Női Extraliga: visszavágott a Swietelsky-Békéscsaba a FATUM-NYíregyházának

Klub - hazai

Pedig nagyon jól kezdte a mérkőzést a héten edzőt váltó FATUM-Nyíregyháza, végig vezetve nyerte az első szettet. Ezt követően a békéscsabaiak akarata érvényesült, és magabiztos röplabdázással a maga javára fordította a mérkőzést, így a vesztes kupamérkőzés után tudott újra nyerni, és visszavágott a FATUM-Nyíregyházának is az első fordulóban elszenvedett vereségért.

FATUM-Nyíregyháza – Swietelsky-Békéscsaba 1:3 (19, -21, -17, -19)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 243 néző. V.: Horváth M., Szarka.
FATUM: Jeremic 5, Lászlop 2, Kocic 26, Szabó L. 9, Carabali 11, Da Mata Galvao 4 Csere: Tóth F. (liberó), Farkas G., Tolnai, Antivero 4. Vezetőedző: Pampuch Csaba
BRSE: Stanchulova 2, Pintér 12, Stepanenko 28, Strumilo 7, Bodnár 6, Aydinogullari 4. Csere: Molcsányi (liberó), Kotormán, Kertész, Becic 11. Vezetőedző: Tóth Gábor
Pampuch Csaba: – Hatalmas megtiszteltetés volt újból a Fatum-Nyíregyháza kispadján ülni. A játékosokban éreztem, hogy valami kialakulóban lesz, és bár tudtuk, hogy a Békéscsaba nagyobb játékerőt képvisel, szerettünk volna hazai pályán egy kis meglepetést adni karácsonyra a nézőknek. Ha fejben tovább bírjuk, szorosabb meccs is lehetett volna, nem azt mondom, hogy 3:2, de örültem volna a szorosabb szettvégeknek.
Tóth Gábor: – Nem kezdtük jól az összecsapást, de egy nyitásfogadó-csere után beindult a gépezet. Rosszul sikerült Magyar Kupa-negyeddöntő mérkőzésből jöttünk, így fontos volt a győzelem, viszont a játék színvonala hagyott kívánnivalót maga után.