Férfi Extraliga: visszavette az első helyet a Fino Kaposvár

Klub - hazai

Nem hibázott a bajnoki címvédő Fino Kaposvár a Kecskemét ellen, így 3:0-ás sikerének köszönhetően visszavette a vezetést a MÁV Előre együttesétől. A dobogóért vívott harc folytatódik: a Vegyész hazai pályán, szoros küzdelemben győzte le a MAFC-ot 3:0-ra, a DEAC pedig a TFSE otthonából hozta el a három pontot. Szoros mérkőzésen, de ugyancsak 3:0-ra győzött hazai pályán a Dág a Pénzügyőr ellen. míg a Vidux-Szegedi RSE könnyed győzelmet aratott Dunaújvárosban a DKSE felett.

Férfi Extraliga 19. forduló
Dág KSE – Pénzügyőr SE 3:0 (23, 25, 18)
Esztergom, Suzuki Aréna, 80 néző. V.: Halász E., Nagy L.
DÁG: Szabó B. 2, Kun 20, Sow 8, Csordás 10, Krupánszki 10, Flachner 13. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Buzás Miklós
PSE: Tóth K. 3, Hajós 10, Kövessy 2, Kovács Z. 4, Kiss D. 16, Mihálovits 6. Csere: Feliciano (liberó), Kispál, Székely, Majoros 5, Gallo. Vezetőedző: Jókay Zoltán
Buzás Miklós
: – Gratulálok a csapatomnak. Az első két szettben hiába volt több pontos előnyünk, a pénzügyőr csapata szép játékkal utolért, így a végjátékban kellettek a lehetőségeinkkel élni. Szerencsére sikerült! A harmadik felvonásban fáradtan kezdtünk, de a végére a felhalmozott pontokkal letudtuk zárni a mérkőzést. Köszönjük a kilátogató szurkolóknak a biztatást.

DKSE – Vidux-Szegedi RSE 0:3 (-12, -23, -10)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 32 néző. V.: Árpás, Filibér.
DKSE: Juhász 2, Farkas L. 6, Kisházi 1, Németh Z. 8, Béres 8, Makó 1. Csere: Kuti (liberó), Cserép 2, Vadász 2, Peredi. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor
SZRSE: Piti 9, Bodnár 2, Csányi 7, Trindade da Rocha 4, Durigon Pozzobon 18, Kasnyik 5. Csere: Polyák (liberó), Pintér 1, Sarnyai 2, Kiss G. 1, Demcsák 3. Vezetőedző: Berkes Zoltán
Tomanóczy Tibor
: – Ha a meccsből a pozitívumot szeretném kiemelni, az a második szett volt. Ahhoz, hogy a rájátszásban a 9-12. helyen eredményt tudjunk elérni, az első és a harmadik szettben sokkal többet kell nyújtanunk. Cserejátékosainktól sokkal több kell, hiszen nekik nem elvenni, hanem hozzátenni kell a játékhoz.
Berkes Zoltán: – Az első játszmának a koncentrált játéka után, jelentősen visszaesett a teljesítményünk, így kiélezett csata alakult ki , amelyből végül szerencsésen jöttünk ki. A harmadik játszmára rendeztük sorainkat és könnyed játékkal sikerült végül behúzni a győzelmet és a három pontot. Az első és harmadik játszmában nyújtott teljesítményhez gratulálok csapatomnak!

GreenPlan-VRCK – MAFC-BME 3:0 (23, 23, 19)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 220 néző. V.: Szabó P., Barabás.
VRCK: Velychko 6, Bibók 19, Jirasek 14, Cziczlavicz 7, Gurszkij 1, Péter M. 8. Csere: Kiss M. (liberó), Péter B., Óhidi 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós
MAFC: Balogh 4, Tamási 3, Reyes Rodriguez 10, Katona 4, Altunaga 15, Oláh 5. Csere: Benkő (liberó), Bandi, Kocsondi. Vezetőedző: Pápai Péter
Toronyai Miklós
: – Mérges vagyok a csapatra, mert könnyebben tudtuk volna abszolválni a mérkőzést, ha az utóbbi hetek munkáját rakjuk bele. A három pontot megszereztük, de nem csak hellyel közzel kell brillírozni, hanem az egész mérkőzésen.
Pápai Péter: – A mai napon nem tudtuk azt az arculatot és játékot mutatni, amit a korábbi mérkőzéseken. Az előttünk álló időszakban ezen kell változtatnunk és vissza kell térjünk erre az útra.

Fino Kaposvár – Kecskeméti RC 3:0 (21, 23, 16)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 457 néző. V.: Mezőffy, Takács Á.
FINO: Magyar 3, Hubicska 11, Novoselov 8, Baróti 20, Bögöly 12, Lescay 5. Csere: Bozóki (liberó), Iván B., Kalmár 3. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
KRC: Török S., Kecskeméti 10, Gacs 5, Varga P. 11, Farkas P. 7, Boldizsár 5. Csere: Török Zs. (liberó), Mócza. Vezetőedző: Deák Márk
Deák Már
k: – Gratulálok a Kaposvárnak! Voltak jó pillanataink és szép megoldásaink. A koncentráció és a rutin a háló másik oldalán jóval több volt, ma is. Mint az jellemző volt az elmúlt meccseinkre a Kaposvár ellen. Jót tenne már a csapatnak egy győzelem, hogy a fiúk visszanyerjék a magabiztosságukat. Dolgozunk tovább!

TFSE – DEAC 0:3 (-12, -15, -24)
Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 74 néző. V.: Horváth M., Varga A.
TFSE: Tóth M. 4, Horváth B. 9, Füzék 1, Tóth K. 9, Gebhardt 6, Mihucz 4. Csere: Laczi, Tepszis (liberók), Quintz 3. Vezetőedző: Nagy Gergely
DEAC: Veres 14, Marlon 9, Bakóczy 3, Willian 15, Remete 4, Pavljuk 19. Csere: Imre (liberó), Bagics. Vezetőedző: Fodor Antal

Fotó: Fino Kaposvár