Női Extraliga: a Vasas nyerte a forduló rangadóját

Klub - hazai

Három mérkőzést rendeztek szombaton a női Extraliga 5. fordulójában. A játéknap rögtön egy rangadóval indult: az eddig hibátlan MÁV Előre Foxconn a szintén pontveszteség nélkül álló Vasas Óbudát fogadta. A két együttes remek mérkőzést vívott egymással, amelynek végén az angyalföldiek örülhettek, akik továbbra is száz százalékos mutatóval vezetik az Extraliga tabelláját. A Swietelsky-Békéscsaba 3:0-ás sikert aratott Miskolcon a DVTK ellen, és tapad az éllovas Vasasra. A FATUM-Nyíregyháza egy ötszettes csatát veszített az UTE ellen, amely sorozatban második győzelmét aratta.

Női Extraliga 5. forduló
MÁV Előre Foxconn – Vasas Óbuda 1:3 (-23, -18, 12, -16)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 189 néző. V.: Sík, Halász.
MÁV ELŐRE: Dvoracek 21, Pallag 13, Vacsi 4, Michalewicz 5, Matos Duran 13, Andersson Isa 6. Csere: Kovács, Markovic, Tóth J. (liberók), Vezsenyi, Tarr, Király-Tálas, Orosz. Vezetőedző: Lukasz Przybylak
VASAS: Gülübay 7, Török 7, Gyimes-Capet 7, Bannister 18, Fricova 5, Abdulazimova 12. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Tóth S., Jámbor, Erőss, Sillah 9. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
Lukasz Przybylak: – BL-mérkőzésről érkeztek, és az első két szettben nagyon kemény tempót diktáltak, nehezen tudtunk alkalmazkodni. A harmadik játszmában aztán elkezdtünk agresszívabban játszani, és elhittük, hogy meg tudjuk őket verni. A végén sajnos veszítettünk, de nem szabad elfelejteni, hogy új csapatunk van. Időbe telik, mire minden a helyére kerül. Az ilyen rangadók sokat segítenek ebben a folyamatban
Jannisz Atanaszopulosz: – Nehéz ebben a csarnokban játszani, ráadásul szerdán kemény BL-meccset vívtunk, majd utaztunk, éppen ezért nem számítottam könnyű meccsre. A pozitív nyitásfogadásokból való támadásunk ma egészen kiemelkedő volt, de voltak olyan játékelemek is, amik nem tetszettek. Sokszor mondtam már, új csapatunk van, amelynek időre és meccsekre van szüksége ahhoz, hogy a legjobbját tudja nyújtani, de nagyon örülök az újabb győzelemnek és a három pontnak.

DVTK-ONGROPACK – Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (-21, -22, -15)
Miskolc, DVTK Aréna, 220 néző. V.: Villás, Rácz.
DVTK: Hegyi B., Horváth L. 3, Jovanovic 9, Egri K. 15, Kiss E. 7, Einarsdóttir 3. Csere: Kundrák (liberó), Skoric 5, Kalmár, Hollósi, Egri B. Vezetőedző: Németh Szabolcs
BRSE: Stanchulova 8, Kump 2, Stepanenko 10, Glemboczki 5, Bodnár 11, Aydinogullari 3. Csere: Kertész, Molcsányi (liberók), Strumilo 1, Pintér 4. Vezetőedző: Tóth Gábor
Németh Szabolcs: – Az első két szettben olyan arcát mutatta a csapat, amit mindig is látni akarunk. Mosolyogtak, kommunikáltak, csúsztak-másztak a pályán és betartották azokat a dolgokat, amiket kértünk tőlük. Ennek is köszönhetően partiban tudtunk lenni a Békéscsabával. Ellenfelünk arra lett összerakva, hogy a bajnoki címért harcoljon. Így nekünk – bár nehéz ezt kimondani – de nem őket kell megvernünk, de ide szeretnék mi is felfejlődni. Ha egy picit rutinosabbak leszünk, akkor nem lesznek majd ki nem kényszerített hibáink, amik ha nincsenek, meg lehetett volna az első két játszma. Ez most nüanszokon múlt, játékban ott voltunk, kreatívan röplabdáztunk. Nincs tizennégy-tizenöt játékosunk, nincs olyan rotációs lehetőségünk, de aki ma pályára lépett, az beletette azt, amit ma bele kellett. Ezen az úton szeretnénk továbbmenni, szeretném, ha ilyen lenne a csapat arca.
Tóth Gábor: – A mai mérkőzésen nagyon lassan vettük fel fejben a ritmust, konkrétan arra gondolok, hogy tisztáztunk néhány fontos dolgot, ami elengedhetetlen lett volna ahhoz, hogy könnyedebben vegyük ezt a meccset. Sok esetben pontatlanok voltunk, többet hibáztunk nyitásban is az első szettben, ami megnehezítette a dolgunkat, de aztán ez a játékelem is feljavult, ahogy a többi is. Gyakorlatilag minden játékos pályára lépett, ami azért fontos, mert nem hagyhatunk ki egy lehetőséget sem, hogy dolgozzunk a szerdai, CEV-kupa visszavágója előtt.

FATUM-Nyíregyháza – UTE 2:3 (20, -18, 10, -20, -9)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 420 néző. V.: Szabó P., Bátkai-Katona.
FATUM: Jeremic 15, Lászlop 8, Kocic 29, Antivero 5, Földi, Da Mata Galvo 1. Csere: Tóth F. (liberó), Carabali 9, Szabó L. 4. Vezetőedző: Tomás Varga
UTE: Sziládi 6, Ambrosio 4, Moreno Borrero 6, Saldanha do Amaral 23, Zólyomi 4, Dani 5. Csere: Dömsödi, Baksa (liberó), Kilyénfalvi 6, Boskó, Whitney 14. Vezetőedző: Horváth András
Tomás Varga: – A mérkőzést a második szettben vesztettük el, amikor az szett elején elvesztettük a koncentrációt és nem figyeltünk oda. Azt a szettet kellett volna hoznunk és így nem lett volna szükség a tie-breakre. A 4-5. szettben nem tudtunk hatékonyan támadni és már nem maradt erőnk a javításra. Sajnáljuk, mert a kezünkben volt a mérkőzés, amiből most ismét tanulnunk kell.
Horváth András: – Nehéz héten vagyunk túl sok betegség nehezítette a felkészülésünket. Nagyon hullámzó mérkőzés volt, magasságok, mélységek váltakoztak, viszont a csapat nagyon összeállt. Mindenki beletette a saját részét ki hosszabb ki rövidebb ideig. Egy emberként küzdöttünk és így sikerült két pontot haza vinnünk innen, ami nagyon régen fordult elő velünk Nyíregyházán. Gratulálok a csapatnak!