Magyar Kupa: a DVTK búcsúztatta a Gödöllőt

Már csak két hely kiadó a női Magyar Kupa negyeddöntőjében, miután a nyolcaddöntő visszavágóján a DVTK 3:1-re legyőzte a Gödöllőt, s kettős győzelemmel nyerte meg a párharcot. A miskolciakra a következő fordulóban a Swietelsky-Békéscsaba vár.

Az első meccset Monoron a vendég miskolciak nyerték 3:0-ra, a visszavágóra a gödöllőiek mindössze nyolc játékossal érkeztek. Ehhez képest egész jól tartották magukat az első játszmában: 14-ig rendre ők vezettek, s a végén is mindössze 25:23-ra kaptak ki. A második játszmában már rendre a DVTK vezetett, s bár eget rengető különbség nem alakult ki a két csapat között, így is simán hozták a továbbjutáshoz szükséges második szettet (25:18).

Mivel a továbbjutás eldőlt, ezért a harmadik játszmában Németh Szabolcs már a cseréknek is játéklehetőséget adott. A vendégek köszönték a lehetőséget és éltek is vele: 6:11-nél kellett időt kérnie a hazaiak mesterének, két gödöllői ponttal később pedig Vajdovát is visszahozta a pályára, majd Kalmár is visszatért, de már későn, ez a játszma a látogatóké lett (17:25). A negyedik felvonásban megint az alapfelállásban léptek pályára a diósgyőriek, és ezt végül nagy fölénnyel nyerték is a hazaiak, így lezárva a párharcot (25:14).

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó:
Diósgyőri VTK – Gödöllői TC 3:1 (23, 18, –17, 14)
Miskolc, 150 néző. V: Jámbor, Rácz.
DVTK: Kalmár 2, Vajdová 18, Hollósi, Tosics 12, Egri K. 13, Kiss E. 12. Csere: Kundrák, Lóczi (liberók), Bátori 2, Németh B. 3, Kovács L., Tóth Cs. 1, Horváth L., Nagy F. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
GRC: Szerencsés 5, Nagy V. 14, Boros 5, Halla P. 19, Borsos L. 8, Kovács E. 10. Csere: Maurer (liberó), Sorompó. Vezetőedző: Szalay Attila.
Németh Szabolcs:
– Gratulálok a csapatomnak a továbbjutáshoz! Ma nem játszottuk a legjobb röplabdát, amit tudunk, de ez elég volt most a továbbjutáshoz. Érződött a fáradtság a lányokon, ami érthető, tegnapelőtt még bajnoki mérkőzést játszott a csapat. Most helyre kell tenni a fejeket, mert szombaton ismét egy kemény mérkőzés vár ránk a Vasas ellen, a következő napokban a regeneráción és a taktikán lesz a fő hangsúly! Szeretném megköszönni a közönségünknek a szurkolást, a továbbiakban is nagyon számítunk rájuk!
Szalay Attila: – Gratulálok a DVTK-nak a győzelemhez és sok sikert kívánok nekik a kupában! Egy igazán jó hangulatú mérkőzést játszottunk és büszke vagyok a kis maréknyi csapatomra, hogy ilyen szépen helytálltunk. Nagyon sok értékes tapasztalatot szereztünk amit remélem a későbbiekben is hasznosítani tudunk.
Továbbjutott a DVTK kettős győzelemmel (6:1-es játszmaarány).

A negyeddöntő párosítása, nők:
DVTK–Swietelsky-Békéscsaba
Kaposvári NRC–Szent Benedek RA
MÁV Előre-ST.Solar/UTE (1:3, november 2.)–Fatum-Nyíregyháza
MTK Budapest–TRSE/Vasas Óbuda (?)

November 1., kedd
19:00 Tenerife La Laguna (spanyol) – Vasas Óbuda (női Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés)

November 2., szerda
19:00 UTE – MÁV Előre-ST.Solar (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

November 3., csütörtök
17:00 Jászberény VT – Szent Benedek RA (női NB I)
19:30 Kecskeméti RC – Szolnoki RK (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Debreceni EAC – MAFC-BME (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 TFSE – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Dág KSE – Pénzügyőr (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés); Dorog