Simán legyőzték Albániát az U17-es lányok

Teremröplabda, UP

Magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a törökországi Bursában a magyar leány U17-es válogatott, amely 3:0-ra legyőzte Albániát (az Ukrajna elleni le nem játszott mérkőzés 3 pontját, 3:0-s szett és 75:0-s pontaránnyal kapták meg a mieink). A tavalyi Eb-n 7. helyen végző csapatunk mindössze 34 pontot engedélyezett ellenfelének, pontosan annyit, amennyit egy nappal korábban a házigazdák, így a két csapat teljes holtversenyben áll a csoport élén. Az első helyről a szombati egymás elleni találkozójuk dönt.

Leány U17-es Eb-selejtező:
Magyarország – Albánia 3:0 (11, 7, 16)
Bursa, 100 néző. V: Zotovics (szerb), Gargasas (litván).
MAGYARORSZÁG: Tóth S. 1, Jámbor 6, Kállai 7, Erőss 7, Tuska 7, Nagy S. 4. Csere: Nánási, Bencze (liberók), Botyánszki 11, Fekete R., Báder 10, Fekete F. 5. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.
ALBÁNIA: Mikopula, Pahedhti 3, Shabanaj 3, Kika 4, Gjeci 3, Gjyshja 2. Csere: Llapa (liberó), Gjergji 1, Stafa, Bregu. Szövetségi edző: Gentiana Nicaj.
Kőnig Gábor: –Mint azt előre tudtuk ez a meccs a kötelező győzelem kategória volt, így természetesen ez volt az elvárás is. Ezek a meccsek mindig nehezek, tegnap néha a török csapat is belealudt néhány szituációba, így ezt próbáltuk hangsúlyozni a lányoknak, ezt nem szabad nekünk elkövetni. Szerencsére a harmadik szett közepétől eltekintve ezt sikerült is betartanunk. Örülök hogy mindenkinek volt része ebben a sikerben. Tudjuk, hogy holnap ennél jóval több kell majd, de küzdeni fogunk minden pontért és szeretnék egy jó meccset lehozni.

A csoport állása: 1. Magyarország és Törökország 6-6 pont (6:0 szettarány, 150:34 pontarány), 3. Albánia 0 (0:6, 68:150), 4. Ukrajna 0 (0:6, 0:150)