Németh Anett csillogott, újabb hasznos tesztmeccs a románokkal

Teremröplabda, Válogatott

A 21 pontos Németh Anett vezérletével már kettő-nullára is vezetett az Európa-bajnokságra készülő magyar női röplabda-válogatott Románia ellen, s bár a vendégek fordítottak, ez a találkozó már sok pozitívumot is hozott magyar szempontból.
Magyarország-Románia 2:3* (18, 27, -20, -13, -10)
Folyondár utca, zárt kapus mérkőzés
Magyarország: Török 13, Kump 6, Boskó 4, Glemboczki 9, Nacsa-Pekárik 7, Németh A. 21. Csere: Tóth F., Kertész (liberók), Vezsenyi, Berkó 1, Kiss G. 5, Petőváry 7, Pintér 4, Lászlop 1. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini
*Az utolsó két játszma egyaránt rövidített volt, 15 pontig tartott
Jól kezdett a magyar csapat: főként Németh és Glemboczki villanásainak köszönhetően, 6-2-nél időt is kértek a románok, de ez nem segített rajtuk, a különbség tovább nőtt. Németh Anett ellen nem volt ellenszere a vendégeknek, ami az eredményjelzőn is megmutatkozott, hisz 16-7-re is vezetett a magyar válogatott, amely végül 25-18-ra nyerte a szettet.
A második játszmában erőre kaptak a románok, de Pintér remek szervaival sikerült az egyenlítés. Ezután sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, a mieinknél Németh Anett továbbra is remekelt, illetve a csapatkapitány Tóth Fruzsina is sokat tett hozzá védekezésben. A románok azonban egy időkérés után 24-24-nél egyenlítettek, de a magyar válogatott nem hagyta magát és 29-27-re nyerte a játszmát, 2:0.
A folytatásban már forgatta alaposan a csapatát Alessandro Chiappini szövetségi kapitány, de a cserék is igyekeztek hozzátenni, s bár a harmadik játszmát 25-20-ra, a két rövidetett szettet pedig 15-13-ra és 15-10-re a románok nyerték, a 3:2-es vereség ellenére sem hagyta el rossz szájízzel a játékteret a válogatott, hisz több alkalommal is ötletes, kellően agresszív és határozott játékkal rukkolt elő.