Nem volt ellenfele a Pénzügyőrnek: elmaradt a kaposvári rangadó

A legutóbbi bajnoki döntő visszavágóját játszották le Kaposváron a házigazda Fino és a bajnok Pénzügyőr között, azonban a vendégcsapat a vártnál sokkal könnyebben, nagyon simán győzött 3:0-ra a Kaposvár Arénában: a hazaiaknál valahogy nem állt össze a játék, míg a vendégeknek szinte minden sikerült, akik így továbbra is vezetik a tabellát.

Rangadónak ígérkezett a címvédő és éllovas Pénzügyőr kaposvári látogatása, hiszen a hazaiak voltak az ezüstérmesek, most pedig a tabella harmadik helyéről várták a találkozót. Azonban a várt nagy küzdelem elmaradt, mert a fővárosiak végig dominálták a találkozón. Már a meccs elején alaposan elhúztak és 10:4-re is vezettek. Ez a különbség állandósult, aztán a szett közepén, 8:17-nél pedig már második idejét is kikérte Szlobodan Prakljacsics, de hiába: Rása Alex ászaival tíz fölé nőtt a különbség. Kovács bombájával aztán 13 szettlabdája lett a vendégeknek, amelyből azonban csak a negyediket tudták értékesíteni (14:25).

Bár a második játszma már szorosabban indult, de 5:6 után 6:11-re lépett meg a fővárosi csapat, akik 14-nél már kétszer annyi pontnál tartottak, mint vendéglátójuk. De volt már 11 pont is közte, amikor egy hármas sorozattal elkezdett zárkózni a Fino, de ez már későn jött, s végül most 10 szettlabdája volt a Jókay-csapatnak, amelyből már az elsőt értékesíteni tudták (14:25).

A harmadik felvonás 5:2-es vendégelőnnyel indult, de innen még többször is visszazárkóztak egy pontra a hazaiak, 9:9-nél pedig egyenlíteniük is sikerült, ám fordítás helyett megint három Pénzügyőr pont és egy időkérés következett. Ugyan ez a szett volt a legszorosabb, de végül ezt is simán hozták a fővárosiak: ezúttal öt meccslabdájuk volt, s bár az elsőt még hárították, a végén a meccs legeredményesebb játékosa, a 13 pontig jutó Kovács Zoltán zárta le a találkozót (20:25).

Férfi Extraliga:
Fino Kaposvár – Pénzügyőr 0:3 (–14, –14, –20)
Kaposvár Aréna, 412 néző. V: Tillmann, Szabó P.
FINO: Mancsev 2, Hubicska 5, Iván B. 1, Hernandez 7, Bögöly 9, Lescay 3. Csere: Bozóki (liberó), Kalmár 4, Tóth G., Donisthorpe, Fenyvesi B. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
PÉNZÜGYŐR: Nascimento 9, Magyar B. 4, Dávid Cs. 6, Rása 7, Kovács Z. 13, Kiss D. 8. Csere: Feliciano (liberó), Tomanóczy 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Szlobodan Prakljacsics: – Ma jobb volt a Pénzügyőr.
Jókay Zoltán:
– Örülök, hogy jól harcoltunk és koncentráltan, a megbeszéltek szerint tudtunk végig játszani, amelyhez még hozzájött az is, hogy megfelelően használták a fejüket játékosaim.

Férfi NB I:
MEAFC-Miskolc – Dunaújvárosi KSE 2:3 (–19, –23, 16, 14, –13)
Miskolc, 115 néző. V: Horváth M., Mezei.
MEAFC: McLaughlin 9, Kapusi, Csizmadia 12, Komlósi 16, Simkó 12, Kozsla 11. Csere: Karóczi (liberó), Kovács Z., Szabó P. Vezetőedző: Bagó László.
DKSE: Kisházi 6, Tóth K. 4, Hechavarria 17, Winter, Pavljuk 35, Laczi 15. Csere: Kuti, Béres (liberók), Farkas L., Velicsko, Szalai, Pintér, Gőczi. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Bagó László:
– Adtunk két szett előnyt a Dunaújvárosnak. Pontatlanok voltunk, és a védekezésünk sem állt össze. Talpra tudtunk állni, de a mérkőzést már nem sikerült lezárni. Emelt fővel jöhettünk le a pályáról.
Tomanóczy Tibor: – Gratulálok a Miskolcnak és a csapatomnak! Nagyot küzdött mind két együttes. Végén volt erőnk felállni! Az ötödik szettben több ponttal is vezetett a Miskolc de volt tartása a csapatnak a nehéz pillanatokban. Ennek köszönhetjük, hogy a végén győztesen hagyhattuk el a pályát.

Október 29., szombat
14:30 Békéscsabai RSE – Jászberény (női NB I)
15:00 Gamma Party.CO – Dág KSE (férfi NB I)
16:00 Vasas Óbuda – Kaposvári NRC (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – Gödöllői RC (női NB I)
17:00 Vidux-Szegedi RSE – TFSE (férfi NB I)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Kistext JP Auto Mercedes – MAFC BME (férfi Extraliga)
18:00 BVSC-Zugló – Diósgyőri VTK (női NB I)
18:30 MÁV Előre-Foxconn – Kecskeméti RC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv