Nyíregyházi sikerrel kezdődött a női rájátszás

Klub - hazai, Teremröplabda

A Fatum-Nyíregyháza és a Kaposvári NRC mérkőzésével megkezdődött a női Extraliga negyeddöntője. Ahogyan a Magyar Kupa bronzmeccsén, úgy ezúttal is szabolcsi siker született, s bár szoros játszmákat játszottak a csapatok, a hazaiak végül három játszmában megszerezték a győzelmet.

Női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Fatum-Nyíregyháza – Kaposvári NRC 3:0 (23, 20, 23)
Nyíregyháza,  néző. V: Halász E., Bátkai-Katona.
FATUM: Leban 22, Lászlop 7, Jurdza 15, Bjelova 4, Cepni 8, Kovács-Francesco 3. Csere: Tóth F. (liberó), Cicic. Vezetőedző: Tomas Varga.
KNRC: Godó 5, Gyimes 6, Maggioni 2, Szedmák 13, Bodovics 5, Ubavics 12. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko 4, Rády, Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Tomas Varga:
– Örülök, hogy a Continental Arénában játszhattunk ismét, ezt a boldogságot a játékosokon is látni lehetett. Örülök a mai győzelemnek, kicsit idegesen kezdtük, de ez a rájátszás kezdete miatt érthető. Dolgozunk tovább és vasárnap jön a második mérkőzés.
Vincent Lacombe: – Ezen a mérkőzésen nem pörögtünk fel eléggé a play-off ritmusára, nem ez a rájátszás szintje. El kell döntenünk, hogy feltett kézzel játszuk végig a meccset vagy harcos oroszlánként megyünk fel a pályára.
A párharc állása: 1–0 a Fatum-Nyíregyháza javára.

Március 23., csütörtök
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 25., szombat
17:00 Jászberény VT – Vasas SC (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Békéscsabai RSE (női NB I)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – BVSC-Zugló (NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – TFSE (női NB I)
19:00 Diósgyőri VTK – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)

Március 26., vasárnap
13:00 UTE U21 – SZBRA (női NB I)
14:30 Kaposvári NRC – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
18:00 MÁV Előre-ST. Solar – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport