Női Extraliga: a KNRC és a Békéscsaba otthon, a FATUM idegenben került előnybe

Klub - hazai

Három mérkőzéssel folytatódtak a női Extraliga negyeddöntős küzdelmei: a KNRC a Szent Benedek RA-t látta vendégül, és három játszmában legyőzte riválisát. A kaposváriakhoz hasonlóan a Swietelsky-Békéscsaba is hazai pályán diadalmaskodott az UTE ellen. Az előzetes várakozásoknak megfelelően szorosan alakult a FATUM-Nyíregyháza székesfehérvári vendégjátéka, a nyírségiek 29:27-re nyerték az első játszmát, majd a folytatásban is nagyszerűen röplabdázva 3:0-ra nyerték a találkozót.

Női Extraliga negyeddöntő, első mérkőzés
KNRC – Szent Benedek Balatonfüred RA 3:0 (19, 25, 16)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 200 néző. V.: Varjasi, Adler.
KNRC: Szedmák 18, Radnai 3, Dias da Silva 12, Hurst 15, Vilvert 5, Martin 5. Csere: Rády (liberó), Nicolai 2, Godó. Vezetőedző: Vincent Lacombe
SZBRA: Perez Ramos 8, Laskowska 11, Castero Cruz 7, Wójcik 9, Szerényi 6, Berkó 2. Csere: Fáth, Nagy E. (liberók), Krakoczki, Kobaidze 1. Vezetőedző: Tomás Varga
Tomás Varga: – Nagyon kevés idő volt változtatni, de amit kértem a játékosoktól a mérkőzés előtt, azt betartották, és amikor mindez működött a pályán, akkor hatékonyan és pontosan tudtunk játszani. Sajnos rosszkor jöttek elő a hibák, és a 2. szetten kívül nem tudtunk ponterősen játszani. A szériában 3 mérkőzést kell megnyerni, és most azon fogunk dolgozni, hogy ezeket a hibákat minél hamarabb kiküszöböljük, és vissza tudjunk vágni a Kaposvárnak!

Párharc állása: 1:0 a KNRC javára

Swietelsky-Békéscsaba – UTE 3:0 (20, 24, 12)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 780 néző. V.: Tillmann, Sík.
BRSE: Paskova 12, Pintér 9, Stepanenko 17, Glemboczki 5, Bodnár 8, Kotormán. Csere: Molcsányi (liberó), Kump, Strumilo 3, Aydinogullari 1. Vezetőedző: Tóth Gábor
UTE: Milanova 8, Kilyénfalvi 4, Kindelan 2, James 12, Ambrosio 7, Moreno Borrero 3. Csere: Dömsödi, Baksa (liberók), Sziládi, Boskó, Dani 7. Vezetőedző: Horváth András
Tóth Gábor
: – Ismét mindenki, aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a sikerünkhöz. Kiemelném azt, hogy a két feladó nemcsak az edzéseken, hanem a mérkőzéseken is jól működik együtt, Rékával sikerült bejutnunk a Magyar Kupa döntőjébe, amikor Cansu sérüléssel küzdött, aki pedig most be tudott jönni úgy, hogy lendítsen a csapaton. Ugyanez igaz a szélső ütőkre is, ebből a szempontból elégedettek lehetünk. 1–0 van, itt már nem számít semmi más, csak a győzelem, úgyhogy pozitívan tekintek az elkövetkező időszakra, annál is inkább, mivel szükségünk van arra, hogy a lehető leghamarabb jól ki tudjunk jönni a mérkőzésekből, hiszen rengeteg találkozó vár ránk itthon és a nemzetközi porondon is.
Horváth András: – Az első játszmában nagy előnyről ért utol minket a Csaba, megakadtunk teljesen és hosszú ideig nem találtuk a megoldást. Ez megnehezítette a további munkánkat, illetve a második játszma végjátékának elvesztése nyomta rá a bélyegét a harmadik szettre. A 3:0-s eredmény nem biztos, hogy hűen tükrözi ezt a mérkőzést, nekünk dolgoznunk kell, szerdán van a következő alkalmunk arra, hogy bizonyítsunk: méltó ellenfele vagyunk a Békéscsabának.

Párharc állása: 1:0 a Swietelsky-Békéscsaba javára

MÁV Előre Foxconn – FATUM-Nyíregyháza 0:3 (-27, -14, -22)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 121 néző. V.: Kiss Z., Bátkai-Katona.
MÁV ELŐRE: Michalewicz 8, Matos Duran 6, Andersson Isa 4, Dvoracek 11, Pallag 7, Vacsi 5. Csere: Kovács E. (liberó), Bednarek 1, Király-Tálas 2, Ventura, Markovic 6, Orosz 3. Vezetőedző: Lukasz Przybylak
FATUM: Jeremic 4, Földi 4, Kocic 23, Szabó L. 7, Carabali 11, Galvao 6. Csere: Tóth F. (liberó), Antivero 5. Vezetőedző: Adrian Chylinski

Párharc állása: 1:0 A FATUM-Nyíregyháza javára