Minden tekintetben jobb volt a MAFC és egyenlített a Pénzügyőr ellen

Szerdán játszották a férfi Extraliga elődöntőjének fővárosi párharcának második mérkőzését. Az eredetileg esélytelenebbnek számító, de már az első meccsen is meglepetést okozó MAFC hazai pályán négyjátszmás győzelmet aratott a címvédő Pénzügyőrrel szemben, s így egyenlített a párharcban.

A két csapat első, szombati mérkőzésén a MAFC alaposan meglepte Jókay Zoltán együttesét, amelynek 1–2-ről kellett fordítania. A szerdai, második találkozóra Nagy Péter csapatába visszatérhetett az egész Extraliga egyik legjobb pontszerzője, a feladóátló Csoma Krisztián.

Az összecsapás első játszmájában az alapszakaszban negyedik hazaiak ismét a négy napja látott remek csapatjátékkal rukkoltak elő, és a gyorsan kialakított ötpontos előnyüket végig magabiztosan őrizve kerültek előnybe. A második felvonásra blokkban és a nyitásokban is sokat javult a PSE játéka, így bár a MAFC a játékrész derekán hatpontos különbséget majdnem eltüntetve kettőre zárkózott, a magyar válogatott Dávid Csanád vezette vendégek örülhettek az egyenlítésnek.

A harmadik felvonást újfent a MAFC kezdte jobban, a Pénzügyőr ráadásul 8:4-nél elveszítette brazil ütőjét, Igor de Sousa Soarest: a 31 éves játékos jobb lába egy felugrásnál letapadt, és csak csapattársai segítségével tudta elhagyni a pályát. A hazai együttes ezt követően is tartotta a különbséget, blokkteljesítményben és támadási hatékonyságban is ellenfele fölé nőtt, így – az első meccshez hasonlóan – ezúttal is egy játszmára került a győzelemtől.

A negyedik etapban a házigazda remek nyitásaival továbbra sem tudott mit kezdeni a PSE, ráadásul a vendégek kényszertámadásait a MAFC játékosai remekül olvasták, így blokkból is sok pontot szereztek. Jókay cserékkel próbálta frissíteni Magyar Kupa-győztes együttesét, de tanítványainak nem volt ellenszerük a hazaiak játékára, így Nagy Péter együttese győzött és kiegyenlített a párharcban.

Férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés:
MAFC BME – Pénzügyőr 3:1 (20, –19, 18, 22)
Budapest, Folyondár utca, 185 néző. V: Tillmann, Árpás.
MAFC: Eke 8, Gálvez 8, Godoi 15, Lescay 12, Csoma 15, Krupánszki 10. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Benkő, Szabó Balázs 1, Szabó Barna, Torbica. Vezetőedző: Nagy Péter.
PÉNZÜGYŐR: Pedro 15, Magyar 5, Dávid Cs. 12, Gacs 3, Kovács Z. 11, Kiss D. 8. Csere: Feliciano (liberó), De Sousa 1, Szabó V. 1, Majoros. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Nagy Péter:
– Nagy érzelmi hullámvasút volt mind a két oldalon, de nekem a saját csapatommal kell foglalkozni és úgy érzem sikerült átbillenteni őket. Amikor megértették a srácok, hogy az energiáikat nem a saját maguk őrlésére kell fordítani, akkor megfordult a találkozó és ennek köszönhető ez a mai győzelem.
Jókay Zoltán: – Elképesztő nehéz fejek voltak a pályán és ez lassította a gondolkodásunkat, ami természetesen kihatott a végrehajtásainkra is. Ebben kell előre lépnünk!
A párharc állása: 1–1.

Április 7., csütörtök
19:00 GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Április 8., péntek
16:00 Magyarország – Törökország (leány U19-es Eb-selejtező)
17:30 Magyarország – Horvátország (fiú U20-as Eb-selejtező)

Április 9., szombat
15:00 Magyarország – Belgium (fiú U20-as Eb-selejtező)
16:00 Magyarország – Koszovó (leány U19-es Eb-selejtező)
17:00 MÁV Előre-Bericap – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I, felsőház)
18:00 Vidux-Szegedi RSE – MÁV Előre-Foxconn (férfi NB I, felsőház)

Április 10., vasárnap
15:00 Magyarország – Svédország (fiú U20-as Eb-selejtező)
18:00 Pénzügyőr – MAFC BME (férfi Extraliga-elődöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Magyarország – Észtország (leány U19-es Eb-selejtező)