Női NB I: a TFSE lesz a Vasas SC ellenfele a döntőben

Klub - hazai

Fordulatos mérkőzésen győzte le a TFSE a BVSC-Zuglót a női NB I. elődöntőjének harmadik mérkőzésén, így eldőlt, hogy a TFSE lesz a Vasas SC ellenfele a döntőben. Harmadik mérkőzés dönt a BRSE és BDSE párharcában az 5-8. helyért zajló ütközetben, miután a budaörsiek nagy csatában 3:2-re legyőzték a BRSE-t. Az alsóházi rájátszásban a Kispest SE 3:1-re legyőzte az UTE U21-es együttesét.

Női Extraliga 1-4. helyért, 3. mérkőzés
TFSE – BVSC-Zugló 3:1 (-18, 21, 23, 22)
Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 200 néző. V.: Mezőffy, Varjasi.
TFSE: Tatár 16, Tettamanti 10, Kis D. 14, Tátrai 7, Zen 10, Kökény. Csere: Weidemann, Kucsera (liberók), Turcsányi 2, Villányi 8, Török 2. Vezetőedző: Joel Herrera Olazabal
BVSC: Nagy Zs. 10, Villám 5, Szerencsés-Miklai 31, Oláh 12, Benedek 6, Pécsi 5. Csere: Sartoris (liberó), Hajós, Bajnóczi. Vezetőedző: Daróczi Gergely
Daróczi Gergely: – Nagyon sajnálom a lányokat mert úgy érzem, hogy mindent megpróbáltak ma a pályán – ezúttal ez ennyire volt elég. Lehetne itt a szakmai dolgokat elemezgetni, hogy mi történt a végjátékokban, de teljesen felesleges mert nem ez volt a lényeg, elfáradtunk elfogytunk fizikálisan és fejben is. De el kell fogadni hogy ez történt, bármilyen nehéz is most, gratulálni kell az ellenfélnek – és ami a legnehezebb, menni tovább, mert szerdán már újabb ütközet vár ránk – ahol nem lehet más célunk, mint hogy pozitívan fejezzük be a szezont!

Női Extraliga 5-8. helyért, 2. mérkőzés
Budaörsi DSE-Emericus SE – Békéscsabai Röplabda SE 3:2 (21, -23, 17, -15, 9)
Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok, 97 néző. V.: Kiss Z., Mezei.
BDSE: Pásztor 16, Kiss Zs. 12, Pisák L. 4,Drávecz 15, Katona 16, Pisák F. 13. Csere: Ujvárosi (liberó), Flach, Hernády 1. Vezetőedző: Ujvárosi Levente Károly
BRSE: Gajdács 23, Eged 3, Fekete G. 18, Budai 9, Mikus 8, Fekete R. 2. Csere: Nánási, Erdei (liberó), Gergácz 9, Szatmári, László 1, Mészáros. Vezetőedző: Nagy Attila
Nagy Attila
: – Gratulálok a Budaörsnek, ma ők játszották a röplabdát, alázatosan, nálunk sok hiba és még több cipő volt a pályán.

Női Extraliga 9-11. helyért
Kispest SE – UTE U21 3:1 (-11, 20, 19, 21)
Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok, 53 néző. V.: Szél, Nagy Zs.
KISPEST: Törköly, Gyűrűs 2, Puskás 7, Lisztes 18, Rácz 5, Bakai 11. Csere: Karkusz (liberó), Rózsa 4, Kőszegi 3, Aleksikj 8. Vezetőedző: Takács Gergely
UTE U21: Butor 2, Riesz 9, Szatmári 7, Báder 9, Sziládi 22, Rádosi 7. Csere: Correa (liberó), Győr, Manninger 2, Kállai 3. Vezetőedző: Selmeczi Zsuzsanna
Selmeczi Zsuzsanna: – Az első szettben még koncentráltak és élesek tudtunk lenni, viszont a többi három szettben elvesztettük ezt a képességünket és futottunk az eredmény után. Nem ülhetünk a babérjainkon dolgozunk tovább, van még két meccs szeretnék győzelmekkel zárni.