Férfi Extraliga: óriási meccsen verte a MÁV Előre a Kecskemétet

Klub - hazai

Kétjátszmás hátrányból állt fel a férfi Extraliga negyeddöntőjének második, kecskeméti mérkőzésén a hatalmasat küzdő hazai együttes, ám a mérkőzés végét a MÁV Előre bírta jobban és 16:14-re nyerte a döntő szettet, így a győzelmének köszönhetően 2:0-ra vezet a párharcban. A fiatal dági együttes nem tudta megszorongatni Kaposváron a címvédő Fino csapatát, így a kaposváriak is 2:0-ás előnyből várhatják a következő összecsapást. Ahogy az első mérkőzésen, úgy ezúttal is közel volt a Pénzügyőr a DEAC-hoz, sőt egy szettet is el tudott rabolni, de a meccset ezúttal is a debreceniek nyerték, így ők is egy győzelemre kerültek az elődöntőtől. A másik fővárosi együttesnek viszont összejött a győzelem hazai pályán: a 30 pontos Reyes Rodriguez vezette MAFC-BME 3:1-re legyőzte a GreenPlan-VRCK-t, így párharc állása 1:1.

Férfi Extraliga negyeddöntő, 2. mérkőzés
MAFC-BME – GreenPlan-VRCK 3:1 (19, 19, -23, 20)
Budapest, Pénzügyőr Csarnok, 62 néző. V.: Mezőffy, Halász T.
MAFC: Balogh 4, Tamási 6, Reyes Rodriguez 30, Katona 7, Altunaga 22, Oláh 5. Csere: Benkő (liberó). Vezetőedző: Pápai Péter
VRCK: Péter B. 4, Garan 6, Bibók 24, Jirasek 16, Cziczlavicz 4, Gurszkij. Csere: Kiss M. (liberó), Miklósi-Sikes 1, Óhidi, Péter M. 5. Vezetőedző: Toronyai Miklós
Pápai Péter: – Óriási gratuláció a csapatnak! A harmadik szettben volt egy kisebb megingás, ezen kívül végig uralva a mérkőzést sikerült egyenlíteni. Folytatás szombaton bízom benne, hogy ezzel a mentalitással megyünk tovább.
Toronyai Miklós: – Gratulálok a hazaiaknak, megérdemelt győzelmet arattak. Ez a playoff. Sajnos nem igazán sikerült az első szettben alkalmazkodni a napos körülményekhez, a MAFC lendületbe jött, és máris kétszettes előnybe került. Baj nincs, egyenlőről folytatjuk a párharcot, és azon leszünk, hogy megtartsuk a pályaelőnyünket.

A párharc állása 1:1.

Fino Kaposvár – Dág KSE 3:0 (15, 16, 14)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 452 néző. V.: Varga A., Adler.
FINO: Novoselov 8, Magyar, Hubicska 13, Iván B. 5, Kalmár 14, Bögöly 7. Csere: Bozóki, Eördögh (liberók), Zarka 2, Laczó 1, Tóth G. 2. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
DÁG: Molnár T., Kun 8, Farkas B. 2, Csordás 8, Pongó 10, Bandi 3. Csere: Czibula (liberó), Eichardt. Vezetőedző: Buzás Miklós
Buzás Miklós: – Sajnos a mérkőzések felcserélése miatt idősebb, rutinosabb játékosaink ma nem tudtak elszabadulni a munkából, így Kun Benedek által vezérelt fiatalok léptek pályára, akik olykor biztató játékot mutattak! Gratulálok a Kaposvár csapatának.

A párharc állása 2:0 a Fino Kaposvár javára.

Kecskeméti RC – MÁV Előre Foxconn 2:3 (-22, -22, 21, 19, -14)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 100 néző. V.: Tillmann, Halász E.
KRC: Török S. 2, Kecskeméti 22, Boldizsár 12, Varga P. 23, Farkas P. 13, Gacs 12. Csere: Török Zs. (liberó). Vezetőedző: Deák Márk
MÁV ELŐRE: Janke 12, Ambrus 7, Szabó V. 3, Koci 25, Eke 5, Pesti 26. Csere: Takács (liberó), Boa 3, Tomanóczy 1, Fazekas 2, Dileo. Vezetőedző: Omar Pelillo
Deák Márk: – Gratulálok a Fehérvár csapatának! Hatalmasat küzdött a csapatom, sajnos megint hátrányból kezdtük a mérkőzést. Talán a végére kicsit elfáradtunk fejben, mire felzárkóztunk és jöttek a ki nem kényszerített hibák. Összesítésben 2-0 a Fehérvár javára, de ennek ellenére pénteken nyerni megyünk és nem adjuk fel a párharcot!
Omar Pelillo: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen egy esetleges győzelemmel a Kecskemét egyenlíthetett volna. Nagyon jól játszottunk az első két szettben, ami egy kicsit túlságosan is megnyugtatott minket. Csökkent a játékunk intenzitása és megnőtt a hibák száma. Persze ez nem von le semmit az ellenfelünk érdemeiből, megnehezítették a dolgunkat. Ahogy jött fel a Kecskemét, a játékosok egyre idegesebbek lettek, de szerencsére mentálisan rendkívül erős a csapat. A fiúk az ötödik szettben pontról pontra harcolták ki a sikert. Bár ezt a mérkőzést rövidebbre is zárhattuk volna, a végén mindig a győzelem számít. A lényeg, hogy a játékosok a végletekig küzdöttek. Azon kell dolgoznunk, hogy az első két szettben nyújtott teljesítményt a végéig fenn tudjuk tartani.

A párharc állása 2:0 a MÁV Előre Foxconn javára.

Pénzügyőr SE – DEAC 1:3 (-23, 20, -19, -17)
Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 120 néző. V.: Kiss Z., Selega.
PSE: Solti 17, Mihálovits 8, Kovács Z. 16, Hajós 9, Kövessy 7, Tóth K. 4. Csere: Feliciano (liberó), Kispál, Szalai 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán
DEAC: Bagics 5, Marlon 6, Bakóczy 1, Willian 23, Kiss I. 6, Pavljuk 25. Csere: Bán (liberó), Imre, Veres. Vezetőedző: Fodor Antal
Weczera Csaba (PSE)
: – Jól kezdtük a mérkőzést. Sikerült betartanunk a vezetőedző által kért taktikát, de aztán a végjátékban egy-két gyermeteg hibát vétettünk, ami meghozta a vendég csapatnak a szett győzelmet. Második játszmában sikerült folytatnunk a jó játékunkat és kicsit ellépni az ellenféltől, ami kitartott a játszma végéig. Harmadik és negyedik játszmában több olyan periódusunk volt, amikor buta hibák után sokáig maradtunk a gödörben. Ahhoz, hogy ezeket a mérkőzéseket meg tudjuk nyerni, fiatal játékosainknak több rutint kell szerezniük.
Fodor Antal: – Mindkét csapat nagy lendülettel ment a mérkőzésbe, de a hajrában jobban tudtunk összpontosítani. A második játékrészben a Pénzügyőr tudta fokozni a tempót, ezzel kiegyenlítettek. A harmadik játszma első harmadánál sikerült ellépni, és onnantól kezdve tudtuk uralni a meccset. Örülök a győzelemnek!

A párharc állása 2:0 a DEAC javára

Fotó: MÁV Előre Foxconn