Legyőzte az újonc a DEAC-ot, ők lettek a harmadikak

Klub - hazai, Teremröplabda

Egy kérdés maradt nyitva a férfi Extraliga középszakaszában, a felsőház záró fordulójában: melyik csapat végez a harmadik helyen. Erről pedig az Újonc MÁV Előre és az alapszakaszban második DEAC ki-ki meccse volt hivatott eldönteni: ezt végül a fehérváriak nyerték 3:0-ra, s így ők a Kecskeméttel találkoznak majd a negyeddöntőben, míg a debrecenieknek a Fino Kaposvár jutott. Az alsóházban A Kistext legyőzte a kecskemétieket, így elmozdult az utolsó helyről, s ha vasárnap a MAFC-nak nem sikerül ugyanez a bravúr Kaposváron, akkor a Kistext a Vegyésszel, a MAFC pedig a Pénzügyőrrel negyeddöntőzik.

Férfi Extraliga, felsőház:
MÁV Előre-Foxconn – Debreceni EAC 3:0 (17, 20, 23)
Székesfehérvár, 147 néző. V: Mezőffy, Sík.
MÁV: Eke 6, Szabó V. 6, Koci 8, Ambrus 3, Pesti 30, Doda 7. Csere: Takács M. (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán.
DEAC: Bagics 5, Kiss I. 2, Almora 17, Veres 2, Moret 9, Tóth A. Csere: Bán (liberó), Remete, Imre. Vezetőedző: Fodor Antal.
Dávid Zoltán:
– Gratulálok a srácoknak, megdolgoztak a győzelemért! Zsinórban a harmadik meccset tudták megnyerni. Ez mind az ő érdemük. Ezek után bízom benne, hogy ők is maguknak sajátítják ezeket a sikereket, s nem pedig a véletlennek.
Fodor Antal: – A vártnál jobban befolyásolta a játékunkat a mérkőzés tétje. A rossz kezdés után nem tudtuk egyensúlyba hozni az erőviszonyokat. Az utolsó játszmában a kezünkben volt a szett, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Megérdemelten nyert a Fehérvár, gratulálunk nekik!

Férfi Extraliga, alsóház
Kistext JP Auto Mercedes – Kecskeméti RC 3:0 (19, 22, 13)
Szőnyi út, 53 néző. V: Tillmann, Jámbor.
KISTEXT: Óhidi 2, Gebhardt N. 7, Novoszelov 7, Reyes 24, Torbica 1, Kocsondi 3. Csere: Lassu, Sümegi (liberók), Fazekas 5. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
KECSKEMÉT: Bogdán 5, Baserio, Török S., Szabó M. 9, Boldizsár 5, Varga P. 18. Csere: Török Zs. (liberó), Kiss B. 3. Balla. Vezetőedző: Nagy József.
Tamás Zoltán:
– Apró lépésekkel haladunk, bízom a további fejlődésben is.
Nagy József: – A mai mérkőzésen ugyan vereséget szenvedtünk, de ismét láthattuk a fiatal játékosainkat éles szituációban. Nagyon sok előremutató megmozdulással. Olykor az orosz, kubai légiósokkal felálló ellenfelük fölé nőttek a srácok.

Férfi NB I, felsőház:
Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc 3:2 (–19, 21, 22, –21, 11)
Szeged, 120 néző. V: Takács, Bibók.
SZRSE: Dileo 1, Csányi 13, Honti 3, Pozzobon 30, Kasnyik 8, Piti 16. Csere: Borsi (liberó), Bodnár. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
MEAFC: Kozsla 7, McLaughlin 1, Kovács Z. 9, Csizmadia 18, Komlósi 19, Árva 14. Csere: Karóczi (liberó), Szabó P., Kapusi. Vezetőedző: Bagó László.
Fésüs Erzsébet:
– Gratulálok a csapatnak! Méltó befejezése volt ez a mérkőzés az alapszakasznak. Igaz hullámzóan játszottunk, de nagy szívvel! Mindenki 120%-ot hozott a mérkőzés folyamán és a gyengébb periódusokban is tudtuk egymást segíteni. Néhány nap pihenő jön, majd újult erővel vesszük fel a munkát a következő héten.
Bagó László: – Úgy szálltunk bele a meccsbe, ahogy egy ilyen számunkra tét nélküli meccsen kell. Egy szett erejéig élesek voltunk, nagyszerűen játszottunk. Nem sikerült ezt a szintet tovább tartani, a kialakult szoros küzdelemben mezőnyvédekezésben nyújtott teljesítményével volt jobb a Szeged.

Dunaújvárosi KSE – Dág KSE 3:2 (19, 21, –14, –14, 12)
Dunaújváros, 30 néző. V: Bibók, Nagy Zs.
DKSE: Juhász B. 5, Gőczi 22, Kisházi 4, Pavljuk 13, Laczi 18, Farkas L. 1. Csere: Kuti (liberók), Vida 2, Pintér 1, Tóth K., Winter 3. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
DÁG: Majer 3, Benkő 14, Flachner K. 6, Oláh B. 3, Krupánszki 20, Nagy P. 13. Csere: Farkas R. (liberó), Balázs 2. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Tomanóczy Tibor: – Mindenkinek szerettem volna játéklehetőséget adni, és örülök, hogy ez sikerült is. Folyamatosan rotáltam a játékosokat. A végén bebizonyította a csapat, hogy van tartása, hiszen megküzdöttünk a győzelemért.
Zirigh Balázs: – A tétnélküliség mindkét csapat játékára rányomta a bélyegét, így nem volt magas a színvonal. Pedig pont ilyen alkalmakkor lehetne brillírozni! Ebből ma csak a harmadik és negyedik játszmában láttam valamit. Sajnálom, hogy az a teljesítmény nem magától értetődő minden játszmában.

A VASÁRNAPI MŰSOR:
18:00 Pénzügyőr SE – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, felsőház); Tv: Hunvolley Tv
18:30 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi Extraliga, alsóház); Tv: Hunvolley Tv