Női válogatott: szoros szettek Románia ellen

Teremröplabda, Válogatott

Két-két szlovákiai és csehországi találkozót követően ma először hazai pályán, a Folyondár utcában fogadtuk a román válogatottat. A két szövetségi kapitány megegyezése alapján öt szettet játszott a két csapat, s szoros játszmákban végül a vendégek győztek 4:1-re. A két válogatott szerdán is összeméri erejét.

Női válogatott felkészülési mérkőzés:
Magyarország – Románia 1:4 (–22, 23, –23, –21, –8)
Folyondár utca, kisterem. V: Adler, Árpás.
MAGYARORSZÁG: Glemboczki 11, Kump 8, Németh A. 18, Kiss G. 11, Pintér 3, Boskó 2. Csere: Tóth F., Kertész (liberók), Vezsenyi 2, Petőváry 9, Berkó, Török 3, Nacsa-Pekárik 4, Lászlop. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini.
ROMÁNIA: Virlan 9, Axinte, Budai-Ungureanu 11, Ioan 1, Varga E. 17, Miclaus 6. Csere: Albu, Veres (liberók), Buterez 12, Radu 2, Zadorojnai 8, Roman 5, Ionescu 1, Ciucu. Szövetségi kapitány: Hernandez Guillermo Naranjo.
Alessandro Chiappini:
– Eddig főleg a fizikai felkészülésen volt a hangsúly, most tértünk át a technikai edzésekre, így nem csoda, hogy a mai mérkőzésen láttam az eddigi legjobb játékot. Végig szoros szetteket játszottunk, s rendre a végjátékokba hibáztunk bele, de ezeket még van időnk javítani. Annak kifejezetten örülök, hogy a lányok végig nagy lelkesedéssel és igazi csapatként játszottak.

A románok kezdték jobban a találkozót, akiknek kezdőcsapatában ott volt Varga Elizabet is. 6:2-re is elhúztak, de a megfiatalított magyar csapat Németh Anett vezérletével nem adta olcsón a bőrét, sőt 17-nél egyenlíteni is tudott. Egy időkérést követően azonban a vendégek összeszedték magukat és végül 25:22-re megnyerték a játszmát.

A kapitány nem cserélt és a második szett elején sikerült állva hagyni őket. 11:4-re is vezettünk és ezt követően lelkes csapatunk sokáig tartani tudta a különbséget, a végjátékban azonban a románok feljöttek egyre, azonban Németh két pontjával végül sikerült kiegyenlíteni a szettarányt (25:23).

A harmadik felvonásban Petőváry Panni kezdett Németh helyén, de végig fej fej mellett haladtak a csapatok. A szett közepén aztán visszajött Németh és vele együtt feladót is cserélt Alessandro Chiappini: Boskót Berkó váltotta. Sajnos a végjáték megint a románoknak sikerült jobban (23:25).

A negyedikre maradt Berkó és Petőváry, emellett beállt Nacsa-Pekárik Eszter és Török Kata. Jobban is kezdtek a románok, igaz, nem tudtak leszakítani minket, sőt 12:12-nél sikerült is egyenlíteni. Sajnos egy román időkérést öt pontjuk követte, és ezt már nem sikerült ledolgozni, de ekkor is sikerült húsz pont fölé jutni (21:25).

Ezzel a vendégek megnyerték a mérkőzést, de a két kapitány megállapodásának értelmében jött egy ráadásszett, ahol a mieinknél már a cserék jutottak szóhoz, s ezt a vendégek 15:8-ra hozták.