Női Extraliga: Békéscsabán is nyert a KNRC

Klub - hazai

A női Extraliga elődöntőjében a KNRC Békéscsabán is nyerni tudott 3:1 arányban a Swietelsky-Békéscsaba ellen, így 2:0-ra vezet a párharcban, és egy győzelemre került a döntőbe kerüléstől. A kaposváriak magabiztos játékkal nyerték az első szettet, majd a másodikban fordult a kocka, a BRSE játszott jobban és nyerte a játszmát. A harmadik felvonás sorsdöntőnek bizonyult: szinte végig a kaposváriak vezettek, de a Békéscsaba 24:24-nél utolérte a KNRC-t. Az adok-kapokból végül a kaposváriak jöttek ki jobban és 32:30-cal elvitték a szettet. A negyedik játékrészben ismét magabiztos röplabdát láthattunk a KNRC-től, akik megérdemelten nyerték a találkozót. Az 5-8. helyért játszott találkozók egyikén az UTE Balatonfüreden nyert 3:0-ra az SZBRA ellen, így már 2:0-ra vezet a párharcban. A másik mérkőzésen ismét öt játszmára volt szükség: az elképesztő mérkőzést produkáló, 43 pontot szerző Nina Kocic vezette FATUM-Nyíregyháza ezúttal is diadalmaskodni tudott a döntő szettben a DVTK ellen, így szintén 2:0-ás előnyből várhatja a harmadik összecsapást.

Női Extraliga elődöntő 2. mérkőzés
Swietelsky-Békéscsaba – KNRC 1:3 (-15, 18, -30, -19)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 800 néző. V.: Jámbor, Villás.
BRSE: Paskova 18, Pintér 12, Stepanenko 16, Strumilo 7, Kump 6, Aydinogullari. Csere: Molcsányi (liberó), Kotormán 1, Glemboczki 9. Vezetőedző: Tóth Gábor
KNRC: Radnai 3, Dias da Silva 18, Hurst 11, Vilvert 15, Martin 2, Szedmák 19. Csere: Rády (liberó), Nicolai 2, Godó, Maiorano. Vezetőedző: Vincent Lacombe
Tóth Gábor
: – A mérkőzés fordulópontja az volt, amikor a harmadik etapban többször támadtunk szettlabdánál, de nem tudtuk értékesíteni. Nincs más hátra, mint mindent egy lapra feltéve harcolni vásárnap!
Vincent Lacombe: – Készen állunk az ilyen szoros mérkőzésekre és az ehhez hasonló kihívásokra. Nincs vesztenivalónk, örülünk, hogy itt vagyunk, és bár nem voltunk ma olyan jók, a playoffban csak az számít, hogy nyerjünk. A harmadik szett végén megtaláltuk a megoldást és ez volt a kulcs.

A párharc állása 2:0 a KNRC javára

Női Extraliga rájátszás, 5-8. helyért 2. mérkőzés
Szent Benedek Balatonfüred RA – UTE 0:3 (-23, -18, -20)
Balatonfüred, Balaton Szabadidő és Konferencia Központ, 125 néző. V.: Halász T., Barabás.
SZBRA: Perez Ramos 13, Laskowska 4, Castero Cruz 10, Wójcik 10, Szerényi 1, Berkó 6. Csere: Fáth, Nagy E. (liberók), Krakoczki. Vezetőedző: Varga Tomás
UTE: Moreno Borrero 5, James 16, Kilyénfalvi 5, Dani 5, Amaral 10, Ambrosio 9. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Milanova. Vezetőedző: Horváth András
Horváth András: – Kisebb szerkezeti váltással kellett ma felállnunk. Fontos volt hogy ma is győztesen hagyjuk el a pályát. A párharcnak azonban még nincs vége készülünk a szombati mérkőzésre.

A párharc állása 2:0 az UTE javára

DVTK ONGROPACK – FATUM-Nyíregyháza 2:3 (-20, 20, 14, -14, -12)
Miskolc, DVTK Aréna, 180 néző. V.: Sík, Varjasi.
DVTK: Egri K. 16, Hollósi 8, Jovanovic 17, Skoric 20, Prosvirina 14, Kalmár 2. Csere: Kundrák (liberó), Horváth L. 1, Einarsdóttir M. 2, Einarsdóttir H., Hegyi, Egri B. Vezetőedző: Németh Szabolcs
FATUM: Galvao 4, Antivero 10, Földi 1, Kocic 43, Jeremic 10, Nagy S. 6. Csere: Tóth F. (liberó), Farkas G., Carabali 7, Szabó L. 7. Vezetőedző: Adrian Chylinski
Németh Szabolcs
: – A mai találkozót követően annyit kell megígérnünk magunknak és a szurkolóinknak, hogy ugyanígy küzdünk tovább, nem adjuk fel és vasárnap azért utazunk Nyíregyházára, hogy ezt a párharcot életben tartsuk!
Adrian Chylinski: – Először is gratulálok a miskolciaknak, remekül játszottak, néha hihetetlen labdákat mentettek meg, de sikerült őket ma is legyőzni. Ma energikusabbak voltunk, nem adtuk fel akkor sem, amikor hátrányba kerültünk, ezért büszke vagyok a lányokra. Izgalmas mérkőzést nyertünk meg.
A párharc állása 2:0 a FATUM-Nyíregyháza javára

Fotó: Swietelsky-Békéscsaba