Több mint kétezer néző előtt nyert másodszor is a Fino

Csütörtökön játszották le a férfi Extraliga döntőjének második mérkőzését. A Fino Kaposvár ezúttal hazai pályán, több int kétezer néző előtt győzte le a MÁV Előre-Foxconnt, így már csak egy győzelemre áll a bajnoki címtől. A bronzmeccsen viszont egyenlített a Vegyész a Pénzügyőr ellen, míg az 5. helyért a Kecskemét hazai pályán is legyőzte a DEAC-ot. A Kistext és a MAFC összecsapása a hazaiak pályaproblémái miatt elmaradt.

Férfi Extraliga-döntő, 2. mérkőzés:
Fino Kaposvár – MÁV Előre-Foxconn 3:0 (24, 19, 18)
Kaposvár, 2106 néző. V: Halász T., Árpás.
FINO: Iván 8, Baróti 19, Bögöly 11, Lescay 3, Bartunek 4, Hernandez 9. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska, Tóth K. 2. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
MÁV: Eke 4, Deliu 3, Koci 15, Ambrus 2, Szabó V. 4, Doda 3. Csere: Takács M. (liberó), Boa, Bibók 5. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Szlobodan Prakljacsics:
– Az elején sok hibával játszottunk, amikor stabilizáltuk az alapjátékunkat és a nyitásaink is hatékonyak voltak, sikerült irányítanunk a játékot. Köszönjük a nagyszerű közönségünknek, elképesztő hangulatot teremtettek!
Dávid Zoltán:
– Nem tudtuk a saját játékunkat játszani, kerestük a megfelelő felállást, hogy pótolni tudjuk a sérült játékosunkat.
A párharc állása: 2–0 a Fino javára.

A fehérváriak megint jól kezdtek, pontos blokkjaiknak köszönhetően sokáig vezettek is, míg a kaposváriak nyitásrontásaikkal sok „ingyenpontot” adtak riválisuknak. A hazaiak először 10:10-nél érték utol ellenfelüket, de a MÁV Előre az albán Redjo Koci ponterős játékának köszönhetően a vezetést nem adta ki a kezéből, azt egészen a hajráig őrizte. A végjátékhoz érve, 22:21-nél került előnybe a Kaposvár, amely rutinos játékosai vezérletével meg is nyerte a szettet (26:24).

A második felvonás csak egy ideig alakult szorosan, a hazaiaknál a korábbi válogatott Baróti Árpád mellett a jelenleg is kerettag center, Iván Bence teljesített kiemelkedően, vezérletükkel a Fino magabiztos előnyt épített ki. Dávid Zoltán cserékkel is próbálkozott, de ez sem hozott változást, s éppen Iván pontjával zárult a szett (25:19).

A harmadik etapban a hazai kulcsemberek továbbra is jól teljesítettek, Dávid így négypontos hátrányban, amolyan utolsó próbálkozásként Szabót feladóként hozta vissza. A MÁV Előréből csak Koci nyújtott bajnoki döntőbe illő teljesítményt, és mivel a fehérváriak védekezésben nem bírtak Barótival, a Kaposvár – a nézők álló vastapsa mellett – ezt a mérkőzést is lezárta a lehető legrövidebb idő alatt (25:18).

Férfi Extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés:
GreenPlan-VRCK – Pénzügyőr SE 3:1 (18, –20, 14, 21)
Kazincbarcika, 256 néző. V: Bátkai-Katona, Jámbor.
VRCK: Páez 2, Reffatti 14, Juhász 13, Csoma 26, Péter M. 10, Moraes 8. Csere: Kiss M., Budai (liberók). Vezetőedző: Toronyai Miklós.
PÉNZÜGYŐR: Rása 8, Magyar 1, Kiss D. 12, Nascimento 7, Kovács Z. 10, Dávid Cs. 4. Csere: Feliciano (liberó), Tamási 1, Tordai 6, Tomanóczy 3, Majoros 8, Solti 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Toronyai Miklós:
– Gratulálok a csapatnak, de többpontos előnyt egy állásban leadni nem szabad. Tudom, hogy a döntőben szerettek volna minket látni a szurkolóink, de örülök, hogy ilyen szép számmal kilátogattak ma, fantasztikusak voltak.
Jókay Zoltán: – Úgy érzem egy-két játékosnak derogál a harmadik helyért folyó játék. Úgyhogy el kell gondolkodni, kinek van helye a pályán.
A párharc állása: 1–1.

Férfi Extraliga, az 5. helyért, 2. mérkőzés:
Kecskeméti RC – Debreceni EAC 3:0 (22, 23, 22)
Kecskemét, 82 néző. V: Sík, Halász E.
KECSKEMÉT: Baserio 5, Keen 3, Farkas P. 5, Boldizsár 7, Varga P. 19, Kecskeméti 14. Csere: Török Zs. (liberó), Bogdán, Szabó M. 1. Vezetőedző: Nagy József.
DEAC: Árvai 2, Bagics 8, Kiss I. 2, Almora 15, Veres 10, Moret 3. Csere: Bán (liberó), Imre. Vezetőedző: Fodor Antal.
Nagy József:

Fodor Antal: – Ez a második Kecskemét elleni mérkőzés viszonylag jobb formát hozott ki a fiúkból. Mind a három játszma szoros volt, így bízom benne, hogy a hazai meccsen tovább tudunk javulni és sikerül szépíteni.
A párharc állása: 2–0 a Kecskemét javára.

A férfi Extraliga, a 7. helyért lejátszandó Kistext JP Auto Mercedes–MAFC BME elmaradt.

Férfi NB I-döntő, 2. mérkőzés:
MEAFC-Miskolc – Vidux-Szegedi RSE 3:0 (34, 25, 21)
Miskolc, 350 néző. V: Takács Á., Varjasi.
MEAFC: Kozsla 11, McLaughlin 4, Kovács Z. 6, Csizmadia 13, Komlósi 13, Árva 13. Csere: Karóczi (liberó), Szabó P. Vezetőedző: Bagó László.
SZRSE: Piti 14, Dileo 1, Csányi 14, Kiss G. 2, Pozzobon 25, Kasnyik 5. Csere: Borsi (liberó), Bodnár, Honti. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
Bagó László:

Fésüs Erzsébet: – A mai nap igazából megérdemelten nyert a Miskolc, mert a végjátékokban sokkal pontosabbak voltak és kevesebbet hibáztak. Nyilván csalódott vagyok, mert ugyanúgy 3:0-ra mi is megnyerhettük volna ezt a mérkőzést, hiszen minden szettben vezettünk és voltak lehetőségeink, hogy lezárjuk a szetteket, de a mai nap ez nem sikerült.

Férfi NB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés:
Dunaújvárosi KSE – Dág KSE 0:3 (–22, –16, –18)
Dunaújváros, 62 néző. V: Gyulai, Bibók.
DKSE: Juhász B. 1, Béres 12, Velicsko 1, Szalai 12, Pavljuk 4, Kisházi 4. Csere: Kuti (liberó), Vida 2, Gőczi 1, Pintér. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
DÁG: Majer 3, Kun 13, Sow 10, Oláh B. 4, Krupánszki 16, Flachner K. 6. Csere: Farkas R. (liberó), Benkő 1. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Tomanóczy Tibor: – Szakosztályi döntés alapján fontossági sorrendet állítottunk fel, és ennek megfelelően próbáltunk játszani. Az első szett kifejezetten jó hangulatú, kemény összecsapás volt. A folytatásban tartottam magam a szakosztályi döntéshez, és ennek megfelelően változtattam a csapaton. Onnantól kezdve nem éreztem a tüzet a csapatban. Nem volt meg az az erő, ami Dágon igen. A Dág egy Krupánszki Olivérrel volt jobb nálunk. A következő meccsre fel kell javulnunk támadásban. A nyitásfogadásunk nem volt rossz, viszont támadásban nagyon sokat kell javulnunk.
Zirigh Balázs: – Ilyen hozzáállással, és magabiztossággal kellet volna játszanunk az első meccsen is, és akkor behúztuk volna azt is. Akkor megérdemelték a srácok a negatív kritikát, ezúttal viszont dicséret illeti Őket! Bízom benne, hogy ezen az úton megyünk tovább a párharcba, mert akkor előnnyel térhetünk vissza Dunaújvárosba.

Férfi NB I, az 5. helyért, 2. mérkőzés
Szolnoki RK – TFSE 1:3 (–23, 23, –24, –19)
Szolnok, 65 néző. V: Varga A., Soltész.
SZOLNOK: Acsai 5, Guzmics 6, Reiner 12, Bíró 5, Falusi., Fenyvesi D. 20. Csere: Földes (liberó), Timár 2. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
TFSE: Kókai 20, Balázs B. 11, Tigyi 5, Tóth M., Merkler 12, Mihucz 5. Csere: Nagy T. (liberó), Horváth B. 3, Füzék 2, Éliás. Vezetőedző: Lónárt Péter.
Gulyás Ferenc: – Nagyon sajnálom ezt a mérkőzést végig vezettünk az első három szettben és nem tudtunk vele élni. Sajnos fejben vesztettük el ezt a mérkőzést. Nagyon nehéz lesz innen felállni. Bízom benne helyén lesz a szívünk és bebizonyítjuk magunknak, hogy sportemberek vagyunk.
Lónárt Péter: – Nehéz küzdelem volt! Az első szettet követően többször beleültünk a játékba, de végül sikerült kijönni belőle! A negyedik szettben végig magabiztosan és bátran játszottunk ahogyan kell! Gratulálok a csapatomnak!

Április 28., péntek
17:00 Kaposvári NRC – Újpesti TE (női Extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
17:30 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 1. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Április 29., szombat
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Szent Benedek RA (női Extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MTK Budapest – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, a 7. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv