Szlovákiában lépett pályára a női válogatott

Teremröplabda, Válogatott

Lejátszotta első Európa-bajnoki felkészülési mérkőzését női válogatottunk. Csapatunk Szlovákiában vendégszerepelt és ezúttal a hazaiak győztek négy játszmában, az ötödik, ráadásszettben viszont a mieink bizonyultak jobbnak.

Szlovákia – Magyarország 3:1 (13, -22, 14, 20)
Szentiván, 20 néző.
Szlovákia: Šepelova 8, Hrušecká 13, Šunderliková 23, Žernovič 8, Abrhámová 13, Koseková 1. Csere: Magdinová (liberó), Ovečková 2, Fričová 5, Körmendyová 4. Vezetőedző: Michal Mašek
Magyarország: Kump 8, Bagyinka 2, Török 6, Lászlop 1, Petőváry 3, Vezsenyi 4. Csere: Kertész, Tóth, Szalai (liberók), Glemboczki 5, Németh 13, Kiss, Pintér 7, Boskó 1. Vezetőedző: Alessandro Chiappini

A szlovákiai Szentivánon játszotta első felkészülési mérkőzését az augusztusi Európa-bajnokságra készülő magyar női röplabda válogatott. A találkozót 3:1 arányban Szlovákia nyerte, ám a teljes képhez hozzátartozik, hogy a mieink olasz szövetségi kapitánya, Alessandro Chiappini sokat forgatta csapatát, több új taktikai elemet kipróbálva. A magyar válogatott színeiben ezen a találkozón debütált a Fatum Nyíregyháza centere, Lászlop Alexandra.

A mérkőzés zárását követően egy ráadás szettet is játszottak a csapatok, melyet a mieink nyertek 25:22 arányban. A felek holnap ismét hivatalos mérkőzésen csapnak össze, míg vasárnap edzőmeccsen találkoznak egymással.