Négy játszmában nyerte az első meccset a Vegyész

A férfi Extraliga elődöntőjének első mérkőzését játszotta le hétfőn a GreenPlan-VRCK és a MÁV Előre-Foxconn. A hazaiak szereztek vezetést, azonban a vendégek egyenlíteni tudtak, a győzelem kulcsa pedig a harmadik játszma volt amelyet végül hatalmas csatában, 28:26-ra nyerte meg a Vegyész, ezt követően pedig simán behúzta a győzelmet jelentő negyediket is.

Férfi Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés:
GreenPlan-VRCK – MÁV Előre-Foxconn 3:1 (20, –21, 26, 13)
Kazincbarcika, 550 néző. V: Bátkai-Katona, Szarka.
VRCK: Juhász P. 6, Csoma 6, Blázsovics 16, Moraes 11, Páez 7, Reffatti 14. Csere: Kiss M., Budai (liberók), Szabó D. 8. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MÁV: Eke 6, Szabó V. 5, Koci 19, Ambrus 7, Pesti 11, Doda 6. Csere: Takács M. (liberó), Deliu, Bibók 1, Boa. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Toronyai Miklós:
– Azt gondolom, hogy a mai mérkőzés tényleg megmutatta, milyen az, amikor a rutin találkozik a fiatalos, dinamikus lendülettel. Ezúttal sikerült a tapasztalatnak felülkerekednie, de nem gondolnám, hogy ennél lesz könnyebb meccsünk a MÁV ellen. Most a legfontosabb a regeneráció, hiszen pénteken Székesfehérvárra utazunk, ahol legalább így kell teljesítünk, ha nyerni szeretnénk.
Dávid Zoltán: – Nincs okunk szégyenkezni egy ilyen meccs után. Voltak állások, amikor megszerváltak minket, ami után kis pánik keletkezett a pályán. Ezen kell a pénteki meccsen minél hamarabb átlépnünk. Megyünk tovább!
A párharc állása: 1–0 a VRCK javára.

Az első játékrészben, hogy 4:9-es állásról folyamatosan kapaszkodtak fel a hazaiak, s előbb egyenlítettek, végül pedig ötpontos különbséggel sikerült is előnybe kerülniük (25:20). A második szettben a MÁV Előre mutatott be egy nagy feltámadást, úgy, hogy azt egy rövidzárlat előzte meg. 18:16-ról azonban sikerült felállnia, és kis túlzással állva is hagyta a Vegyészt (21:25). Az újabb térfélcsere még nagyobb izgalmakat tartogatott. A két csapat fej fej mellett haladt, s először a MÁV-nak volt szettlabdáját, de Koci nyitást rontott. Aztán Reffatti juttatta kétszer is játszmalabdához a Vegyészt, de végül csak a harmadiknál sikerült lezárni a szettet Blázsovics Péter bombájával (28:26). A negyedik játszma viszont gyorsan eldőlt, a hazaiak egy pillanatra sem engedtek ki. A koncentrált játéknak is köszönhetően ez sikerült a legsimábbra (25:13).

Férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 1. mérkőzés:
Debreceni EAC – Kistext JP Auto Mercedes 3:0 (20, 18, 23)
Debrecen, 76 néző. V: Ujházi, Barabás.
DEAC: Moret 10, Tóth A. 2, Bagics 10, Kiss I. 7, Almora 25, Dorogi 2. Csere: Bán (liberó), Remete 1. Vezetőedző: Fodor Antal.
KISTEXT: Óhidi 2, Gebhardt N. 8, Kocsondi 5, Reyes 18, Fazekas, Novoszelov 8. Csere: Lassu, Sümegi (liberók), Torbica 1. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
Fodor Antal: – A mai mérkőzésen a vártnál nehezebben, de mégis biztosan győztünk. A játékunkat jelentősen befolyásolta, hogy sérülések előzték meg a meccset és nem teljesen egészséges állapotban játszottak többen is a csapatból. Készülünk a pénteki folytatásra.
Tamás Zoltán:
A párharc állása: 1–0 a DEAC javára.

Kecskeméti RC – MAFC-BME 3:1 (20, 23, –22, 20)
Kecskemét, 65 néző. V: Tillmann, Horváth M.
KECSKEMÉT: Boldizsár 11, Balla, Bogdán 8, Kiss B. 12, Varga P. 25, Szabó M. 15. Csere: Török Zs. (liberó), Baserio 1, Farkas, Török S. Vezetőedző: Nagy József.
MAFC: Bandi B. 2, Szabó B. 24, Szávai 6, Czita 1, Sebestyén 15, Bandi O. 7. Csere: Tepszis (liberó), Gyenes 1. Vezetőedző: Pápai Péter.
Nagy József: – Örülök, hogy lehetőséget tudtam adni a fiatal játékosainknak. Akik hullámzó teljesítménnyel játszották végig a mérkőzést, de a végén diadalmaskodtunk.
Pápai Péter: – Gratulálok a csapatnak, amióta együtt vagyunk ez volt a legjobb mérkőzésünk. Az első két szett pici hibákon múlott. A negyedikre sajnos elfáradtunk és a nagy hátrányt már nem tudtuk visszahozni.
A párharc állása: 1–0 a Kecskemét javára.

Férfi NB I elődöntő, 1. mérkőzés:
Vidux-Szegedi RSE – Dunaújvárosi KSE 3:1 (18, –23, 21, 24)
Szeged, 160 néző. V: Nagy Zs., Szabó P.
SZRSE: Piti 12, Dileo 3, Csányi 13, Honti 2, Pozzobon 30, Kasnyik 3. Csere: Borsi (liberó), Bodnár, Kiss G. 3. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
DKSE: Winter 1, Pavljuk 14, Laczi 8, Kisházi 7, Tóth K. 1, Hechavarria 21. Csere: Béres, Kuti (liberók), Vida 7, Velicsko 6, Juhász B. 1, Pintér. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Fésüs Erzsébet: – Hosszabb kihagyás után léptünk újra pályára, ami meglátszott a játékunkon. A második szettben többször is úgy éreztem, hogy belealudtunk a mérkőzésbe, de ezen a játszmán kívül mindig túl tudtunk lépni a nehéz helyzeteken. A harmadik szettben viszont újra azon a hőfokon égett a csapat, amin egy elődöntőn kell. Örülünk a győzelemnek, viszont van még előttünk több mérkőzés, holnaptól már a következő meccs lesz a legfontosabb, nem pedig az, hogy most nyertünk.

Április 4., kedd
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Kaposvári NRC (női Extraliga-negyeddöntő, 5. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
Április 6., csütörtök
18:30 Fino Kaposvár – Pénzügyőr (férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
19:30 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I elődöntő, 2. mérkőzés)
19:30 Dunaújvárosi KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I elődöntő, 2. mérkőzés)

Április 7., péntek
14:00 Budaörsi DSE-Emericus – Diósgyőri VTK (női NB I)
15:30 Vasas SC – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 MÁV Előre-Foxconn – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés)
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – Debreceni EAC (férfi Extraliga, az 5–8. helyért, 2. mérkőzés)

Április 8., szombat
16:00 TFSE – Békéscsabai RSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza/Kaposvári NRC (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés)
17:00 Jászberény VT – BVSC-Zugló (női NB I)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Szent Benedek RA (női Extraliga-elődöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga, 5–8. helyért)
? Fatum-Nyíregyháza/Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, 5–8. helyért)