Ötödik meccs dönt a Vegyész és a Fino párharcában

Kihasználta a hazai pálya előnyét a GreenPlan-VRCK és 3:0-ás sikerével kiharcolta az ötödik mérkőzést. Húsvétvasárnap televíziós mérkőzésen dől el, hogy a Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK párharcból melyik együttes jut a férfi Extraliga döntőjébe. A 18 órakor kezdődő csúcsrangadó az M4 Sport + (Duna World) közvetíti élőben!

Sok hibával indult a Fino-Kaposvár kazincbarcikai vendégjátéka, négy nyitást is elrontottak a vendégek, ám a hazaiak sem játszottak pontosan, így a szett közepéig fej-fej mellett haladtak, majd kétpontos barcikai előnynél időt kért Ruben Wolochin, ám nem tudták megtörni a hazaiak lendületét, 18:14-nél újra időt kellett kérnie. A megszerzett előnnyel jól sáfárkodott a Vegyész és Mudo két pontjával megnyerte az első szettet (25:19, 1:0)

A második játékrészben is nagyon szoros volt a küzdelem, egyik fél sem tudott nagyobb előnyre szert tenni, 19:16-os hazai vezetésnél kellett időt kérnie a Kaposvár mesterének. Innen Garchet még szerzett egy pontot, ám ismét megnyomta a szett végét a Vegyész és ismét Mudo volt a befejező (25:18, 2:0)

A harmadik szettet viszont a hazaiak indították jobban, Ciupa ász nyitása után már 5:1-re ment a VRCK. Innen azonban folyamatosan zárkózott a Fino, Marko Milovanovic ásza után, 12:10-es hazai vezetésnél Toronyai Miklósnak is ki kellett kérnie az idejét. A Kaposvár azonban ennek ellenére is lendületben maradt, Hubicska ütése után már 16:15-re vezetett a vendég együttes. Szorosan alakult a játékrész folytatása is, Hubicska egy újabb jó ütése után játszmalabdához jutott a Fino, ám Szabó Dávid hárította. Innen ismét a kaposváriaknak kellett zárkózniuk, két meccslabdát is hárítottak a vendégek. Ciupa ütése nyomán harmadszor is meccslabdához jutott a Vegyész, amit ki is használtak ezzel meglett az egyenlítés (28:26, 3:0).

Az Extraliga alsóházi rájátszásában a DEAC és a Kecskemét is 2:0-ás előnybe került. Pedig mindkét csapat elveszítette az első szettet, onnan azonban magasabb sebességi fokozatba kapcsolva mindkét csapat 3:1-re nyerte a maga mérkőzését.

Férfi Extraliga-elődöntő 4. mérkőzés:
GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár 3:0 (19, 18, 26)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 600 néző. V. Bátkai-Katona, Jámbor.
GREENPLAN-VRCK: Moraes 11, Paez 2, Ciupa 12, Juhász 6, Bibók 5, Blázsovics 5. Csere: Dudás (liberó), Csizmadia, Péter B, Szabó D. 10. Vezetőedző: Toronyai Miklós
FINO: Ouyachi, Milovanovic 10, Bögöly 11, Sandoval 12, Garchet 1, Hubicska 8. Csere: Bozóki (liberó), Radovic, Kiss M. Vezetőedző: Ruben Wolochin
Toronyai Miklós: –
A hazai pálya előnyét sikerült kihasználnunk. Tudtuk, hogy egyszer nyerni kell Kaposváron a döntőbe kerüléshez, most erre újfent meglesz az esélyünk, vasárnap.
Ruben Wolochin:
– Nem játszottunk jól, úgyhogy ezen túl kell lenni, és készülni a vasárnapi, ötödik mérkőzésre.
Párharc állása: 2:2

Férfi Extraliga 5-8. helyért, 2. mérkőzés:
Debreceni EAC – Kistext-Party.Co 3:1 (-19, 20, 16, 23)
Debrecen, DESOK-Csarnok, 128 néző. V: Árpás, Adler.
DEAC: Bagics 5, Almora Nunez 13, Tóth A. 2, Cesar Coelho 21, Remete 7, Fazekas 11. Csere: F. Nagy, Mészáros (liberók), Kiss I., Magyar. Vezetőedző: Fodor Antal
KISTEXT: Reffatti 12, Makarov 12, Török 1, De Bairros 16, Szabó M. K.6, Kalmár 7. Csere: Lassú (liberó), Gönczi 2, Kocsondi, Óhidi 1. Vezetőedző: Bunda Olivér
Fodor: Antal: – Ismét egy nagyon fontos meccset nyertünk. Növeltük az előnyüket, és bízunk benne, hogy a következő fordulóban le tudjuk zárni a párharcot. Mindkét meccs kiélezett volt, a Kistext nagyon jól kezdett, de a csapatom bizonyította a küzdő képességét, ami elég lehet a harmadik győzelemhez is.
Bunda Olivér: – Fantasztikusan kezdtük a mérkőzést. A srácok mindent a megbeszélték szerint csináltak. A második szettben nagyon sok ki nem kényszerített hibánk volt, amit a következő szettben sem tudtuk csökkenteni. Nem adjuk fel, hétfőn még minden változhat. Gratulálok a Debrecennek!
Párharc állása: 2:0 a DEAC javára

Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC 1:3 (28, – 13, 20, 22)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 150 néző. V: Kiss Z., Halász.
DKSE: Farkas 1, Hatvany 2, Kecskeméti 15, Kisházi 1, Pavljuk 38, Laczi 8. Csere: Sümegi (liberó), Tóth K., Gutierrez Dufour, Tajti, Winter. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
KECSKEMÉT: Baserio 3, Sidiropoulos 4, Gebhardt N. 8, Tomanóczy B. 12, Argilagos 27, Fundora Travieso 15. Csere: Török Zs., Gebhardt Á. (liberók), Szabó A. 8, Balla, Palánkai-Omoshebi. Vezetőedző: Nagy József.
Tomanóczy Tibor: – Küzdöttünk, küzdöttünk, de mivel volt még lehetőségünk szettet nyerni, így nem vagyok elégedett a mai játékkal. Hiszek abban, hogy el tudjuk kapni a Kecskemétet. Készülünk a következő összecsapásra.
Nagy József: – Az első szettet nagyon jó játékkal kezdtük, de az egyik állásban beragadtunk ami szorossá tette a végjátékot amit el is veszítettünk. A következő szettben sikerült hatékonyabban befejezni a támadásainkat ami látszik az eredményen. Harmadik-negyedik szettben csak a szettek végére sikerült kiharcolni a győzelemhez elegendő különbséget.
Párharc állása: 2:0 a Kecskeméti RC javára