PSE vagy Fino? Rajtol a férfi Extraliga döntője

Klub - hazai, Teremröplabda

Pénteken 19 órakor a Kőér utcában megkezdődik a férfi Extraliga 2021–2022-es idényének döntője a címvédő, kupa- és alapszakaszgyőztes Pénzügyőr és a rekordbajnok Fino Kaposvár között.

Mindkét gárda csak az ötödik mérkőzésen tudta kiharcolni a fináléba kerülést, a somogyiak rendre hozni tudták a hazai meccseiket (3:2, 3:1, 3:1) a GreenPlan-VRCK ellen – bár az első meccsen rezgett a léc, hiszen a döntő játszmában végül csak 30:28-ra győztek – Kazincbarcikán viszont elég simán kikaptak mindkétszer (3:0, 3:0).

Ezzel szemben a PSE-nek eléggé hullámzó volt a formája a MAFC ellen: az első meccset még megnyerték hazai pályán 3:2-re, de aztán egy idegenbeli 1:3 és egy hazai 2:3 következett. Jókay Zoltán csapata azonban ekkor megrázta magát és ezt követően már játszmát sem veszített fővárosi riválisával szemben.

Ami az alapszakaszbeli egymás elleni mérkőzéseiket illeti, a Pénzügyőr mindössze egyszer szenvedett vereséget, de azt éppen a Kaposvár ellen szenvedte el, még a második fordulóban (3:2), a visszavágón viszont 3:1-re a fővárosiak nyertek. A két csapat egy éve egymás ellen játszotta a döntőt, s akkor négy mérkőzés kellett a Pénzügyőrnek a végső sikerhez, sőt az alapszakaszban és a kupadöntőben is ők diadalmaskodtak a somogyiak ellen. Ez igazából azért érdekes, mert a PSE kezdőcsapata gyakorlatilag egy helyen változott a tavalyihoz képest: az év legjobb légiósának választott brazil Willian Reffatti helyét a válogatott négyes ütő, Dávid Csanád vette át, aki azonban remekül pótolja elődjét.

A múlt a Fino mellett szól, hiszen az első bajnoki címének 30. évfordulóját éppen a napokban ünneplő klub eddig összesen 18 alkalommal állhatott fel a dobogó tetejére (igaz, legutóbb öt éve sikerült nekik), míg a Pénzügyőr mindössze egyszer. Azonban a fővárosiak begyűjtötték a legutóbbi négy trófeát, hiszen a bajnoki diadal mellett sorozatban háromszor nyerték meg a Magyar Kupát is.

A kaposváriak argentin vezetőedzője, Ruben Wolochin szerint „nagyjából mindkét csapat azonos játékerőt képvisel, s az a véleménye, hogy az adott pillanatnyi forma fog dönteni az arany sorsáról”.

Jókay Zoltán szerint „az elődöntőben a fejekben kellett helyre rakni bizonyos dolgokat, illetve Magyar Bálintnak is idő kellett ahhoz, hogy ismét rátaláljon azokra a kapcsolatokra, amelyek működnek. Mivel azonban az utóbbi két mérkőzésen ez előjött, ezt kell tovább vinniük a döntőben is a végső sikerhez”.

A döntő első, pénteki mérkőzését a Hunvolley Tv-n láthatják azok, akik nem tudnak személyesen kilátogatni a Kőér utcába, míg a második, kaposvári meccset az M4 Sport közvetíti. A harmadik találkozót az m4sport.hu tűzi majd műsorára.