Ötszettes csata után előnyben a Swietelsky-Békéscsaba

Klub - hazai, Teremröplabda

Ötcsillagos mérkőzésen, óriási küzdelemben győzött a Swietelsky-Békéscsaba a női Extraliga döntőjének első felvonásán a Vasas Óbuda ellen. Az ötödik helyért zajló csatában a Fatum-Nyíregyháza, míg a hetedik helyért vívott küzdelemben az MTK került lépéselőnybe.

Szoros csatára lehetett számítani előzőleg, és így is történt a bajnoki döntő első szettjében, a Vasas 5:3-nál került először kétpontos előnybe, amelyet sokáig tartani is tudott, elsősorban Bannister vezetésével. 13:11-es Vasas vezetés után időt kellett kérnie Tóth Gábornak, aminek köszönhetően ki is egyenlített a Békéscsaba. Nem tartott sokáig a békéscsabai egyenlítés, hiszen újra a fővárosi együttes ragadta magához a kezdeményezést és ők fordultak előnnyel a játékrész hajrájára. Innen azonban fordítani tudott a hazai együttes, Pekárik pontjával 23:22-re vezettek. Mégis a Vasas jutott szettlabdához először Bannister két jó ütése nyomán. Volt azonban még fordulat a játszmában: Klisura és Bannister ütésváltása után végül Bodnár és Glemboczki közös blokkja kellett a Békéscsaba részsikeréhez (28:26, 1:0)

Lendületben maradt a második szettre a Békéscsaba, hiába érkezett a Vasasba Király-Tálas Zsuzsanna, 9:5-ös hazai előnynél időt is kellett kérnie a vendégek mesterének. Jó ütemben jött az időkérés, a fővárosi csapat ugyanis felzárkózott a négypontos hátrányból (11:11). Innen azonban ismét a hazaiak percei következtek és ismét négyre növelték az előnyüket (17:13). Feljebb zárkózott ugyan a Vasas, de a Pekárik vezette hazaiak magabiztosan húzták be a második szettet (25:18, 2:0)

A harmadik játszma rémálomszerűen kezdődött a Vasas számára: a Bodnár Dorottya vezette hazaiak 7:1-re elhúztak. A Vasasnál Papp Orsolya beállítása jó húzásnak bizonyult, második ásza után már 7:7-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két együttes, majd 16:16 után elhúzott a Békéscsaba és hárompontos előnnyel fordult a szett hajrájára (20:17). Papp és Abdulazimova vezetésével összeállt a piros-kékek védekezése, majd két Drpa-rontás után szettlabdához jutott a Vasas, amit Bannister ki is használt (24:26, 2:1).

Az elveszített játszma megfogta a hazaiakat, a vendégeknél ismét magára talált Bannister, így 7:3-ra ezúttal a Vasas vezetett. Tartotta is a 3-4 pontos különbséget a fővárosi együttes, Papp és Bannister hatalmasat játszott a negyedik etapban. Bár Zólyomi blokkja után csak egy pont volt a különbség (21:20 a Vasasnak), innen a vendégek szája íze szerint alakult a játékrész, melyet Bannister ütése zárt le (25:22, 2:2), és jöhetett a mindent eldöntő ötödik felvonás.

Ezt pedig a hazaiak bírták jobban idegekkel és Drpa, valamint az egész meccsen szenzációsan röplabdázó Klisura pontjainak köszönhetően végig vezetve, magabiztosan nyerték a mindent eldöntő játszmát (15:11, 3:2), és ezzel 1:0-ra vezetnek a három győzelemig tartó párharcban.

Női Extraliga-döntő, 1. mérkőzés:
Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda 3:2 (26, 18, -24, -22, 11)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 1350 néző. V: Ujházi, Adler.
BÉKÉSCSABA: Kliszura 27, Pekárik 13, Drpa 19, Glemboczki 7, Bodnár 8, Kornyijenko 7. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári, Karhu, Bagyinka 1, Zólyomi 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
VASAS: Török 8, Kalicanin 3, Bannister 34, Bojko 10, Abdulazimova 12, Fábián 1. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi, Király-Tálas, Zernovic 2, Papp 11. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Edzői értékelés:
Tóth Gábor: – Örülök a győzelemnek, de a saját dolgunkat nehezítettük meg. A közönség élvezetes csatát láthatott. A nyitásfogadásunk jól működött, azonban támadásban nem tudtuk hozni az elvárt szintet. Vasárnap fontos csata vár ránk!
Jannisz Atanaszopulosz:  – Az első két szettben nem voltunk meccsben, nem koncentráltunk, a Békéscsaba különösebb ellenállás nélkül szerzett pontokat, sokszor ejtésből is. Ez kritikus volt, de aztán összeszedtük magunkat és megmutattuk, hogy tudunk küzdeni. Gratulálok a Békéscsabának, náluk az előny, vasárnap remélhetőleg jobb játékot fogunk mutatni!

Női Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés:
Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE 3:0 (16, 23, 17)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 500 néző. V: Halász, Tillmann.
NYÍREGYHÁZA: Milanova 7, Vaida 7, Bodovics 11, Radonjic 5, Vasileva 13, Pintér 12. Csere: Tóth F. (liberó), Glavinic. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
UTE: Durst 1, Krasteva 3, Ambrosio 3, Petőváry 1, Koleva 15, Del Rio 1. Csere: Dömsödi (liberó), Gyimes 6, Szabó L., Manninger 7. Vezetőedző: Horváth András.
Szasa Nedeljkovics: – A meccs eleje nagyon jól alakult, lendületesen kezdtünk, de tudtuk, hogy az Újpest többre képes, amit a cserék után a második szettben bizonyított is. Úgy érzem az döntő volt, hogy azt megnyertük, ezzel megtörtük őket. Mostantól készülhetünk a második találkozóra, ami nem ígérkezik könnyűnek Budapesten, de az a célunk, hogy ott is nyerjünk.
Horváth András: – Kicsit puhábban kezdtük el a mérkőzést a kelleténél. A fogadásunk párszol megbillent, illetve több ki nem kényszerített hibát vétettünk főleg nyitásban. A második játszmában sok védekezést szedtünk fel, így vissza tudtunk jönni az egész mérkőzésbe, illetve a játszmába. Kevesen múlt a második szett vége. Vasárnap, hazai pályán szeretnénk egyenlíteni.

Női Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés:
MTK Budapest – DVTK 3:1 (-21, 18, 21, 12)
Budaörs, Ilyés-Aramis Sportcsarnok, 55 néző. V: Szarka, Szabó P.
MTK: Tatár 12, Tettamanti 5, Boskó 1, Giommarini 14, Kilyénfalvi 10, Windisch 22. Csere: Szalai A. (liberó), Borsos, Berkó 5. Vezetőedző: Leiszt Máté.
DVTK: Kalmár 4, Baidiuk 11, Szajkó 7, Sylejmani 14, Godó 7, Kiss E. 9. Csere: Kundrák (liberó), Egri, Sitku. Vezetőedző: Leonidasz Gaitanakisz.
Leiszt Máté: – Ahogy az eddigi alkalmakkor, így most is a kelleténél nehezebben indult ez a találkozó. Amint azt a hozzáállást, és azt a játékot produkáltuk, ami szükséges ehhez a győzelemhez, azután rátértünk a siker útjára, melyet végig is járva nyertük meg a mérkőzést. A céljaink elérése érdekében az első lépést megtettük, de vasárnap újra feladat vár ránk.
Leonidasz Gaitanakisz: – Az első szettben nagyon összeszedett volt a játékunk nagyon szépen játszottunk. A második szettől már voltak hibák. A koncentráció alább hagyott nagyon sok nyitást rontottunk és ez rányomta bélyegét a mérkőzésre. Most el kell felejteni ezt a küzdelmet és koncentrálni a hazai mérkőzésre és azt megnyerni.