Női BL: Lengyelországban is nyert szettet a Vasas

Klub - nki, Teremröplabda

Negyedik csoportmérkőzését is lejátszott a Vasas Óbuda a női Bajnokok Ligájában, ahol ezúttal a lengyel Developres Rzeszów vendégeként léptek pályára. Elég rosszul kezdte a meccset a magyar csapat, amely nagyon simán elvesztette az első szettet, viszont annál jobban folytatta, mert a másodikat meg magabiztosan nyerték. Sajnos a harmadik szett inkább az elsőre hasonlított, a negyedikben viszont 21:21-ig tartották magukat a mieink, végül azonban minimális különbséggel ezt is a hazaiak nyerték, így a meccset is 3:1-re.

Női Bajnokok Ligája:
Developres Rzeszów (lengyel) – Vasas Óbuda 3:1 (10, –18, 13, 23)
Rzeszów, 1900 néző. V: Medvid (ukrán), Ewald (német).
RZESZOW: Centka 9, Wenerska 4, Kalandadze 21, Jurczyk 5, Orvosová 20, Blagojevics 12. Csere: Szczyglowska (liberó), Szlagowska 1, Obiala, Rapacz, Binczycka. Vezetőedző: Stéphane Antiga.
VASAS: Szkripak 5, Fricová 12, Papp 6, Bannister 16, Bojko 7, Abdulazimova 7. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi, Török K., Kump 4, Fábián, Jámbor. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Jannisz Atanaszopulosz:
– Az első szettben talán féltünk kicsit, de szerencsére sikerült hamar elfelejtenünk. A második játszmában a nyitásainkkal nem tudtak mit kezdeni a lengyelek, és a harmadikban is jól teljesítettünk annak ellenére, hogy két állásba beragadtunk. A negyedik szettben nüanszok döntöttek, de továbbra is hiszem, hogy ezektől a meccsektől jobb csapattá válunk. Ilyen szintű ellenfelek ellen minden labdamenetben 120 százalékkal kell koncentrálni, különben egyből nagy bajba kerülsz. Továbbra is az a célunk, hogy a CEV-kupában folytathassuk februárban, ezért mindent meg is fogunk tenni a folytatásban is.

Az A-csoport állása: 1. Conegliano 9 pont (9:1-es szettarány), 2. Rzeszow 8 (10:6), 3. Mulhouse 3 (3:7), 4. Vasas Óbuda 1 (4:12)

Villámrajtot vettek a hazaiak, nem igazán találta a ritmust támadásban a Vasas, amelynek a mestere előbb időt kért, majd kettőt cserélt, de a különbség folyamatosan nőtt a csapatok között, ezen a cserejátékosok sem tudtak változtatni (25:10).

A második szettre Papp helyén maradt a jól beszálló Kump Aliz, a csapat pedig az idény korábbi szakaszában látott arcát mutatta, és Bannister vezérletével tartotta a lépést a lengyelekkel. Kump ászával és Abdulazimova blokkjával hárommal is megléptek, mire a hazaiakat edző francia Stéphane Antiga időt kért. A lengyel együttes játékosai érezhetően elbizonytalanodtak, sokat hibáztak, amit mi könyörtelenül kihasznált a Vasas és magabiztos különbséggel egyenlített (18:25).

A harmadik etapot is jól kezdte a magyar csapat, de a grúz Kalandadze ászai után mégis nekik kellett időt kérnie. Jó megoldások ellenére állandósult a különbség, mert ezúttal a labdák a Rzeszównak pattantak jól, így másodszor is időt kértek a vendégek, majd Fábián Fanny érkezett irányítani. Jelentős változást ez sem hozott, elsősorban a nyitásfogadásunkkal akadtak komoly gondok, így ismét hátrányból kellett folytatni a találkozót (25:13).

A negyedik felvonást újra Pappal kezdték a piros-kékek, de továbbra is csak akkor tudtak versenyben lenni riválisukkal, amikor a nyitásfogadásuk rendben volt. Papp jó játékával összejött a fordítás, de a hazai időkérés után szinte azonnal Atanaszopolosznak is mondanivalója támadt. A folytatásban sem változott jelentősen a játékrész képe, nagyszerűen tartotta magát a Vasas az egyik legjobb lengyel csapattal szemben, sőt a hajrát előnyről kezdhették. 21:21 után azonban két lengyel pont következett, a hazaiak pedig rutinjukat kihasználva innen már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést (25:23).

Január 18., szerda
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Palmberg Schwerin (német; női CEV-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó)

Január 19., csütörtök
18:00 Dukla Liberec – Szent Benedek RA (cseh; női CEV-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Kaposvári NRC (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv