Továbbra is hibátlan a Vasas Óbuda és a Swietelsky-Békéscsaba

Klub - hazai, Teremröplabda

A fővárosiak a KNRC-t, a békéscsabaiak a Szent Benedek Balatonfüred Röplabda Akadémiát győzték le hazai pályán. A játéknap utolsó mérkőzésén megszerezte első győzelmét az Extraligában a MÁV Előre SC-St.Solar együttese, miután 3:1-re legyőzték idegenben az MTK-t.

Női Extraliga:
Vasas Óbuda – KNRC 3:0 (14, 21, 18)
Folyondár utca, 200 néző. V: Mezőffy, Adler
VASAS: Fricová 7, Papp 5, Bannister 17, Bojko 8, Abdulazimova 14, Fábián 2. Csere: Juhár (liberó), Kump 1, Jámbor, Török 6, Skripak. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
KNRC: Renko 1, Kiparisszi 5, Bodovics 4, Ubavics 13, Szedmák 11, Gyimes 6. Csere: Radnai Lili, Hegyi (liberók), Godó, Radnai Luca, Narancsics 2. Vezetőedző: Vincent Lacombe
Jannisz Atanaszopulosz: – Mindenekelőtt szeretnék mielőbbi jobbulást kívánni Sztamatiának, remélem, nem olyan súlyos a sérülés, mint amilyennek látszott. Csapatom a mai mérkőzésen hullámzóan és feszülten játszott, sokat cseréltünk, mert mindenkinek kellenek a játékpercek. Örülök, hogy túl tudtunk lendülni a nehézségeken és három pontot szereztünk. Örülök az eredménynek, de sok mindenen kell még dolgoznunk, igaz, edzeni a sok utazás és mérkőzés miatt nincs túl sok időnk. Ennek ellenére napról napra próbálunk jobbak lenni.
Vincent Lacombe: – Túl nagy volt a különbség a két csapat között a köztes játékban. Sztamatia Kiparisszi sérülése után a csapat megpróbált harcolni, és új dolgokat megmutatni. Sok munka áll előttünk.

A szerdai kupamérkőzés után ezúttal is a Folyondár utcában lépett pályára a KNRC. Míg hét közben nagy csatában legyőzték a Vasas SC-t, ezúttal jóval nehezebb dolguk volt a címvédő Vasas Óbuda ellen. Az első játszma szorosnak indult, egészen 11:11-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezt követően a fővárosiaknak sikerült ellépniük Abdulazimova és Fricová vezérletével. Vincent Lacombe feladót is cserélt, ám így sem sikerült megakadályozni, hogy a Vasas nyerje az első felvonást (25:14, 1:0). A második szettet magabiztosan kezdték a piros-kékek, de a szett közepére a Kiparisszi vezette kaposváriak felzárkóztak, majd előbb Szedmák, aztán Gyimes pontjainak köszönhetően a vezetést is átvették. 17:16-os Vasas vezetésénél ismét Kiparisszi volt, aki egyenlíteni tudott, ám a talajfogást követően súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. A sérülés érezhetőn meg is fogta a kaposváriakat, így ez a szett is a fővárosiaké lett (25:21, 2:0). A harmadik felvonásban is egy jó darabig nem találta a játékát a KNRC, 8:2-nél időt is kellett kérnie Vincent Lacombe-nak. Tovább hízott a különbség, így 12:4-es Vasas vezetésnél újra időt kért a kaposváriak mestere és újra pályára küldte Natasa Narancsics-ot. A szerb feladó pedig nagyon jól osztogatott és a vezérletével a Kaposvár ledolgozta a hátrányát és 16:14-re a vezetést is átvette. Innen azonban ismét a Vasas percei következtek: Atanaszopulosz mester Török Katát is pályára küldte, aki nyerőembernek bizonyult: hat pontot szerzett a szett hajrájában, amivel hozzásegítette a Vasas Óbudát szezonbeli második sikeréhez (25:18, 3:0).

Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA 3:0 (11, 22, 18)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 900 néző. V: Tillmann, Szabó P.
BRSE: Aktas 9, Bodnár 6, Drpa 18, Vaszileva 12, Pintér 12, Bagyinka 5. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor
SZBRA: Grbac 3, Koleva 6, Nacsa-Pekárik 5, Sztijepics 13, Jankovics 5, Vacsi 2. Csere: Balogh (liberó), Szerényi, Bosnakova, Herbin-Baker. Vezetőedző: Dejan Desnica
Tóth Gábor: – Okosan használtuk ki a Füred gyengeségeit, azonban az első szett után csökkent a koncentráció. Elégedett vagyok, hogy ismét a kellő agresszivitással harcoltunk, ezt az utat kell folytatnunk!
Dejan Desnica: – Szeretnék gratulálni a Békéscsabának, amely jelenleg jobb formában van a mi csapatunknál, az első szettben pedig remekelt és hiba nélkül játszott. A második játszma fontos lett volna számunkra, a harmadikban pedig ellenfelünk jobban blokkolt és nyitott is. Egyértelmű, hogy komolyan kell venni őket idén. Mi pedig készülünk a következő mérkőzésre és igyekszünk lépésről lépésre haladni.

A Swietelsky-Békéscsaba az előző szezon bonzérmesét, a Szent Benedek Röplabda Akadémiát fogadta az Extraliga második fordulójában. A rangadón nagyon simának indult, a békéscsabaiak ugyanis nagyon magabiztosan röplabdázva nyerték az első szettet (25:11, 1:0). A másodikra viszont feljavult a balatonfürediek játéka is és fej-fej mellett haladva jutottak el s a játékrész hajrájáig. Ekkor tudott újítani a BRSE és Drpa valamint Aktas pontjainak köszönhetően övék lett ez a játszma is (25:22, 2:0). A harmadik felvonás is kiélezett küzdelmet hozott, majd 9:9 után három ponttal meglógott a Békéscsaba. Innen egy pontra többször is visszazárkózott az SZBRA, de az egyenlítés nem jött össze, majd a végjátékban Vaszileva ponterős játékának köszönhetően a házigazdák diadalmaskodtak (25:18, 3:0)

MTK Budapest – MÁV Előre SC-ST. Solar 1:3 (20, -19, -23, -27)
Budaörs, Illyés-Aramis Sportcsarnok, 62 néző. V: Horváth M., Barabás.
MTK: Szabó L. 11, Garai 8, Asonja 17, Tatár 8, Costa 19, Berkó 2. Csere: Weidemann, Divényi (liberók). Vezetőedző: Leiszt Máté
MÁV Előre: Vaida 25, Szabó L. 6, Tóth J. 14, Karnickaja 14, Gilfillan 13, Dolotova. Csere: Kovács E. (liberó), Kiss L., Szilágyi. Vezetőedző: Nagy Fanni
Edzői értékelés:
Leiszt Máté: – Ezen a mérkőzésen az első szettben nagyon fegyelmezett és jó játékot mutattunk a pályán, azután viszont egyáltalán nem ezt láttam a lányoktól. Ellenfelünk megérdemelten nyert, ennek ellenére nagyon csalódott vagyok, hiszen mindenre készültünk, amit csináltak, de mi nagyon fegyelmezetlenek voltunk, illetve a hozzáállásunk sem volt megfelelő.
Nagy Fanni: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy sikerült talpra állni és fordítani. A taktikát a 2. szettől pontosan betartottuk, és onnan elindultunk a saját játékunk útján. Ez most egy igazi csapatmunka volt.

Az MTK kezdte jobban az újonc MÁV Előre elleni mérkőzést, Costa és Berkó is nagyon élt az első szett végén, az amerikai légiós kiválóan védekezett, aminek köszönhetően a fővárosiaké lett az első játszma (25:20, 1:0). A másodiktól azonban egyre jobban magára talált a MÁV Előre, Vaida Beáta már az első felvonásban is nagyszerűen játszott és ezt csak fokozta, de Tóth Jázmin és Karnitskaya is felzárkózott mellé. Így meg is lett az eredménye, 19:25-cel egyenlített a székesfehérvári csapat. A harmadik játszmában végig fej-fej mellett haladt a két együttes, a szett hajrájában Vaida két ásza után már 23:20-ra is vezetett a MÁV Előre. Ezt még ki tudta egyenlíteni az MTK, de előbb Gilfillan majd Tóth fejezett be sikeresen egy-egy akciót, ezzel a vendégek kerültek előnybe (23:25, 1:2). Az MTK a negyedik játékrész derekáig tudta tartani a lépést a fehérváriakkal, akik Vaida valamint Tóth és Karnitskaya vezetésével elhúztak és belorusz ütőjátékos pontjával a MÁV Előre megszerezte első győzelmét az Extraligában (17:25, 1:3)

Női NB I:
Békéscsabai RSE – Jászberény 3:0 (14, 15, 16)
Békéscsaba, 100 néző. V: Ladányi, Nagy Zs.
BRSE: Tuska 11, Lázár 7, Feld 6, Sinka 11, Korcsok 4, Fekete G. 6. Csere: Kucsera, Erdei (liberók), Szatmári 1, Mikus 4, Gellén 2, Gajdács 5, Szécsi 3. Vezetőedző: Nagy Attila.
JÁSZBERÉNY: Kovács D. 1, Sléder 9, Juhász V. 5, Faragó 5, Somlai 5, Fodor 2. Csere: Morvai (liberó), Patócs, Csiki. Vezetőedző: Deme Gábor.
Nagy Attila:
– Stabilan játszottunk ma, össze sem lehetett hasonlítani a mai minőséget a játékunkban a múlt hetivel. Örülök ennek, a csapat vette a lapot, remélem ezen az úton megyünk tovább.

VEHIR-Veszprémi ESC – Gödöllői RC 3:0 (22, 18, 21)
Veszprém, 75 néző. V: Nagy L., Vigh.
VESC: Pós 5, Araújo 2, Sólyomvári 14, Hajós 10, Dordzsceren 8, Thompson 7. Csere: Tóth L. (liberó), Molnár-Pintér, Bozsó 3. Vezetőedző: Ibrahimi Edon.
GRC: Boros 3, Halla P. 12, Borsos L. 6, Kovács E. 8, Máté 2, Nagy V. 3. Csere: Maurer, Szerencsés (liberók), Kardos 5, Sorompó, Máthé-Barabássy 2, Vas. Vezetőedző: Szalay Attila.
Ibrahimi Edon: – Sokat készültünk erre a meccsre. Azt kértem a lányoktól, mutassák meg az igazi karakterüket és azt kell, hogy mondjam meg is tették. Fontos győzelmet arattunk és hatalmas gratuláció jár az egész csapatnak. Köszönjük szurkolóink támogatását is, nélkülük nem sikerült volna!
Szalay Attila: – Gratulálok a VEHIR-VESC csapatának a győzelemhez és mielőbbi felépülését kívánunk Ribeiro Araújo Deborának! Voltak jó pillanataink, de túl sok ki nem kényszerített hibával játszottunk és ez meg is pecsételte a sorsunkat. A mérkőzésen nyújtott és az edzéseken tapasztalt teljesítményünk között jelenleg túl nagy a szakadék. Azon kell dolgoznunk, hogy amit tudunk azt versenyhelyzetben is meg tudjuk mutatni.

BVSC-Zugló – Diósgyőri VTK 1:3 (21, –23, –16, –17)
Szőnyi út, 61 néző. V: Selega, Gyulai.
BVSC: Nagy Zs. 6, Benedek R. 12, Dani 12, Riczkó 11, Wirth 6, Tóth Bagi 2. Csere: Sartoris (liberó), Puskás, Rózsa 3, Marton 1, Bajnóczi 1, Imre. Vezetőedző: Daróczi Gergely.
DVTK:
Kalmár 6, Vajdová 18, Hollósi 5, Tosics 17, Egri 11, Kiss E. 12. Csere: Kundrák (liberó), Kovács l., Bátori. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Daróczi Gergely: – Az elmúlt pár hét mérkőzéseihez képest egy kicsit ugyan tudtunk előre lépni, most már majdnem két szettet tudtunk úgy röplabdázni ahogy ebben a ligában elvárható lenne. Kár volt a második játszmáért, mert annak elvesztése után teljesen szétesett az alapjátékunk és ugyan voltak még fellángolások, de a DVTK felőrölt minket. Két nagyon nehéz ellenfelen vagyunk túl nyilván alakulhattak volna jobban is a dolgok, viszont mostantól már el kell kezdeni pontokat is gyűjteni!
Németh Szabolcs: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, abszolút azt kaptam amire számítottam! A hazai csapat nagyon nagy erőkkel kezdte a mérkőzést, amihez az első szettben csak asszisztáltunk, de ahogy kezdtük megtalálni a ritmusát a mérkőzésnek egyre stabilabban tudtunk játszani! Gratulálok a csapatomnak mert idegenből mindig nehéz haza vinni a 3 pontot, de sokat kell még dolgoznunk!

Vasas SC – Budaörsi DSE-Emericus 3:0 (21, 18, 15)
Folyondár utca, 75 néző. V: Villás, Bibók.
VASAS: Imre 1, Fekete F. 10, Olcsváry 8, Botyánszki 13, Rieder 8, Tóth S. 1. Csere: Stankovics, Szili (liberók), Jámbor 13, Märcz 1., Kállai 1. Vezetőedző: Kőnig Gábor.
BDSE: Pisák L. 5, Tátrai N. 2, Hernády 3, Pisák F. 4, Horváth P. 5, Vincze 1,Kiss Zs. 2. Csere: Ujvárosi, Futsek (liberók), Tátrai Zs. 14, Jakab, Merza, Darvas. Vezetőedző: Ujvárosi Levente.
Kőnig Gábor: –
A keddi kupamérkőzés után ilyen találkozóra számítottam, és abban is biztosak voltunk, hogy a Budaörs vissza szeretne vágni a kupavereségért, így erre fel is hívtam a lányok figyelmét. Ellenfelünk a meccs elején meglepett minket a kezdőcsapatával, de aztán tudtam forgatni a csapatot, ahogy azt a szezon elején ígértem is a játékosoknak. Bebizonyították, hogy bárkiben megbízhatok, emiatt boldog vagyok. A győzelemnek örülök, a mutatott játékunk az eddigi mérkőzéseken jobb volt, de ma így kellett nyernünk.
Ujvárosi Levente:
– Azt mondtam a lányoknak nézzük meg mit tud a Vasas hátrányból. Nyomjuk meg az első játszmát. Ha jobban sikerül eltalálni a kezdő csapatot ez meg is lett volna.  Támadásban és sáncban gyengén teljesítettünk. Ezen a szinten ez megengedhetetlen. Szerencsére az alapjátékunk rendben van. Néhány fejben kell rendet rakni és akkor jönnek a sikerek. Ellenfelünknek erős a cserepadja is és ezt ki is tudták használni. Gratulálok!