Női Extraliga: továbbra is hibátlan a MÁV Előre

A székesfehérvári együttes ötszettes csatában győzte le a KNRC-t a női Extraliga harmadik fordulójának pénteki mérkőzésén. A a játéknap másik találkozóján a Swietelsky-Békéscsaba magabiztosan nyert hazai pályán az UTE ellen.

Női Extraliga 3. forduló
MÁV Előre Foxconn – KNRC 3:2 (25, -17, -20, 22, 11)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 45 néző. V.: Horváth M., Adler.
MÁV ELŐRE: Matos 7, Szabó L. 2, Dvoracek 22, Pallag 19, Orosz 4, Michalewicz 2. Csere: Kovács E., Tóth J. (liberók), Vezsenyi 2, Andersson Isa 5, Király-Tálas 1, Vacsi 1, Markovic 6. Vezetőedző: Lukasz Marcin
KNRC: Szedmák 18, Tóth-Bodovics 4, Dias da Silva 21, Santos 9, Vilvert 9, Martin 3. Csere: Rády, Parker (liberók), Lima, Godó, Radnai. Vezetőedző: Vincent Lacombe

Lukasz Przybylak: – Jól kezdtük a mérkőzést, a második és harmadik szettben azonban sok volt a hiba. Nem mentek a blokkok, és nem értünk oda a lepattanókra, ami frusztrálttá tette a lányokat. A mi erőnk abban rejlik, hogy fel tudunk állni ezekből a nehéz szituációkból, és túl tudunk rajtuk lendülni. Sokszor ez egy fájdalmas folyamat, de ezek a tapasztalatok szükségesek az előrelépéshez. Büszke vagyok a csapatomra.

Vincent Lacombe: – Egy öt szettes kemény mérkőzést játszottunk, amely nem volt minden szempontból tökéletes, hiszen akkor nyertünk volna, de egy nagyszerű csata volt. Sokkal jobb minőséget képviseltünk mint az előző két hétben ami a legfontosabb most számunkra!

Swietelsky-Békéscsaba – UTE 3:0 (13, 14, 20)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 800 néző. V.: Jámbor, Bátkai-Katona.
BRSE: Stanchulova 12, Bodnár 4, Stepanenko 20, Glemboczki 10, Kump 3, Aydinogullari 4. Csere: Kertész (liberó), Pintér 2. Vezetőedző: Tóth Gábor
UTE: Sziládi 5, Ambrosio 6, Boskó 3, Saladanha do Amaral 11, Kilyénfalvi 1, Kindelan 6. Csere: Baksa (liberó), Dömsödi, Dani, Whitney 4, Zólyomi 2. Vezetőedző: Horváth András.

Tóth Gábor: – Az volt a visszajelzés a csapat részéről, hogy amit edzésen csinálunk, az működik a mérkőzésen is. Ugyanez a tempó van az edzéseken is, amit hiányoltam még a Nyíregyháza elleni mérkőzésen, az a nyitásunk hatékonysága, mert az itt most megvolt, akárcsak a Kaposvár ellen. Amikor ezek úgy mennek, ahogy kell, akkor az ellenfél kiszorul a hálóból és onnantól kezdve könnyebb a dolgunk.

Horváth András: – Helyére kell tennünk 1-2 dolgot. Az elmúlt meccseken voltak olyanok, amik működtek; ma a Békéscsaba határozottan röplabdázott ellenünk, mi pedig nem találtuk se a ritmusunkat, se a játékunkat, így ellenfelünk sok esetben szabadon tehette azt, amit akart.

Az edzői értékelésekkel hamarosan frissítjük összeállításunkat!