Női Extraliga: idegenben is nyert a Kaposvár

Egy mérkőzést játszottak le csütörtökön a női Extraliga alsóházában. A Kaposvári NRC idegenben is le tudta győzni 3:0-ra az újonc MÁV Előrét, így egy győzelemre került a párharc megnyerésétől. A házigazdák egy játszmában sem tudták megnehezíteni a vendégek dolgát. A harmadik találkozót hétfőn játsszák le a csapatok Kaposváron.

Női Extraliga, 5–8. helyért, 2. mérkőzés:
MÁV Előre-ST. Solar – Kaposvári NRC 0:3 (–16, –19, –15)
Székesfehérvár, 105 néző. V: Sík, Szarka.
MÁV: Dolotova, Ertz 7, Szabó L. 5, Dvoracek 11, Tóth J. 6, Gilfillan 4. Csere: Kovács E. (liberó), Borostyán, Narancsics, Csabai. Vezetőedző: Lukasz Przybylak.
KNRC: Bodovics 4, Ubavics 18, Godó 9, Gyimes 12, Maggioni 1, Szedmák 10. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi, Radnai Luca 3, Renko. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Lukasz Przybylak:
– A Kaposvár erősebb volt nálunk, mi túl sok hibát vétettünk. Mindig futottunk az eredmény után, ezért sem tudtuk irányítani a játékot. Jobban és leginkább egységes csapatként kell játszanunk a jövőben.
Vincent Lacombe: – Örülök annak, amit ma a pályán láttam a lányoktól, minőségben, fegyelmezettségben is sokkal jobbak voltunk, mint a múltkor. Hétfőn Kaposváron szeretnénk ismét nyerni, és lezárni a párharcot.
A párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára.

Április 14., péntek
19:00 MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 15., szombat
18:00 BVSC-Zugló – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I elődöntő, 4. mérkőzés)

Április 16., vasárnap
15:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
16:00 Szent Benedek RA – Vasas SC (női NB I)
16:00 TFSE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Fino Kaposvár – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Diósgyőri VTK – UTE U21 (női NB I)
20:00 Budaörsi DSE-Emericus – Jászberény VT (női NB I)