Női Extraliga: tovább menetel a KNRC és a Swietelsky-Békéscsaba

Teremröplabda

A játéknap első mérkőzésén két jó formában röplabdázó együttes találkozott: a KNRC és az UTE is 2-2 győzelemmel a háta mögött. érkezett a találkozóra. A második játszmában meg tudta ugyan tréfálni az UTE a vendéglátó kaposváriakat, akiknek a győzelme azonban nem forgott veszélyben, simán hozták a következő két szettet, és a 3:1-es sikerük azt jelentette, hogy ők folytathatják győzelmi sorozatukat. A játéknap másik mérkőzésén az SZBRA vendége a Swietelsky-Békéscsaba volt a Ludovika Arénában: az európai kupaporondtól búcsúzó együttesek csatáját könnyedén nyerte a vendég békéscsabai együttes, amely ezzel feljött a tabella második helyére.

Női Extraliga 6. forduló
KNRC – UTE 3:1 (20, -17, 21, 13)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 275 néző. V.: Tillmann, Mezőffy.
KNRC: Szedmák 16, Tóth-Bodovics 5, Dias da Silva 16, Santos Hurst 12, Vilvert 14, Martin. Csere: Rády, Parker (liberók), Lima, Godó, Maiorano 1. Vezetőedző: Vincent Lacombe
UTE: Whitney 2, Ambrosio 14, Moreno Borrero 5, do Amaral 13, Kilyénfalvi 5, Kindelan 13. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Sziládi 13, Boskó, Zólyomi, Sanchez. Vezetőedző: Horváth András
Vincent Lacombe
: – Nagy volt a nyomás a vállunkon mert nagy meccsekkel kezdtük a szezont, de azon túllendülve már egy jó sorozatot kaptunk el és azt ma is folytatni akartuk. Ehhez mérten kértem a lányokat, hogy intenzívebben kezdjék a meccset, ami sikerült is, megvolt a minőség. Tudtuk, hogy nehéz ellenfél lesz az UTE, a második szettben meg is mutatták mire képesek, itt pedig megint tudtunk egy kicsit nagyobb nyomást gyakorolni rájuk. A harmadik és negyedik szettben igazi csapatként működtünk együtt, és voltak olyan játékosaink akik nagyon fontos pontokat szereztek a kellő időpontokban, így a magunk javára tudtuk eldönteni a mérkőzést!
Horváth András: – Az első játszmában a nyitásfogadásunk instabil volt ezáltal nehezebben indítottunk támadásokat. Ezt sikerült stabilizálni a második játszmára illetve a további játékelemekben is feljavultunk. Sajnos a harmadik játszmában elkövetett tíz saját hibánk megpecsételte a sorsunkat és mérkőzést is.

Szent Benedek Balatonfüred RA – Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (-20, -16, -18)
Budapest, Ludovika Aréna, 78 néző. V.: Szabó P., Kiss Z.
SZBRA: Berkó 1, Perez Ramos 15, Szerényi 6, Castero Cruz 11, Wojcik 3, Szakály 3. Csere: Nagy E. (liberó), Krakoczki 1, Gatard 2. Vezetőedző: Kristian Michailov
BRSE: Stanchulova 6, Pintér 9, Stepanenko 15, Glemboczki 5, Bodnár 3, Aydinogullari 6. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Kump 2, Strumilo 3. Vezetőedző: Tóth Gábor
Kristian Michailov
: – Először is gratulálok a Békéscsabának, megérdemelten nyerték meg a mai mérkőzést. Sajnos ma nem játszottunk azon a szinten, ami elvárható. Kielemezzük a hibákat és dolgozunk tovább.
Tóth Gábor: – Megvolt a lendület, a dinamika, viszont nem voltuk elég türelmesek a támadások befejezéseknél, emiatt van bennem hiányérzet. Készülünk a Vasas elleni szombati rangadóra!