U17-es OSB-döntő: vidéki fölény az első napon

Teremröplabda, UP

Véget ért az első nap a fiú és leány U17-es országos bajnokság döntőjében. Előbbieknél a MÁV Előre és körbeverés után a Fino Kaposvár, utóbbiaknál pedig a házigazda Békéscsaba és a Szent Benedek került csoportgyőztesként az elődöntőbe.

A Buzek László U17-es bajnokság helyszíne az esztergomi Suzuki Aréna volt, és az előzetesen beharangozóhoz mérten időben hosszú mérkőzésekkel kezdődött a torna. Az A-csoportban a Dág-Kecskemét nyitótalálkozón picit álmosan kezdtek a csapatok, ellenben fantasztikus hangulatot teremtett a hazai szurkolótábor. A rendkívül szoros első játszmát követően – amit két ponttal behúzott a Kecskemét – úgy tűnt a második is Gyurkó Sándor tanítványaié lesz, a szett közepén már négy egység is volt az előnyük, azonban a hazaiaknak sikerült az egyenlítés. A harmadik játékrész közepétől dominált a Dág, és végül magabiztosan húzta be a találkozót. A KESI a második csoport derbit se tudta megnyerni a MÁV Előre ellen, így ők keresztjátékra kényszerülnek holnap. A csoportelsőség a játéknap ötödik meccsén dőlt el, ahol a fehérváriak igazi csapatként, egységet mutatva nyertek a rendező Dág ellen, és hozták le szettveszteség nélkül a pénteket, így szombaton csak az elődöntőben lesznek érdekeltek.

A B-csoportban a Pénzügyőr 0:1-ről fordított a Fino ellen, majd a Szolnok ellen egy nagyon érzelmes küzdelemben maradt alul négy szettben. A nap zárásaként a Kaposvár szebbik arcát mutatva nagyot küzdött és nyert 3:0-ra a sok hibával játszó Szolnok ellen, így a körbeverésnek köszönhetően megnyerte a csoportját a PSE előtt.

A-csoport:
Dág KSE – KESI ’A’ 3:1 (-23, 24, 17, 16)
KESI ’A’ – ÉDRA-MÁV Előre Akadémia 0:3 (-22, -19, -16)
ÉDRA-MÁV Előre Akadémia – Dág KSE 3:0 (20, 20, 20)
A csoport végeredménye: 1. ÉDRA-MÁV Előre Akadémia 4 pont (6:0-es szettarány), 2. Dág KSE 3 pont (3:4), 3. KESI ’A’ 2 pont (1:6)

B-csoport:
Fino Kaposvár ’A’ – Pénzügyőr SE Zöld 1:3 (21, -23, -20, -24)
Pénzügyőr SE Zöld – Szolnoki SPC 1:3 (23, -20, -13, -18)
Szolnoki SPC – Fino Kaposvár ’A’ 0:3 (-21, -21, -23)

A csoport végeredménye: 1. Fino Kaposvár ’A’ 3 pont (4:3-as szettarány), 2. Pénzügyőr SE Zöld 3 pont (4:4), 3. Szolnoki SPC 3 pont (3:4)

A szombati tervezett program:
10:00 Dág KSE – Szolnoki SPC (keresztjáték)
12:00 Pénzügyőr SE Zöld – KESI ’A’ (keresztjáték)
17:00 Fino Kaposvár – Dág KSE/Szolnoki SPC (elődöntő)
19:00 ÉDRA-MÁV Előre Akadémia Pénzügyőr SE Zöld/KESI ’A’ (elődöntő)

Nyíregyházi fölénnyel indult a Szalayné Sebők Éva U17 OSB I. osztályának döntője, ugyanis az A-csoport nyitó mérkőzésén a szabolcsiak 2:0-ra vezettek az UTE ellen, amely aztán szépített, azonban az ötödik szettet már nem tudta kiharcolni, mert izgalmas végjátékban a szabolcsiak diadalmaskodtak. Mindössze kétszer kapott ki eddig az idényben a BRSE, amely a középszakasz győzteseként érkezett a döntőbe, ennek ellenére a Nyíregyháza szerzett vezetést, de a folytatásban jobban játszottak a csabaiak és előbb egyenlítettek, majd fordítottak, végül pedig a meccset is megnyerték. A lendületbe jövő Békéscsabának ezután már nem okozott túl sok problémát a az UTE sem, könnyedén, 3:0-ra nyerték meg a találkozót és jutottak be csoportelsőként a legjobb négy közé.

Meglepte a döntőbe hatodik helyen bejutó MTK a Szent Benedeket a B-csoport első találkozóján, ugyanis bátor játékkal három ponttal megléptek, de aztán Nacsa Gábor időkérése felrázta a füredieket, akik nagyszerű támadójátékkal fordítottak, majd megnyerték a mérkőzést is. Alaposan bekezdett a Vasas a második mérkőzését játszó MTK ellen, Szappanos Máté együttese az első játszma felénél már kétszer annyi pontnál járt, mint ellenfele, s nem is történt meglepetés, könnyedén nyerték meg a piros-kékek az első felvonást, s bár egy kicsit nehezebben a másik kettőt, így is magabiztos sikert aratott a múlt hétvégi, U15-ös bajnokcsapatra épülő piros-kék gárda. A játéknap utolsó mérkőzése előzetesen is igazi csemegének ígérkezett, hiszen a középszakasz második Vasas és a harmadik Szent Benedek csapott össze egymással. A fővárosiak kezdtek jobban és nyerték az első játszmát, a folytatásra viszont összekapta magát a Füred és előbb egyenlítettek, majd fordítottak is, végül pedig negyedik mérkőzéslabdájukat értékesítve nyertek, ezzel pedig csoportelsőként bejutott az elődöntőbe.

A-csoport:
UTE U17 Lila – Nyíregyháza 1:3 (–20, –21, 18, –22)
Nyíregyháza – BRSE-Fehér 1:3 (20, –17, –23, –13)
BRSE-Fehér – UTE U17 Lila 3:0 (15, 19, 14)
A csoport végeredménye: 1. BRSE-Fehér 4 pont (6:1); 2. Nyíregyháza 3 pont (4:4); 3. UTE U17 Lila 2 pont (1:6)

B csoport:
Szent Benedek RA Piros – MTK Budapest kék 3:0 (18, 16, 21)
MTK Budapest kék – Vasas SC U17A 0:3 (–13, –21, –20)
Vasas SC U17A – Szent Benedek RA Piros 1:3 (20, –18, –18, –22)
A csoport végeredménye: 1. Szent Benedek RA Piros 4 pont (6:1), 2. Vasas SC U17A 3 pont (4:3), 3. MTK Budapest kék 2 pont (0:6)