Nemzetközi kitekintő: nagyszerű hétvégét zártak légiósaink!

Teremröplabda

Az olasz, a francia, a japán, az osztrák és a román élvonalban szereplő magyar röplabdázók is nagy tapsot kaptak az előző bajnoki fordulóban nyújtott teljesítményükért.

Olaszország

Németh Anett – Válogatottunk kiválósága, Németh Anett 22 pontot ütött a Busto Arsizio elleni bajnokin, amelyet 3:2-re nyert meg csapata, az A1 Liga tabelláján 6. helyen álló Pinerolo.

Szakmáry Gréta – A válogatottságtól tíz év után tavaly visszavonult klasszis ütő 12 pontot szerzett a Trentino vendégeként az olasz élvonalban harmadik helyen álló Novara színeiben. A Novara 3:1-re nyerte a meccset.

Franciaország

Szűcs Kinga – A Terville-Florange ütőjátékosa újabb remek mérkőzésen van túl. Kinga ezúttal a Chamalierois elleni győztes bajnokin ért el 20 pontot, csapata legjobbja volt.

Japán

Pádár Krisztián – A Toray Arrows magyar klasszisa szombaton 11, vasárnap 20 pontos meccset produkált az Oszaka ellen a japán első osztályú bajnokságban, csapata a tabella hatodik – negyeddöntőt érő – helyén áll. Az Oszaka elleni első bajnokit 3:1-re elveszítette, a másodikat viszont ugyanilyen arányban megnyerte a Toray Arrows.

Németország

Kiss Gréta – A Potsdam válogatott ütője az első játszmában jött csereként a Suhl elleni hazai mérkőzésen, pontot nem szerzett. Ráadásul a Hollósy László edzette Suhl bravúros játékkal 3:0-ra nyert, s két pontra feljött a tabellán negyedik potsdamiakra.

Görögország

Keen Cameron – A magyar válogatott feladója az egyik görög kirakatcsapat, a 11 győzelemmel és mindössze 1 vereséggel álló Panathinaikosz ellen lépett pályára az Athlos Orestiadas színeiben. A Pana az esélyeknek megfelelően 3:0-ra nyert, de Keen jól teljesített, két ászt is nyitott, s összesen 4 pontig jutott.

Petőváry Panni – Női válogatott átlónk is pályára lépett az ASP Thetisz hétvégi bajnokiján és 3:0 arányú sikernek örülhetett az Apolloniosz ellen. A nemrég edzőváltáson átesett Thetisz az ötödik helyen áll a görög első osztályban.

Ausztria

Horváth Kristóf és Szabó Alpár – Az SK Aich/Dob magyar légiósai jó teljesítményének is köszönhetően nyerte meg a karintiai derbit 3:0-ra a Klagenfurt ellen. Horváth 12, Szabó 8 pontig jutott, csapatuk 4. a tabellán.

Szlovénia

Blázsovics Péter – Csapata, a szlovén élvonalban szereplő Alpacem Kanal legjobbja volt a hétvégi bajnokin Blázsovics Péter. A magyar ütőjátékos 16 pontot szerzett a Krka Novo Mesto vendégeként 3:1-re elveszített találkozón. A két együttes nagy harcot vív az alsóházi rájátszás megnyeréséért.

Románia

Gergye Roland – A román élvonalban második helyen álló Galac (Galati) értékes, 3:0 arányú győzelmet aratott a hétvégén a Dinamo Bukarest vendégeként. A sikerből Gergye Roland 11 ponttal vette ki a részét.

Dávid Csanád – A Nagybányán (Baia Mare) szereplő ütőjátékos 19 ponttal csapata legjobbja volt a Dés (Unirea Dej) elleni bajnokin, amelyet 3:0-ra nyertek meg. A Nagybánya 9. a tabellán.

Dékány Bernadett – A sérüléssel bajlódó ütő nem lépett pályára a női élvonalban listavezető Rapid Bukarest hétvégi mérkőzésén, amelyen a fővárosiak 3:0-ra nyertek Marosvásárhelyen.

Bagyinka Fanni – A korábban a magyar válogatottnál is számításba vett feladó, Bagyinka Fanni mindegyik játszmában lehetőséget kapott a lugosi (Lugoj) csapatban, a Brassó vendégeként 3:0-ra megnyert bajnokin. A Lugos 4. a román élvonalban, hátránya mindössze egy pont a második Targoviste gárdájával szemben.