U20-as Eb-selejtező: Bravó, Lányok! Kettőből Kettő!

UP

Szlovákia után Izraelt is legyőzte a magyar női U20-as válogatott Eb-selejtezős csoportjában, Mariborban.

Magyarország-Izrael 3:0 (11, 15, 16)

Magyarország: Mikus 5, Jámbor 15, Tóth S. 1, Fekete F. 7, Erőss 7, Botyánszki 12. Csere: Baksa, Bődi (liberók), Gergácz 2, Tarr 3, Kiss L. 1, Szakály S. 3, Kiss N., Vértes 1. Szövetségi edző: Kőnig Gábor

Izrael korosztályos válogatottja ellen folytatta szereplését a magyar válogatott a női U20-as Európa-bajnokság első selejtezőtornáján, Mariborban. Az erőviszonyok alapján egyértelműen a mieink számítottak a találkozó esélyesének, ám Kőnig Gábor szövetségi edző külön felhívta csapata figyelmét, hogy maximális koncentrációt vár ezen a mérkőzésen is.

Az edzői iránymutatásnak megfelelően nagyon magabiztosan kezdte együttesünk a találkozót, pillanatnyi kétséget sem hagyva afelől, hogy melyik a jobb csapat a pályán. Remek nyitásokkal már az első percekben megbontottuk az ellenfél játékát, Jámbor Cecília vezérletével pedig támadójátékunk is hamar összeállt, így kevesebb, mint húsz perc alatt megszereztük a vezetést (25:11, 1:0).

A második szettben sem hagyott alább a mieink lendülete, ezúttal Erőss Mirtill pontjaival léptünk el a játszma elején. A folytatásban Kőnig Gábor lehetőséget adott több, eddig kevesebb játékperchez jutó játékosának is, csapatunk pedig továbbra is magabiztos, jó teljesítményt nyújtott. A játszmát végül a szett során öt pontig jutó Mikus Nina blokkja zárta le (25:15, 2:0).

Az előző játékrészt befejező csapatból Vértes Szonja és Tarr Hajnalka is maradt a pályán a harmadik szettre, a kedélyeket pedig csak néhány véleményes bírói ítélet borzolta. Jámbor továbbra is elemében volt, de Botyánszki és Tarr is kivette részét a pontgyártásból, így végül szűk hetven perc alatt, nagyon magabiztos magyar győzelem született, ezzel csapatunk százszázalékos teljesítménnyel vezeti csoportját két játéknap után (25:16, 3:0).

A csoport másik mai mérkőzésén számunkra kedvezőtlenül alakult az eredmény, hiszen Szlovákia négy szettben legyőzte Horvátországot, így továbbra is teljesen nyílt a küzdelem a továbbjutást érő, első két helyért. Utolsó csoportmérkőzését holnap délelőtt 11 órától játssza csapatunk, az ellenfél Horvátország lesz.

Kőnig Gábor, szövetségi edző: – Ami a különbséget illeti: nem megbántva az ellenfelet, de 3:0 arányú győzelmet vártam a csapattól, ami sikerült is. Ettől függetlenül azért voltak olyan pillanatok, amikor azt éreztem, hogy picit sok a „spórolás” a holnapi horvátok elleni mérkőzésre. Hozzáállásban többet várok a következő – számunkra és a horvát csapat számára is kulcsfontosságú – találkozón.