Magyar Kupa: a férfiaknál is teljes a legjobb nyolc mezőnye

Teremröplabda

Nem született meglepetés a férfi Magyar Kupa nyolcad nyolcaddöntőinek visszavágóin, ugyanis az első mérkőzések győztesei a visszavágót is sikerrel abszolválták, így ők jutottak a legjobb nyolc közé. A Vegyész a dági győzelem után hazai környezetben is nyerni tudott. A Kecskemét a miskolci 3:1 után otthon is ugyanilyen különbséggel nyert és jutott tovább. Nagyot küzdött a Szeged és a MAFC ezúttal is, és ahogy Budapesten, Szegeden is az SZRSE diadalmaskodott 3:1-re, amely így ott lesz a negyeddöntőben. A legjobb nyolc mezőnyét a TFSE teszi teljessé, amely az UNI Győr-SZESE otthonában harcolta ki a továbbjutást.

Férfi Magyar Kupa nyolcaddöntő 2. mérkőzés
GreenPlan-VRCK – Dág KSE 3:1 (18, 20, -14, 21)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 150 néző. V.: Villás, Szarka.
VRCK: Velychko 8, Bibók 12, Péter M. 11, Cziczlavicz 6, Gurszkij 2, Jirasek 7. Csere: Kiss M., Csordás (liberók), Garan, Miklósi-Sikes 6, Péter B. 10, Óhidi 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós
DÁG: Molnár 4, Kun 12, Sow 5, Csordás 13, Nagy P. 4, Bandi 2. Csere: Farkas (liberó), Czibula, Pongó 8. Vezetőedző: Buzás Miklós
Toronyai Miklós
: – Örülök a továbbjutásnak, gratulálok a fiúknak. Ezt a továbbjutást főleg az odavágónak köszönhetjük, de felhívtam a játékosok figyelmét arra, hogy komolyan kell venni a mérkőzést. Az első szettben ez nem volt gond, a másodikban egy kicsit, és a harmadik szettől jöhettek azok, akik eddig kevesebbet játszottak. Át kellett esni a tűzkeresztségen, és amit a negyedik szett felétől láttam, az már kezdett hasonlítani ahhoz, amit nap mint nap gyakorlunk.
Buzás Miklós: – Örülök, hogy a fiatal játékosaink éltek a lehetőséggel és bátran játszottak. A hazai mérkőzés eredményen tudtunk egy picit szépíteni. Gratulálok a Kazincbarcikának a megérdemelt továbbjutáshoz!

Továbbjutott a GreenPlan-VRCK 6:1-es összesítéssel.

Kecskeméti RC – MEAFC-Peka Bau 3:1 (18, -20, 20, 17)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 107 néző. V.: Mezőffy, Mezei.
KRC: Balla, Kecskeméti 23, Gacs 5, Varga P. 27, Farkas P. 7, Boldizsár 7. Csere: Bogdán, Török Zs. (liberók), Mócza 3, Török S. 1, Dinnyés 2, Nagy M. 4. Vezetőedző: Deák Márk
MEAFC: Szabó P. 5, Kanellopulosz 6, Fenyvesi 4, Kozsla 7, Komlósi 14, Árva 12. Csere: Dudás (liberó), Simkó 3, Kapusi 1, Kovács Z. 5, Faragó. Vezetőedző: Bagó László
Deák Márk
: – Gratulálok a fiúknak! Örülök a továbbjutásnak, de a mutatott játékkal nem vagyok túlságosan megelégedve. Örülök, hogy mindenki kaphatott játéklehetőséget. Akik csereként álltak be, nagyon jól szálltak be a mérkőzésbe, le a kalappal előttük.

Továbbjutott a Kecskeméti RC 6:2-es összesítéssel.

Vidux-Szegedi RSE – MAFC-BME 3:1 (20, -23, 22, 25)
Szeged, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V.: Takács Á., Árpás.
SZRSE: Piti 5, Bodnár 3, Csányi 7, Kiss G. 3, Gönczi 16, Durigon Pozzobon 25. Csere: Borsi, Polyák (liberók), Kasnyik 2, Szepesi 4, Honti 2, Sarnyai 5. Vezetőedző: Berkes Zoltán
MAFC: Tamási 2, Reyes Rodriguez 24, Katona 4, Altunaga 11, Oláh 11, Kocsondi 5. Csere: Benkő (liberó), Bandi 2, Zeitler 1, Balogh 1, Sárik-Veress. Vezetőedző: Pápai Péter
Berkes Zoltán
: – Ismét egy nagyon kiélezett csatát hozott a két csapat találkozója. Többnyire sikerült az előzetesen megbeszélteket a megvalósítani, és kritikus helyzetben ellenfelünk támadásait semlegesíteni. Ezzel a koncentrált , fegyelmezett játékkal egy nagyon jó erőkből álló MAFC-ot győztünk le. Az pedig külön örömmel tölt el, hogy minden játékosom a mai napon pályára léphetett. Maximálisan beleálltak a mérkőzésbe, így az utolsó játszmát és egyben a mérkőzést is meg tudtuk nyerni. Gratulálok csapatomnak!
Pápai Péter: – Nagyon enerváltak voltunk az egész mérkőzés folyamán. Rengeteg szervát rontottunk, ami nem fért bele a mai napon. Szinte végig futottunk az eredmény után. Gratulálok a Szegednek, sok sikert kívánok nekik a negyeddöntőben.

Továbbjutott a Vidux-Szegedi RSE 6:2-es összesítéssel.

UNI Győr-SZESE – TFSE 1:3 (-20, -20, 21, -17)
Győr, Egyetemi edzőcsarnok, 82 néző. V.: Bibók, Kósa.
UNI GYŐR: Kudron, Szántósi, Skultety, Gyuris, Bicskó, Kiss Á. Csere: Fekete, Kadocsa (liberók), Bellovicz, Horváth M., Kovács Á. Vezetőedző: Szabó Gergely
TFSE: Füzék, Gebhardt, Mihucz, Merkler, Tóth K., Tóth M. Csere: Laczi, Fenyő (liberók), Horváth B, Balázs, Winter. Vezetőedző: Nagy Gergely

Továbbjutott a TFSE 3:1-es összesítéssel.

Az edzői értékelésekkel hamarosan frissítjük összeállításunkat.