Női NB I: rangadót nyert a VEHIR-VESC a Vasas SC otthonában

Teremröplabda

A veszprémiek 3:1-re nyertek a fővárosban, és 1 pontra megközelítették riválisukat a tabellán. A vezetést a TFSE vette át, miután hazai pályán szintén 3:1-re diadalmaskodott a BRSE ellen. Második helyen a BVSC-Zugló együttesét találjuk, amely az MTK otthonából hozta el mindhárom pontot egy magabiztos, 3:0-ás sikerrel. A képzeletbeli dobogó harmadik fokán a Gödöllő áll, amely nagyszerű játékkal győzte el az UTE U21 csapatát. Megszerezte idénybeli második sikerét a Vidux-Szegedi RSE, miután hazai pályán 3:0-ra legyőzte a Budaörsi DSE-t.

Női NB I. 9. forduló
Gödöllői RC – UTE U21 3:0 (16, 9, 21)
Gödöllő, MATE Sportcsarnok, 120 néző. V.: Varjasi, Bátkai-Katona.
GRC: Kovács E. 7, Boros 7, Halla 11, Nagy V. 11, Sólyom 7, Kökény 15. Csere: Szerencsés (liberó). Vezetőedző: Szalay Attila
UTE U21: Butor 2, Kállai 6, Csereklye 8, Báder 6, Correa 2, Szatmári 2. Csere: Pusztai (liberó), Győr, Vas 1, Honti-Majoros 1, Manninger 3. Vezetőedző: Selmeczi Zsuzsanna
Szalay Attila
: – Gratulálok a lányoknak! Szépen tartották a taktikát és ennek meg is lett az eredménye. Hatékonyan tudtunk szerválni és ezzel sikerült a sáncunkat és a védekezésünket is magabiztossá tenni. Támadásban is legtöbbször jó döntéseket hoztak a ütök, így nem kellett cserélni és tudtak pihenni az U20-as játékosok a holnapi megmérettetésükre.

MTK Budapest – BVSC-Zugló 0:3 (-22, -17, -17)
Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok, 120 néző. V.: Szabó P., Nagy Zs.
MTK: Briga 6, Endrődi 5, Kardos 9, Kindrusz 1, Réthelyi 5, Bánki 6. Csere: Divényi (liberó), Kollár 2, Jakab 1, Vigh 2, Darvas 2. Vezetőedző: Bene Róbert
BVSC: Hajós 10, Bajnóczi 4, Szerencsés-Miklai 16, Nagy Zs. 9, Benedek 7, Pécsi 2. Csere: Sartoris (liberó). Vezetőedző: Daróczi Gergely
Bene Róbert: – Mentálisan nagyon mélyen van a csapat, ebből próbálunk kijönni minél hamarabb.
Daróczi Gergely: – Harcos mérkőzés volt, amely az első pillanattól az utolsóig maximális figyelmet és koncentrációt igényelt a részünkről. Remekül működött ma a mezőny védekezésünk, nem volt egyetlen elveszett labda sem, ez pedig nagyon fontos összetevője volt a sikernek. Úgy gondolom, hogy egy-két apró periódust leszámítva végig dominálni tudunk és remek csapatmunkát mutattunk be, segítve egymást a nehezebb szituációkban. Élesedik a helyzet a tabella élmezőnyében, ezért most minden szettnek, pontnak hatalmas jelentősége van – mi pedig továbbra is vesszük az akadályokat!

Vasas SC – VEHIR-VESC 1:3 (-22, -18, 12, -17)
Budapest, Folyondár utca, 100 néző. V.: Kiss Z., Ladányi.
VASAS SC: Jámbor, Rieder 2, Erőss 9, Botyánszki 17, Fekete 7, Tóth S. Csere: Stankovics, Szili (liberók), Olcsváry 11, Sinka 4, Märcz 1, Kiss L. 1, Nagy S. 3. Vezetőedző: Kőnig Gábor
VESC: Ribeiro 16, Sevinger 10, Sólyomvári 13, Richards 17, Bozsó 4, Deli 3. Csere: Bódi (liberó), Piltman, Kovács D. Vezetőedző: Tumpech Ádám
Kőnig Gábor: – Gratulálok a Veszprémnek, két vereségből jöttek, és sokkal jobban akarták ezt a győzelmet. Magamra vállalom a felelősséget a meccsért és a vereségért, annak ugyanakkor örülök, hogy ma is ilyen sokan kilátogattak és meg tudtuk köszönni a szurkolóinknak az egész éves biztatást. Remélem, a mai vereség nem szegte kedvüket, és jövőre is találkozunk!
Tumpech Ádám: – A mai mérkőzésen az idény legmagasabb szintű koncentrációjával rukkoltunk elő. A harmadik szett kivételével nagyon magas arányban betartottuk a taktikát és mindig sikerült átugranunk az előttünk álló akadályt. A Vasas csapata nagyon jó erőkből áll, így nem volt könnyű dolgunk, de csapatként ma azt gondolom, hogy jobbak voltunk. Nagyon nagy szükségünk volt erre a győzelemre, nagy gratuláció a csapatnak.

Vidux-Szegedi RSE – Budaörsi DSE-Emericus SE 3:0 (19, 26, 17)
Szeged, 50 néző. V.: Sík, Tillmann.
SZRSE: Bálint 3, Kovács-Fiskus 9, Horváth D. 4, Kádár 5, Elissa 21, Lefforge 10. Csere: Nagy-Hegyesi, Kujundzic (liberók), Fürdök 2. Vezetőedző: Milodanovic Andrea
BDSE: Pisák L. 1, Horváth P. 9, Hernády 2, Pisák F. 14, Drávecz 3, Katona 3. Csere: Ujvárosi, Berkó (liberók), Adamovic, Kiss Zs. 3, Pásztor 5, Flach. Vezetőedző: Ujvárosi Levente Károly
Milodanovic Andrea: – Végre, végre, végre! Végre a csapatom elhitte, hogy tud nyerni! Nagyon sokáig vártunk erre az érzésre, de ahogy a múltkor mondtam, eljött az örömkönnyek ideje. Gratulálok a lányaimnak és nagyon büszke vagyok rájuk!
Ujvárosi Levente Károly: – Annak ellenére, hogy ma jobb volt a Szeged és megérdemelten győzött nem lehetünk elégedetlenek, mert az alapszakasz a céljainknak megfelelően alakul. Mérkőzést csak öt hét múlva játszunk. Addig a pihenésen kívül arra készülünk, hogy a visszavágókon még eredményesebbek lehessünk.

TFSE – Békéscsabai Röplabda SE 3:1 (20, 15, -20, 14)
Budapest, Dr. Koltai Jenő Multifunkciós Sportcsarnok, 82 néző. V.: Mezőffy, Szél.
TFSE: Turcsányi 2, Tatár 20, Török 12, Kis D. 11, Kiss K. 9, Tettamanti 11. Csere: Kucsera, Boller (liberók), Tátrai 2, Vámos, Kökény 1, Villányi. Vezetőedző: Joel Herrera Olazabal
BRSE: Gergácz 14, Mikus 7, László 6, Budai 2, Korcsok 8, Szatmári 1. Csere: Erdei, Nánási (liberók), Fekete G. 5, Gajdács 11, Fekete R., Eged. Vezetőedző: Nagy Attila
Nagy Attila: – Az első szett közepéig jól játszottunk, ott 17-14- nél azonban ismét ugyanazokat a hibákat követtük el, mint amik jellemeznek minket ebben a szezonban. Azonban 0-2 után örülök, hogy volt tartásunk s nyertünk egy szettet, azonban a negyedik játékrészben ismét csak a szett feléig bírtuk figyelemmel.