Női CEV-kupa: nem jött össze a bravúr a Békéscsabának

Klub - nki, Teremröplabda

Bár három szoros játszmában, de összességében így is 3:0-s vereséget szenvedett a Swietelsky-Békéscsaba a német Palmberg Schwerin elleni CEV-kupa nyolcaddöntő első mérkőzésén. A csabaiak a jövő héten hazai pályán javíthatnak és aranyjátszmában kiharcolhatják a továbbjutást.

Női CEV-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Palmberg Schwerin (német) – Swietelsky-Békéscsaba 3:0 (20, 25, 22)
Schwerin, 1136 néző. V: Biegajlo (angol), Kiriopulu (görög).
SCHWERIN: Baijens 12, Kästner 4, Alsmeier 9, White 9, Yüzgenc 11, Ruddins 8. Csere: Pogany (liberó), Hölzig 9. Vezetőedző: Felix Koslowski.
BÉKÉSCSABA: Vaszileva 16, Pintér 7, Bagyinka 2, Aktas 6, Bodnár 4, Drpa 13. Csere: Molcsányi (liberó), Glemboczki 1, Olijnyik. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Tóth Gábor: – Őszintén szólva erre számítottunk: gyors labdák és kemény támadások. Próbáltuk nyomás alá helyezni őket és a második szettben meg is volt a lehetőségünk. Átmenetekben kijött a különbség a Schwerin javára, mi pedig a fontos pillanatokban hibáztunk. Reális az eredmény, és gratulálok az ellenfélnek, jó meccs volt és várjuk a visszavágót!
Felix Koslowski: – Gratulálok a Békéscsabának, remek szellemben küzdöttek a pályán és kiválóan védekeztek. Tudtuk, mire számíthatunk, kiváló csapatról van szó, magasak és tapasztaltak is. Agresszívan szerváltak és támadtak, rendkívül megnehezítették a dolgunkat. Boldog vagyok, hogy nyertünk itthon és örülök, hogy a második szettet hátrányból sikerült megnyernünk, miután túllendültünk a holtponton. Szombaton bajnokit játszunk, aztán jöhet a visszavágó, ahol ugyanennyire harcos ellenfélre számítunk.

Vaszileva nagyszerű hátsó soros pontjával kezdődött az összecsapás, és a folytatásban is kitűnően tartotta magát a BRSE, a hazaiak nemhogy ellépni nem tudtak, de folyamatosan az eredmény után futottak. Tóth Gábor tökéletes challenge-e után először vezettek kettővel a csabaiak, viszont ez annyira felpaprikázta a Schwerint, hogy három ponttal fordított. A születésnapos Molcsányi Rita elképesztő mentése után egalizáltak, majd egy challenge-háború következett, sajnos ezúttal német sikerrel. Nem sokkal később a Palmberg állandósítani tudta az előnyét: 12:11-ről 22:14-re módosult az állás. Hosszú hajrában, sorozatban négy ponttal zárkózott a magyar csapat, de kisvártatva rendezte a sorokat a Schwerin és az első szettlabdát kihasználva öt ponttal behúzta a nyitó játékrészt (25:20).

A hazai csapat a lendületét átmentette a második etapra is, azonban hamar látótávolságon belülre zárkózott a BRSE, 6:7-nél pedig már vezettek is Vaszileva blokkjával. 4:1-ről 7:10 lett az eredmény, Felix Koslowskinak időt kellett kérnie. Ez sem hatott eleinte, Bagyinka Fanni pontos feladása és Ceyda Aktas bombája már négypontos csabai fórt jelentett. Ekkor cserékhez folyamodott a hazai szakvezető, ami megadta nekik a kellő lendületet, pillanatok alatt egyenlítettek, de Tóth Gábor időkérése és Drpa ütése után ismét a vendégek jártak előrébb. A végjátékra kétpontos csabai előnnyel fordultak a csapatok, Drpa pedig szettlabdához juttatta a BRSE-t, majd ő hárította a Schwerinét. Viszont a másodikat egy blokkal már megoldották (27:25).

A térfélcsere után Drpa a helyieknek is bemutatta, hogy lábbal is jól bánik a labdával, és bár ebből nem csabai pont született, a következő, zseniális Aktas-pörgetésből már igen. Folyamatosan ott lihegtek a hazaiak nyakában, Bodnár Dorottya eredményes centertámadásával és Vaszileva elemi erejű ütésével megint befogták őket 6:6-nál. Glemboczki Zóra is ponttal szállt be és vezettek is kettővel, ám a lerázhatatlan Schwerin meg tudta fordítani az állást. 2-3 pont körül táncolt a különbség ennél közelebb nem tudtak kerülni, így jutott el a Schwerin négy meccslabdáig, a másodikkal pedig lezárta az első mérkőzést a hazai együttes.

Január 12., csütörtök
18:00 Szent Benedek RA – Dukla Liberec (cseh; női CEV-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés; Riz Levente Sportcsarnok); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Szolnoki RK – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I)

Január 13., péntek
18:00 Kaposvári NRC – MTK Budapest (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I)
19:00 SZBRA – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)

Január 14., szombat
16:00 Vasas Óbuda – Újpesti TE (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
16:00 TFSE – Jászberény VT (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Diósgyőri VTK (női NB I)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Pénzügyőr SE – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
19:00 Vasas SC – UTE U21 (női NB I)
20:00 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+