Női Bajnokok Ligája: tisztes vereség a nyitányon

Klub - nki, Teremröplabda

Közel járt a szettgyőzelemhez a Vasas Óbuda a török Eczacibasi Dynavit Istanbul otthonában, ám végül érvényesítette a papírformát az előző kiírás ezüstérmese a 23 pontos Tijana Boskovics vezérletével.

Női Bajnokok Ligája B csoport, 4. forduló
Eczacibasi Dynamit Istanbul – Vasas Óbuda 3:0 (25, 21, 17)
Isztambul, Burhan Felek Sportcsarnok 2875 néző. V.: Jankovic (szerb), Maroszek (lengyel).
ECZACIBASI: Voronkova 2, Jack-Kisal 5, Aydemir Akyol, Gray 8, Stevanovic 7, Boskovic 23. Csere: Özel, Şebnem Akoz (liberók), Baladin 8, Sahin 1, Erkek 2. Vezetőedző: Ferhat Akbas
VASAS: Fricova 9, Gyimes-Capet 9, Bannister 12, Sillah 3, Abdulazimova 5, Gülübay 1. Csere: Juhár (liberó), Török 4, Papp, Erőss, Tóth S. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
Jannisz Atanaszopulosz: – Egyátalán nem vagyok boldog az eredménnyel, mert az első szettet le kellett volna zárnunk, de nem tudtuk megfelelően kontrollálni az érzelmeinket. Remélem, ez jó lecke volt a jövőre nézve, mert azt ma is megmutattuk, hogy ezeknek a csapatoknak is tudunk nehézséget okozni. A második szettet Boskovic egy személyben eldöntötte a nyitásaival, de a küzdőszellemre büszke vagyok, mert a harmadik felvonásban tízpontos hátrányban sem adtuk fel. Erre kell építenünk.

Akárcsak egy idénnyel korábban, Kőnig Gábor NB I-es csapatából ezúttal is volt „vendégszereplő”: most Nagy Sophia tarthatott társaival.Giannis Athanasopoulos Taylor Bannistert, Buket Gülübayt, Karolina Fricovát, Fatoumatta Sillaht, Ayshan Abdulazimovát és Gyimes-Capet Zsófiát nevezte a kezdőbe, a liberó pedig Juhár Dalma volt. A túloldalon Ferhat Akbas vezetőedző is a lehető legerősebb összeállításban küldte pályára együttesét, amelyben így ott volt a kétszeres világbajnok szerb világsztár Tijana Boskovic és Jovana Stevanovic, a friss Eb-győztes török Hande Baladin, vagy épp a kanadai Alexa Gray is.

Bannister vezérletével jól kezdett és vezetett is a Vasas, de amikor egymás után három butaságot elkövettek, Atanaszopulosz azonnal időt kért (9-5). Szavai használtak, és a hazaiak is segítették a magyar csapatot pár ingyenponttal, így mínusz egyre visszajött a Vasas. A következő labdamenetek ismét a hazaiakról szóltak, de Török Kata két ásszal szállt be a meccsbe, így egyenlített a magyar bajnok (14-14). Fricova is elkezdte a pontgyártást, Gyimes-Capet négy pontjával pedig már a Vasas vezetett a hajrá előtt (17-20). Pár labdamenettel később közel került a részsikerhez, 24-22-nél kettő, majd 25-24-nél még egy játszmalabdája volt a Vasasnak, de egyikkel sem tudott élni, Boskovic pedig lezárta a szettet (27-25, 1-0).

A második felvonást is jól kezdte a magyar együttes (6-6), de Boskovic három egymást követő ásza után időt kért a Vasas görög mestere (10-6). Sok pontatlanság jellemezte ekkor a magyar együttes játékát, így Atanaszopulosz cserékkel próbált frissíteni: Sillaht Török, Gyimes-Capet-t pedig Papp Orsolya váltotta (15-10). Hat ponttal is mentek a hazaiak, amikor némileg alábbhagyott a figyelmük, így 18-17-re feljött a Vasas és ismét megnehezítette a hazaiak dolgát, de ez a szett is az övék lett (25-21, 2-0).

A harmadik játszmát Törökkel kezdte, és ezúttal Fricova vezérletével tartottuk magát a piros-kék alakulat viszonylag közel ellenfeléhez (11-8). Atanaszopulosz újra bedobta Tóth Sárát és Erőss Mirtillt, de a hazaiak 19-9-nél nyeregben érezhették magukat. A Vasas játékosai azonban ekkor sem adták fel, remek mezőnymunkájukra alapozva sorozatban öt pontot szereztek, így összességében tisztes vereséggel távoztak Isztambulból (25-17, 3-0).

Forrás: Vasas Óbuda