Női Extraliga: háromszettes Vasas-siker az MTK ellen

A női Extraliga szombati mérkőzésén azt éllovas Vasas Óbuda háromszettes győzelmet aratott a sereghajtó MTK Budapest ellen. A harmadik játszmában a vendégek közel álltak a szépítéshez, de a ráadásban végül ezt is a maga javára fordította a piros-kék gárda.

Női Extraliga:
Vasas Óbuda – MTK Budapest 3:0 (12, 17, 28)
Folyondár utca, 115 néző. V: Varjasi, Bátkai-Katona.
VASAS: Bojko 4, Papp O. 13, Vezsenyi 11, Török K. 11, Kump 7, Fábián 2. Csere: Szalai (liberó), Jámbor, Fricová 7, Szkripak, Bannister 1. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
MTK: Szabó L. 10, Garai 2, Aszonja 16, Tatár 8, Costa 9, Berkó. Csere: Weidemann (liberó), Briga 1. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Jannisz Atanaszopulosz:
– Örülök a három pontnak, még ha a harmadik szettben nem is úgy játszottunk, ahogy az elvárható lett volna. Ez persze részben érthető, mert ezek a játékosok ebben a felállásban nem sokat játszottak együtt. Összességében ettől függetlenül is mindennel elégedett vagyok, leszámítva a magas labdák elleni védekezésünket, így a szerdai kupavisszavágóig ezen kell a legtöbbet dolgoznunk.
Leiszt Máté: – Az első két szettben hullámzó volt a teljesítményünk, ám a harmadikban megtaláltuk a saját ritmusunkat. A harmadik szett befejezésére több lehetőségünk is adódott, ám nem tudtuk megvalósítani és a rutinosabb Vasas Óbuda le tudta zárni a mérkőzést. Dicséret illeti a lányokat a mai küzdésért, ezen az úton kell haladnunk tovább.

A VASÁRNAPI PROGRAM:
12:30 GreenPlan-VRCK – Pénzügyőr (férfi Extraliga, felsőház); Tv: M4 Sport+
14:30 Békéscsabai RSE – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)
17:00 Jászberény VT – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
17:00 Vasas SC – SZBRA (női NB I)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Kaposvári NRC (női Magyar Kupa-elődöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – TFSE (női NB I)
18:00 UTE U21 – Diósgyőri VTK (női NB I)
20:00 MAFC-BME – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, alsóház)