MÁV Előre Foxconn: Nagyszerű bemutatkozás a nemzetközi porondon!

Klub - nki, Teremröplabda

A 20 pontig jutó magyar válogatott átló, Pesti Marcell vezérletével 3:0 arányú sikerrel kezdte a Challenge Kupa 2023/2024-es idényét a MÁV Előre Foxconn, amely így nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A kifejezetten jó hangulatú tatabányai mérkőzés első játszmájában fantasztikusan röplabdáztak Dávid Zoltán tanítványai, gyakorlatilag esélyt sem adtak az osztrák Amstetten gárdájának (25:14), amely ugyan a folytatásban feljavult, de erejéből csak két szoros szettre futotta (26:24, 25:23). Döntő jelentőséggel bírt, hogy a MÁV Előre játékosai a kulcsfontosságú szituációkat jobban oldották meg, mint az ellenfél röplabdázói. Ilyen volt a második játszma hajrájában Ambrus blokkja, vagy a találkozó végén Pesti ütése. A fehérvári alakulat számára sporttörténelmi nap volt a mai, hisz a 115 éves klub röplabda-szakosztálya az első nemzetközi kupameccsét vívta.

Challenge Kupa, legjobb 32 közé jutásért, 1. mérkőzés, Tatabánya, 1200 néző

MÁV Előre Foxconn – VCA Amstetten NÖ 3:0 (14, 24, 23)

MÁV Előre Foxconn: Szabó V. 7, Ambrus 8, Koci 15, Tomanóczy 2, Pesti M. 20, Janke 8. Csere: Takács M. (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán

VCA Amstetten NÖ: Hüther 12, Jackman 12, Anegay 6, Spring, Schober 6, Cielavs 11. Csere: Zehner (liberó), Barrial, Riegler. Vezetőedző: Tomas Galimberti

A teljes statisztika itt:

Dávid Zoltán vezetőedző, MÁV Előre Foxconn: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Az első szettben eléggé emocionálisak voltunk, ott fel tudott pörögni a csapat, emiatt is jött össze a nagy eredménykülönbség. A második játszmában kicsit vissza is estünk fejben, de ott is nagyon szépen sikerült fordítani a véghajrában. A visszavágó sem lesz könnyebb. Nem érkezhetünk úgy Ausztriába, hogy elég két szettet elvinni. Nekünk ott is meccset kell nyerni.

Tálos Péter, a MÁV Előre SC elnöke: – Sokat jelent ez a siker, ugyanis ez az első nemzetközi mérkőzésünk, amelyen ráadásul legyőztük a „démonjainkat”, és végül három játszmában húztuk be a mérkőzést. Nem mondom, hogy könnyű volt, de az eredményjelző nem hazudik. A fehérvári és tatabányai szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek, ami tovább tüzelte a fiúkat. Köszönet nekik!