Női válogatott: Nagy csatában, szoros vereség Svédország vendégeként

Teremröplabda, Válogatott

Újoncokat avatott, motiváltan játszott és nagy csatában kikapott Svédország vendégeként felkészülési mérkőzésen a magyar női röplabda-válogatott.

Svédország – Magyarország 3:2 (-23, 23, -24, 20, 13)

Ängelholm, Svédország, 100 néző.

Svédország: Julevik 1, Lazić 17, Wasserfaller 11, Lindberg 16, Hellvig 23, L. Andersson 10. Csere: Brink (liberó), Nilsson, E. Andersson Larsson 4. Malm 1. Szövetségi kapitány: Lauri Hakkala.

Magyarország: Bagyinka 5, Glemboczki 13, Kump 6, Petőváry 19, Godó 9, Pintér 6. Csere: Tóth, Szalai (liberók), Kertész, Vezsenyi 7, Boskó, Jámbor 8, Kilyénfalvi 5, Nacsa-Pekárik. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini.

Svédországban, Ängelholm városában debütált a kispadon a magyar női röplabda válogatott nemrégiben kinevezett szövetségi kapitánya, Alessandro Chiappini. Az olasz szakember több újoncot is avatott első mérkőzésén, hiszen a kezdőcsapatba jelölte a nemzeti csapatban először szereplő Glemboczki Zórát és Godó Pannát is. A kezdőhatos további tagjai Bagyinka Fanni, Petőváry Panni, Pintér Andrea és Kump Alíz voltak, liberó poszton Tóth Fruzsina kapott lehetőséget. A házigazda svédeknél egyelőre csak a lelátón ült legnagyobb sztárjuk Isabelle Haak, valamint testvére Anna Haak is, ott volt azonban a kezdőben az olasz élvonalbeli Perugia sztárja, Alexandra Lazić.

Az első játszmát a házigazda svédek kezdték jobban, azonban Bagyinka remek nyitássorozatával, valamint Glemboczki okos pontjaival hamar fordítottak a mieink (9:14). A szett végén Lazić vezérletével zárkóztak ugyan a hazaiak, a kiválóan röplabdázó Petőváry lezárta a játszmát, így megszereztük a vezetést (23:25, 0:1).

Godó pontjaival lendületben maradt együttesünk a második szettre is, a hazaiak mestere, Lauri Hakkala gyors időkérésre kényszerült (4:9). Nyitásfogadásunk remekül működött, de támadásban sokat hibáztunk, így Chiappini kettőscserével próbálta felrázni csapatunkat, Vezsenyi Adrienn mellett egy újabb újonc, Boskó Ágnes lépett pályára (15:16). A folytatásban debütált Jámbor Cecília is, mindeközben azonban fordítottak a svédek, majd Vezsenyi pontjai ellenére is megőrizték előnyüket a szett végéig, így egyenlítettek (25:23, 1:1).

A harmadik szettet Petőváry vezérletével már ismét a mi lányaink kezdték jobban, majd egy kiváló sorozattal tetemesre növelte előnyét csapatunk (8:16). A folytatás egyértelműen a hazaiaké volt, centertámadásaikra nem volt ellenszerünk, két pontra zárkózott Svédország (16:18). Vezsenyi és Boskó ismét jól szálltak be a szett végén, Glemboczki ütésével szettlabdához jutottunk, melyet egy svéd hibának köszönhetően ki is használtunk (24:26, 1:2).

A negyedik felvonásra alaposan felforgatta csapatát Chiappini, Nacsa-Pekárik Eszter és a keret utolsó újonca, Kilyénfalvi Zsófia is lehetőséget kapott, liberó poszton Tóth Fruzsinát Szalai Anna váltotta, a játszma kezdő hatosának további tagjai Boskó, Vezsenyi, Jámbor és Godó voltak. Ellenfelünk továbbra sem változtatott és bár jól kezdtek a mieink, a svédek elsősorban jó blokkmunkájuknak köszönhetően el tudtak lépni (16:12). Kilyénfalvi és Jámbor pontjaival két pontra zárkóztunk, egyenlíteni azonban nem sikerült, így következhetett az ötödik játszma (25:20, 2:2).

Kump Alíz pontjainak köszönhetően mi kezdtük jobban az utolsó szettet, de hamar érkezett a hazaiak válasza, a szett derekán már négy pontos előnyben volt Svédország válogatottja (8:4). A térfélcserét követően jelentősen változott a játék képe, Jámbor és Petőváry vezérletével gyors egymásutánban négy pontot szereztünk, így ismét teljesen nyílttá vált a mérkőzés (8:8). A mérkőzés végén sajnos több hiba csúszott játékunkba, így a találkozót minimális különbséggel, de a házigazdák nyerték (15:13, 3:2).

A két csapat holnap is összecsap egymással, a vasárnapi találkozó kezdési időpontja 17 óra lesz.

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Alessandro Chiappini: „Elégedett vagyok, hiszen bár alig néhány napot tudtunk edzeni, már láttam a csapat játékán a rendszert, amit gyakoroltunk a lányokkal. Különösen tetszett, hogy minden pályára lépő játékosom, a fiatalokat, most debütálókat is beleértve bátran, magabiztosan játszott, pontosan, ahogyan kértem tőlük. Egy edzőmérkőzésen az eredmény másodlagos, rengeteg pozitív visszajelzést kaptam ma a csapattól, remekül működött közöttünk a kommunikáció a meccs során, jó úton járunk.”