Női NB I: Budaörsön botlott a TFSE, legyőzte a Jászberény a Veszprémet

Klub - hazai, Teremröplabda

A női NB I felsőházában az eddig pont nélküli Budaörs már 2:0-ra is vezetett a TFSE ellen, amely ugyan innen fordított, de így is pontot veszített. Az alsóházban a Jászberény legyőzte az éllovas veszprémieket, míg a Kispest SE Debrecenben nyert.

Női NB I, felsőház:
Budaörsi DSE-Emericus – TFSE 2:3 (21, 23, –17, –14, –17)
Budaörs, 78 néző. V: Bibók, Bátkai-Katona.
BDSE: Pisák L. 6, Jakab 13, Hernády 6, Pisák F. 8, Horváth P. 21, Tátrai 9. Csere: Ujvárosi, Futsek (liberók), Kiss Zs. 1, Darvas 1, Vincze 4, Horváth I. Vezetőedző: Ujvárosi Levente.
TFSE: Nagy V. 16, Kökény N. 3, Poór 2, Budaházy 1, Halla G. 27, Benedek 3. Csere: Boller (liberó), Radomszki 10, Török P. 10, Smits Van Oyen. Vezetőedző: Csépke Gábor.
Ujvárosi Levente:
– Hétről hétre hosszabb ideig tudunk koncentrálni. Örülök a megnyert pontnak. Ki kell hoznunk a legtöbbet a hátralevő két mérkőzésből.
Csépke Gábor:Ezzel eldőlt…. Sajnálom, mert nem ezek vagyunk mi. Az első két szettben puhák voltunk. Próbáltunk szerkezetet váltani, de egyik sem akart rendesen működni. Pozitív, hogy végül a mérkőzést meg tudtuk nyerni. Küzdünk tovább, hogy a lehető legelőrébb végezzünk és jövőre megfejelhessük ezt az eredményt.
Az állás 4 forduló után: 1. MÁV Előre-Bericap 14 pont, 2. TFSE 10, 3. Gödöllői RC 5, 4. Budaörsi DSE-Emericus 1

Női NB I, alsóház:
Jászberény VT – CoreComm-VESC 3:2 (17, 22, –23, –18, 13)
Jászberény, 203 néző. V: Szél, Adler.
JÁSZBERÉNY: Sléder 9, Imre 9, Bleicher N. 14, Sándor 32, Juhász V. 5, Kovács D. 3. Cserék: Deme, Lagzi-Kovács (liberók), Faragó 1, Csiki. Vezetőedző: Deme Gábor.
VESC: Pós 4, Miller 15, Miklós 10, Sherwin 18, Hajós 16, Bozsó 14. Csere: Pártai, Tóth L. (liberók), Molnár-Pintér 2. Vezetőedző: Szokolikné Kalmár Judit.
Deme Gábor:
– A Veszprém nagyon jó csapat, két kiváló amerikai légióssal. A csapatunk most állt össze, Sándor Renáta ma fantasztikusan játszott, de a fiatalabbaknak is fel kellett nőniük hozzá és meg is tették. Sok jó teljesítményt láttam. Nagyon jó fiatal gárdánk van, de szükségünk van rutinra is – ez ma is bebizonyosodott. Minden erőnkre szükségünk volt ahhoz, hogy ezt a meccset megnyerjük. A döntő szett egyébként sokszor lutri, de most abban különösen szerencsénk volt, hogy Reni a kellő pillanatban előreforgott és abban szinte biztosak lehettünk, hogy befejezi majd a meccset. Így is történt.
Szokolikné Kalmár Judit: – Számítottunk rá, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Az elmúlt hetekben megerősödött a Jászberény, de a biztos bennmaradáshoz szükséges 1 pontot mindenképpen el akartuk innen ma hozni. Ez sikerült, ehhez gratulálok az egész csapatnak és a stábnak. A mai formánk az kicsit alulmaradt az eddigiekhez képest, lassan stabilizálódott a nyitásfogadásunk. A magas sánc is megnehezítette a dolgunkat, de az rendkívüli, ahogy 0:2-ről fel tudtunk állni. Az ötödik szett elején volt egy hullámvölgyünk, aminek köszönhetően megszerezte a hazai csapat azt a 3-4 pontos előnyt, amit nem tudtunk a végéig ledolgozni. A vereség miatt kicsit van hiányérzetünk, de a célunk, továbbra is az, hogy az alsóház élén végezzünk. Gratulálok a Jászberény csapatának!

DSZC-Eötvös DSE – Kispest SE 0:3 (–20, –28, –26)
Debrecen, 55 néző. V: Villás, Bibók.
EÖTVÖS: Takács D. 6, Béni, Berza 11, Tóth K. 2, Fehér 14, Young 16. Csere: Araújo (liberó), Fehérvári 4, Juhász F. 2, Kovács A. Vezetőedző: Szombathy András.
KISPEST: Németh J. 4, Riczkó 25, Benedek R. 13, Dani 2, Horváth D. 8, Szabó K. 1. Csere: Veress, Horváth F. (liberók), Lisztes 5, Kőszegi 1, Törköly, Nagy O. 1. Vezetőedző: Takács Gergely.
Szombathy András:
Legponterősebb játékosunk támadásai nélkül is nagyot küzdöttünk, de elvéreztünk. A mérkőzés folyamán többször felálltunk 5 pontos hátrányból, szettlabdáink is voltak, de az égiek nem akarták, hogy életben maradjanak bennmaradási reményeink. Egy feladatunk maradt, szépen búcsúzni az NB I-től.
Takács Gergely: – Hatalmasat küzdöttünk, végre megint igazi csapatként játszottunk. A 2. és a 3. szettben is az ellenfelünknek volt több szettlabdája is, de innen tudtunk fordítani, ami az eddig meccseken elmaradt. Belehajszolták a lányok egymást a győzelembe.
Az állás 4 forduló után: 1. CoreComm-VESV 13 pont, 2. Kispest SE 8, 3. Jászberény 7, 4. DSZC-Eötvös DSE 2

Április 26., kedd
17:30 Fino Kaposvár – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport

Április 27., szerda
18:00 Szent Benedek RA – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga-bronzmeccs, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Kecskeméti RC – Debreceni EAC (férfi Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
18:30 Kistext-Party.CO – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)

Április 28., csütörtök
17:00 MTK Budapest – Diósgyőri VTK (női Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga-döntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Extraliga 5. helyért, 1. mérkőzés)
19:00 GreenPlan-VRCK – MAFC-BME (férfi Extraliga-bronzmeccs, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 30., szombat
15:00 MÁV Előre-Bericap – TFSE (női NB I, felsőház)
16:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)
19:00 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-döntő, 3. mérkőzés); Tv: m4sport.hu
19:00 Dunaújvárosi KSE – Kistext-Party.CO (férfi Extraliga 7. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Debreceni EAC – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, 5. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Rákosmente Party.CO – Szolnoki RK (férfi NB I, alsóház)

Május 1., vasárnap
17:00 Gödöllői RC – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I, felsőház)
17:00 Dág KSE – MÁV Előre-Foxconn (férfi NB I, felsőház)
17:00 DSZC-Eötvös DSE – Jászberény (női NB I, alsóház)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek RA (női Extraliga-bronzmeccs, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Diósgyőri VTK – MTK Budapest (női Extraliga 7. helyért, 2. mérkőzés)
18:00 Kispest SE – CoreComm-VESC (női NB I, alsóház); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Újpesti TE – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga 5. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:15 Vasas Óbuda – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-döntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+