Női Extraliga: 6 pontig jutott a DVTK a 2. szettben Békéscsabán

A papírformának megfelelően magabiztos győzelemmel kezdte meg a női Extraliga negyeddöntőjét az alapszakaszgyőztes Swietelsky-Békéscsaba, amely 3:0-ra legyőzte a sereghajtó DVTK-t és összesítésben 1–0-ra vezet.

A csabaiaknál nem volt a kezdőcsapat tagja az állandó kezdőnek számító Szara Kliszura, Pekárik Eszter és Molcsányi Rita sem, míg a harmadik játszmában Fekete Ramóna személyében egy újoncot is avattak. Mindezek ellenére nagyon simán nyertek a hazaiak, akik az első játszmában 15, a másodikban mindössze 6 (!), a harmadikban pedig 16 pontot engedélyeztek ellenfelüknek a 65 percig tartó találkozón.

Női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzések:
Swietelsky-Békéscsaba – Diósgyőri VTK 3:0 (15, 6, 16)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 550 néző. V: Halász E., Bátkai-Katona.
BÉKÉSCSABA: Kornyijenko 5, Glemboczki 12, Zólyomi 8, Drpa 21, Karhu 6, Bodnár 6. Csere: Kertész (liberó), Szatmári, Fekete. Vezetőedző: Tóth Gábor.
DVTK: Baidiuk 5, Kuzelová 1, Sylejmani 9, Godó 6, Kiss E. 7, Kalmár. Csere: Kundrák, Balogh E. (liberók), Sitku, Goncalves, Egri. Vezetőedző: Leonidasz Gaitanakisz.
A párharc állása: 1–0 a Swietelsky-Békéscsaba javára.
Tóth Gábor:
– Örülök a győzelemnek, annak, hogy újabb saját nevelésű fiatal mutatkozott be klubunk színeiben Fekete Ramóna személyében. Valamint Bodnár Dorottya meggyőző teljesítménye is biztató a jövőre nézve.
Leonidasz Gaitanakisz: – Először is szeretnék gratulálni a Békéscsabának nagyon erős csapat. Látszik rajtuk az erő és hogy a két csapat más célokért küzd. Nem vagyok elégedett a csapattal a mai teljesítménye után, a múlt heti nagyszerű edzésmunka után most nem úgy játszottak, ahogy elvárható lett volna. Vasárnapra igyekszünk majd változtatni és megnehezíteni ellenfelünk dolgát.

18:00 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 GreenPlan-VRCK – Kistext (férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés) – zárt kapuk mögött; Tv: Hunvolley Tv
20:00 MAFC-BME – Kecskemét (férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 18., péntek
17:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Pénzügyőr – Dunaújvárosi KSE (férfi Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 19., szombat
18:00 MÁV Előre-Foxconn – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)

Március 20., vasárnap
15:00 MÁV Előre-Bericap – Gödöllői RC (női NB I, felsőház)
16:00 CoreComm-VESC – Jászberény (női NB I, alsóház)
17:00 Dág KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I, felsőház)
18:00 Diósgyőri VTK – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
18:00 Kispest SE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I, alsóház)
19:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
20:00 Kistext – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)