Nem hagyta magát a PSE, Barcikán nyert a MÁV

Nincs még döntős a férfi Extraligában. Igaz, csak az egyik párharcnál állt fent a lezárás lehetősége, de a címvédő Pénzügyőr ezúttal a legjobb felállásában (szemben a kaposváriakkal), három szoros játszmában legyőzte a Finót és szépített. A döntőbe jutáshoz azonban vasárnap Kaposváron is győzniük kellene. A másik meccsen viszont a vendég MÁV Előre két mérkőzéslabdát is hárítva fordított Kazincbarcikán és nyert 3:2-re, ezzel pedig elvette a Vegyész pályaelőnyét és pénteken, hazai pályán kivívhatja a fináléba kerülést.

Férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés:
GreenPlan-VRCK – MÁV Előre-Foxconn 2:3 (–20, 18, 23, –25, –15)
Kazincbarcika, 450 néző. V: Jámbor, Árpás.
VRCK: Juhász P. 11, Csoma 1, Blázsovics 16, Moraes 10, Páez 2, Reffatti 21. Csere: Kiss M., Budai (liberók), Szabó D. 22, Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MÁV: Eke 10, Szabó V. 4, Koci 19, Ambrus 13, Pesti 15, Doda 12. Csere: Takács M. (liberó), Deliu 3. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Toronyai Miklós:
– Úgy érzem, hogy ismét megvertük magunkat. A harmadik szett hajrájában kétpontos hátrányból nyertünk, jól indultunk a negyedikben is, és utána egyszerűen nem bírjuk elviselni a nyomást. Ezt kezelni kell tudni. A szurkolóknak köszönjük, elképesztő hangulatot teremtettek.
Dávid Zoltán: – Az első és a második szettben taktikailag betartottunk mindent. Utána beszállt a mérkőzésbe Szabó Dávid, méghozzá nagyon jól, mi pedig nem tudtunk mit kezdeni vele. A Barcika neki köszönheti a fordulópontot, hogy átlagban jelentősen feljavult a játéka. Ugye a miénk meg elég rossz irányba mozdult el, viszont a negyedik, ötödik szettben sikerült visszajönnünk a meccsbe, majd onnantól kezdve minden egyes kivédekezésünkből és nyitásfogadásunkból jól jöttünk ki. Gratulálok a srácoknak, örülünk a győzelemnek! Megyünk tovább, várjuk a pénteket!
A párharc állása: 2–1 a MÁV Előre javára.

Gyorsan négypontos előnybe került a MÁV Előre, a Vegyész Szabó Dávid becserélését követően, és Blázsovics Péter hatékony játékának köszönhetően rendezte a sorait. Ez azonban csak arra volt elég, hogy a különbség állandósuljon, az egyébként izgalmas labdameneteket is hozó első szettben (20:25).

Willian Reffatti az első felvonásban is szerzett négy pontot, a másodikban hatot, de nála is jobban ment Szabónak, aki nyolc egységet is termelt. Ebben a szettben a blokkmunka is jobb volt a GreenPlan-VRCK részéről, Páez Carlos pedig a nyitásaival hozta zavarba a feladót is cserélő székesfehérváriakat. A játszma derekánál már öt volt a hazai fór, ezt pedig nem adta le Toronyai Miklós együttese (25:18).

A harmadik játszma alakult a legszorosabban, először kétpontos különbséget a MÁV Előre tudott kialakítani 18-hoz érve. 19:21-nél Toronyai második idejét is kikérte, harcos maradt csapata, aminek köszönhetően – valamint Juhász Péter elképesztő mentéseinek mezőnyben – megfordította az állást (25:23).

Megmaradt a hazaiak lendülete, Dávid Zoltán, a MÁV Előre vezetőedzője cserével és időkéréssel próbált meg beavatkozni a mérkőzés alakulásába. Lassan, de kapaszkodott a vendég alakulat, és a hajrához érve sikerült is egyenlítenie. A GreenPlan-VRCK támadójátéka ekkor nem volt annyira hatékony, mint korábban, a fordulatos, paprikás hangulatú – egy-egy piros lap villant – végjátékot követően a vendégek örülhettek, miután két meccslabdát is hárítottak (25:27).

A mindent eldöntő etap fehérvári pontokkal indult, 2:8-nál fordultak a felek, innen pedig kisebb csoda lett volna a kazincbarcikai fordítás (10:15).

Pénzügyőr – Fino Kaposvár 3:0 (20, 23, 20)
Kőér utca, 362 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.
PÉNZÜGYŐR: Rása 3, Magyar 1, Kiss D. 10, Nascimento 7, Kovács Z. 13, Dávid Cs. 8. Csere: Feliciano (liberó), Majoros. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
FINO: Bögöly 4, Donisthorpe 4, Bartunek 1, Hernandez 3, Iván 4, Baróti 13. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska 2, Tóth K., Tóth G. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
Jókay Zoltán: – Megtettük, amit meg kellett tenni. Fenn kell tartani ezt a tüzet a következő mérkőzésen is.
Szlobodan Prakljacsics: – A kelleténél idegesebbek voltunk ma, és ezt jól kihasználta a jól játszó PSE. Az előny még nálunk van, vasárnap hazai pályán be akarjuk fejezni a párharcot!
A párharc állása: 2–1 a Fino javára.

A címvédő hatalmas lendülettel kezdett, szélső ütői, Dávid Csanád és Kiss Dániel ellenállhatatlanul játszottak, vezérletükkel simán szerezte meg a vezetést a PSE (25:20).

A második játszmában is a hazaiak akarata érvényesült, már öt ponttal is vezettek, de a Fino rendezte sorait és a végjáték előtt a korábbi válogatott Baróti Árpád vezérletével egyenlített. A hajrát azonban megint a Pénzügyőr bírta jobban, a rutinos Kovács Zoltán sokkal jobban teljesített, mint az előző két mérkőzésen, pontjaival pedig a hazaiak megduplázták előnyüket (25:23).

A Kaposvár a harmadik felvonásban teljesített közel ahhoz, ahogy a párharc eddigi találkozóin, ennek eredményeként sokáig vezetett is. A PSE azonban ezúttal nem tört meg, Magyar Bálint remekül osztogatott, támadói pedig éltek a lehetőségekkel, a csapat 17:16 után meglépett és végül simán nyerte a 85 perces mérkőzést (25:20). Szépített tehát a PSE, de a neheze vasárnap következik.

Férfi NB I elődöntő, 3. mérkőzés
Vidux-Szegedi RSE – Dunaújvárosi KSE 3:2 (19, –18, –20, 25, 9)
Szeged, 180 néző. V: Barabás, Horváth M.
SZRSE: Piti 10, Dileo 6, Csányi 10, Kiss G. 6, Pozzobon 15, Kasnyik 9. Csere: Borsi (liberó), Honti 2, Demcsák. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
DKSE: Winter 5, Tóth K. 1, Hechavarria 3, Kisházi, Pavljuk 19, Laczi 15. Csere: Béres, Kuti (liberók), Velicsko 6, Szalai 12. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Tomanóczy Tibor:
– Ma este nagyot küzdöttünk, nem adtuk könnyen a bőrünket! Gratulálok a csapatomnak a tisztes helytállásért! Sok sikert kívánok a Szegednek a döntőben, megérdemelten jutottak tovább!
Fésüs Erzsébet: – Köszönjük a szurkolást! A szegedi szurkolók nélkül ezt a mérkőzést meglehet nem tudtuk volna megnyerni. Fantasztikus hangulatot teremtettek az Újszegedi Sportcsarnokban. Nekünk pedig nem volt más választásunk, egyszerűen nyernünk kellett.
A párharc végeredménye: 3–0 a Szeged javára.

Dág KSE – MEAFC-Miskolc 3:0 (22, 25, 21)
Dág, 58 néző. V: Selega, Kiss Z.
DÁG: Flachner K. 6, Majer 3, Benkő 12, Sow 10, Oláh B. 14, Krupánszki 12. Csere: Farkas R. (liberó), Balázs B. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
MEAFC: Kozsla 2, McLaughlin 3, Kovács Z. 13, Csizmadia 7, Komlósi 16, Árva 8. Csere: Karóczi (liberó), Kapusi, Simkó 1, Szabó P. Vezetőedző: Bagó László.
Zirigh Balázs:
Bagó László:
A párharc állása: 2–1 a MEAFC javára.

Április 12., szerda
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:45 MTK Budapest – Újpesti TE (női Extraliga, 5–8. helyért, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 13., csütörtök
19:00 MÁV Előre-ST. Solar – Kaposvári NRC (női Extraliga, 5–8. helyért, 2. mérkőzés)

Április 14., péntek
19:00 MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 15., szombat
18:00 BVSC-Zugló – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I elődöntő, 4. mérkőzés)

Április 16., vasárnap
15:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
16:00 Szent Benedek RA – Vasas SC (női NB I)
16:00 TFSE – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Fino Kaposvár – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga-elődöntő, 4. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
19:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Diósgyőri VTK – UTE U21 (női NB I)
20:00 Budaörsi DSE-Emericus – Jászberény VT (női NB I)