Ötszettes csatában nyert a Kecskemét Székesfehérváron

A férfi Extraliga szombati játéknapján a Kecskeméti RC öt játszmában győzte le Székesfehérváron a MÁV Előrét. A fővárosi csapatok találkozóján nehezen lendült játékba a MAFC-BME a Kistext ellen, de a vége 3:0-ás siker lett.

Férfi Extraliga
MÁV Előre SC-Foxconn – Kecskeméti RC 2:3 (19, -29, -15, 22, -13)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 128 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.
MÁV Előre: Ambrus, Boa, Szabó, Koci, Kholman, Doda. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Deliu, Balázs, Bibók. Vezetőedző: Dávid Zoltán
KRC: Boldizsár, Baserio, Fundora, Keen, Argilagos, Kecskeméti. Csere: Gebhardt (liberó), Varga, Szabó, Farkas. Vezetőedző: Nagy József
Dávid Zoltán: – A második szett megbosszulta magát, ott nem szabadott volna hat szettlabdát kiadni a kezünkből. Azt a játszmát megnyerte a Kecskemét, a harmadikban pedig nem tudtunk felállni. A negyedikben próbáltunk visszakapaszkodni, sokat hibáztunk, sokat kellett cserélnem, de aztán sikerült életben maradni. Ma jobb volt a Kecskemét, a két kubai játékos kihasználta a tapasztalatát, befejezte a kivédekezett labdákat. Ma ezzel nőttek fölénk, hogy volt két tapasztalt játékos, akik a nehéz szituációkban megoldották a labdákat. Örülök ennek az egy pontnak, megyünk tovább.
Nagy József: – Győzelemmel hagytuk el a MÁV előre csapatának csarnokát. Akik kiválóan fel lettek készítve és óriási csatára kényszerítettek minket. A végén már az idegek harca volt és magas színvonalú játékban estek a pontok egyik-másik oldalon. Gratulálok ismét a KRC játékosaink, hogy egy ilyen színvonalú mérkőzésen győzelmet arattak!

Igazi nagy csatát, közönségszórakoztató parázs ütközetet hozott a Kecskemét székesfehérvári vendégjátéka. Az első szettben a vendégek nem nagyon találták a játékukat, a befejezésekbe sok hiba csúszott, amit a hazaiak ki is használtak és viszonylag simán, 25:19-re nyerték a játékrészt. A második játszmára felvette a találkozó ritmusát a vendég csapat és a játékrész hajrájára utolérte ellenfelét. Előbb a székesfehérváriak jutottak szettlabdához, de nem tudták kihasználni. A kecskemétiek viszont megragadták a lehetőséget és 31:29-el kiegyenlítettek. Kicsit megfogta a hazaiakat az elveszített játszma, ezt kihasználva a Kecskemét került előnybe (15:25, 1:2). Felszívta azonban magát a MÁV Előre és kiharcolta a döntő játszmát (25:22, 2:2). Az ötödik szettben a kecskemétiek kerültek előnybe, és óriási küzdelemben sikerült is megtartaniuk és Keen Cameron pontjával megszerezték a győzelmet is. (13:15, 2:3).

Kistext JP Auto Mercedes -MAFC-BME 0:3 (-24, -22, -8)
Riz Levente Sport- és Rendezvénycsarnok, 125 néző. V: Jámbor, Csizmarik
KISTEXT: Makarov 5, Csizmadia 1, Reffatti 11, Mihucz 7, Fazekas 6, Gebhardt 4. Csere: Lassú (liberó), Kruzskov 4, Gönczi, Óhidi 1. Vezetőedző: Oleksandr Gutor
MAFC-BME: Gomez Galvez 3, Topuzliev 9, Eke 5, Dimitrov 24, Krupánszki 3, Gacs 7. Csere: Pápai (liberó), Kókai 1, Kunert 1, Torbica 3, Rákóczi, Szabó B. 1. Vezetőedző: Nagy Péter
Edzői értékelés:
Nagy Péter: – Természetesen örülök a győzelemnek, viszont a mutatott játék képével nem teljesen. Az ellenfél elég pontatlanul játszott a mai napon, de jobban ki kellett volna használnunk minden játékelemben a lehetőségeinket. Jövő héten két fontos mérkőzés vár ránk, ennél sokkal pontosabban kell játszanunk.

A vártnál nehezebben győzött a MAFC-BME a Kistext ellen: a két fővárosi csapat mérkőzése három játszmában dőlt el, ám a Kistextnek is volt esélye a szettgyőzelemre. A második játékrésztől kezdve jobban játszott a MAFC, a harmadikban pedig a 24 pontos Dimitrov vezérletével nagyon simán győzte le a Kistextet.

Férfi NB I
Gamma Party.CO – Dág KSE 0:3 (–15, –15, –18)
Riz Levente Sportcsarnok, 83 néző. V: Varga A., Mezei.
GAMMA: Juhász B., Kocsondi 9, Tarr, Báder 1, Nagy P. 14, Katona 6. Csere: Parsa (liberó), Balogh B. 1. Vezetőedző: Kovács Sándor.
DÁG: Szabó B. 3, Kun 6, Sow 6, Oláh 15, Benkő 7, Flachner D. 7. Csere: Farkas, Czibula (liberók), Flachner K. 4, Majer 1, Horváth B. 2, Czobor 2. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Kovács Sándor:
– Gratulálok a vendégeknek, és további sok sikert kívánok nekik!
Zirigh Balázs: – Örülök, hogy végig élesek voltak a srácok, és nem engedtek ki egy percre sem! Nyitásfogadásunk végig stabil volt, és a nyitásaink is sok gondot okoztak az ellenfélnek. Fontos volt, hogy szettveszteség nélkül abszolváljuk a meccset, mert ezen a téren nem álltunk túl fényesen.

Vidux-Szegedi RSE – TFSE 3:0 (14, 22, 16)
Szeged, 80 néző. V: Takács Á., Sík.
SZRSE: Dileo, Csányi, Kiss G., Pozzobon, Kasnyik, Piti. Csere: Borsi (liberó), Bodnár, Sarnyai, Demcsák, Honti. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
TFSE: Tigyi, Czita, Szappanos, Gyenes, Márton, Arató. Csere: Nagy T., Szabó B. (liberók), Füzék, Tanai 3, Tóth M., Fenyő, Együd. Vezetőedző: Lónárt Péter.
Fésüs Erzsébet:
– Az előző mérkőzésről sikerült átmenteni a stabil nyitás és nyitásfogadásunkat és így az ütőink eredményesen tudtak támadni minden poszton. Mindenkinek sikerült játéklehetőséget adni és örülök, hogy ezzel a lehetőséggel mindenki élt is.
Lónárt Péter: – A röplabda egy játék, amit szenvedéllyel kell megélni. Sajnos ma csak egy szikrát láttam. A hit és az akarat együtt felül tudja írni a realitást! Ennél sokkal több van bennünk! Szegednek Gratulálok!