Németh Anett a német döntőben!

Teremröplabda, Válogatott

Szerdán este játszották le a német Bundesliga elődöntőjének második mérkőzését. Németh Anett csapata, a Potsdam ezúttal hazai pályán győzte le a Palmberg Schwerint, így bejutott a fináléba.

Az első meccsen, idegenben hatalmas csatában nyertek 3:2-re a potsdamiak (a negyedik szettet 35:33-ra hozták), s bár a másodikon is szoros szetteket játszottak (30:28, 25:21, 25:22), ezen végül 3:0-ra diadalmaskodtak, így 2–0-s összesítéssel jutottak a fináléba.

A magyar válogatott átlója, Németh Anett alaposan kitett magáért, hiszen 22 pontot szerzett, s ezzel a meccs legeredményesebb játékosa lett és őt választották a találkozó MVP-jének is.

Nem sikerült a fináléba kerülés viszont Pallag Ágnes csapatának, a Dresdnes SC-nek, amely az elődöntő második meccsén, hazai pályán is vereséget szenvedett a Stuttgarttól. A döntő első mérkőzését május 2-án játsszák Stuttgartban.