtorna küzdelmeit.

Magyarország – Horvátország 0:3 (-18, -21, -22)

Magyarország: Mikus 2, Jámbor 9, Tóth S. 1, Fekete F. 7, Erős 5, Botyánszki 13. Csere: Baksa (liberó), Vértes, Tarr 6, Kiss L. 2, Szakály. Szövetségi edző: Kőnig Gábor

Kőnig Gábor, szövetségi edző: – Csalódottak vagyunk hogy két győzelmünk ellenére is csak az alsó házban folytathatjuk a tornát, de sajnos a körbeverésekből mi jöttünk ki rosszul. Ugyan volt sanszunk arra, hogy ez ne így legyen, de a legfontosabb pillanatokban nem voltunk kellően határozottak. A maradék két meccsen harcolni fogunk azért, hogy áprilisban még legyen lehetőségünk tovább harcolni a nyári megmérettetésért.