Női Extraliga: a Vasas és a KNRC már ott van az elődöntőben

Klub - hazai

Három mérkőzést rendeztek vasárnap a női Extraliga negyeddöntőjében, ahol a Vasas Óbuda hazai környezetben könnyedén győzte le 3:0-ra a DVTK-t, amivel lezárta a párharcot és továbbjutott az elődöntőbe. Szorosabb volt a küzdelem a KNRC és az SZBRA között: a balatonfürediek az első játszmát megnyerték, és közel voltak az egyenlítéshez 2:1-es kaposvári vezetésnél, de végül a KNRC bírta jobban az idegek harcát és így megnyerte a mérkőzést és a párharcot is. Hasonló izgalmakat hozott az UTE békéscsabai vendégjátéka: az újpestiek a hazai győzelem után Békéscsabán is megnehezítették a Swietelsky-Békéscsaba dolgát, és többször is közel voltak a szettgyőzelemhez, de a hazaiak jobban bírták a végjátékot, így 3:0-ra övék lett a találkozó, és így 2:1-re vezetnek a párharcban. Az UTE nem csak a mérkőzést veszítette el, hanem fiatal feladóját, Boskó Ágnest is, aki a második szettben rosszul fogott talajt, és súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Női Extraliga negyeddöntő, 3. mérkőzés
Vasas Óbuda – DVTK-ONGROPACK 3:0 (20, 6, 9)
Budapest, Folyondár utca, 120 néző. V.: Kiss Z., Selega.
VASAS: Gülübay 7, Török 13, Papp 9, Bannister 3, Sillah 8, Gyimes-Capet 10. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Tóth S. 1, Jámbor 1, Erőss 4. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
DVTK: Hegyi B. 3, Prosvirina 2, Einarsdóttir M. 2, Egri K. 2, Hollósi 2, Skoric 8. Csere: Kundrák (liberó), Horváth L. 1, Kalmár, Einarsdóttir H. 1, Jovanovic 4, Egri B. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Jannisz Atanaszopulosz
: – Örülök, hogy három mérkőzésből le tudtuk zárni a párharcot. Ma az első szett kicsit hektikusan alakult, de utána egyértelmű volt a fölényünk. Minden játékosom bizonyította, bármikor számíthatok rájuk, ehhez külön gratulálok a csapatomnak!
Németh Szabolcs: – Gratulálunk a Vasasnak, sok sikert kívánunk nekik a felsőházi rájátszásban. Bajnokhoz méltóan álltak ehhez a mérkőzéshez, ahol mi csak az első szettben tudtunk velük lépést tartani.

Továbbjutott a Vasas Óbuda 3:0-ás összesítéssel.

KNRC – Szent Benedek Balatonfüred RA 3:1 (-18, 20, 27, 21)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 250 néző. V.: Sík, Tillmann.
KNRC: Hurst 18, Vilvert 13, Martin 4, Szedmák 15, Radnai 3, Dias da Silva 18. Csere: Rády (liberó), Nicolai, Godó 1, Sahin. Vezetőedző: Vincent Lacombe
SZBRA: Wojcik 9, Laskowska 11, Berkó 4, Perez Ramos 21, Szerényi 14, Castero Cruz 15. Csere: Fáth, Nagy E. (liberók), Krakoczki, Gatard, Kobaidze 1, Mayerhoffer. Vezetőedző: Tomás Varga
Vincent Lacombe
: – Boldog vagyok, hogy sikerült az elődöntőbe kerülnünk, ez egy nagyon nehéz csata volt, a mai meccsen pedig rajtunk kicsit nagyobb nyomás volt, ezt a meccs elején rosszul kezeltük. De amikor nagyobb a nyomás rajtad, az azért van, mert nagyobbak az elvárások, és mi nem lettünk volna boldogak, ha az ötödik helyért kell harcolnunk. A mai győzelemmel viszont meglett a továbbjutás, ráadásul 3-0 arányban, így boldog vagyok, hogy a Magyar Kupa bronzmeccs előtt lesz egy kis pihenőnk.
Tomás Varga: – Gratulálok a Kaposvárnak a továbbjutáshoz. Türelmesebbek voltak és valójában a fontos labdamenetekben pedig pontosabbak. Nagyon szerettük volna nyeri ellenük, ma is a kezünkben volt a lehetőség, de sokszor hibáztunk. Örülök viszont annak, hogy a csapat tett egy lépést előre, agresszívabb lett a támadásunk és láthatóan harcoltak még vesztett helyzetben is. A szezonnak azonban még messze nincs vége, egy rövid pihenő után dolgozunk tovább és szeretnénk minél jobb helyezéssel zárni.

Továbbjutott a KNRC 3:0-ás összesítéssel.

Swietelsky-Békéscsaba – UTE 3:0 (19, 22, 26)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 780 néző. V.: Adler, Halász E.
BRSE: Paskova 10, Pintér 8, Stepanenko 16, Strumilo 5, Bodnár 12, Kotormán. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Glemboczki 6, Aydinogullari. Vezetőedző: Tóth Gábor
UTE: Kilyénfalvi 4, Kindelan 12, James 12, Ambrosio 6, Moreno Borrero 2, Milanova 12. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Sziládi, Amaral, Boskó 1, Dani. Vezetőedző: Horváth András
Tóth Gábor: – Jól indult a találkozó, lendületesen játszottunk, bátran nyitottunk. A 2. szettben a feladócsere átlendített minket a holtponton. A 3. etapban a női röplabda minden „varázsát” láthatta a közönség, sajnos esett a koncentráció, amit kihasznált ellenfelünk, végül nagyot küzdve tudtuk lezárni a mérkőzést.
Horváth András: – Az első másfél szettben több csapás is ért minket, amiből nem tudtunk felállni. Szerdán mindent egy lapra teszünk fel és megpróbáljuk kiharcolni az ötödik találkozót. Jobbulást kívánok Boskó Áginak!

A párharc állása 2:1 a Swietelsky-Békéscsaba javára