Férfi Extraliga: huszadszor bajnok a Fino Kaposvár

Klub - hazai

Drámai mérkőzésen győzte le a MÁV Előre Foxconn együttesét a Fino Kaposvár a bajnoki döntő negyedik, székesfehérvári mérkőzésén. A székesfehérváriak ismét visszajöttek kétjátszmás hátrányból, ám a döntő szettben ismét nagyon magabiztosan röplabdáztak a kaposváriak, akik ezzel a győzelmükkel huszadik bajnoki címüket ünnepelhetik, zsinórban a másodikat.

Férfi Extraliga döntő, 4. mérkőzés
MÁV Előre Foxconn – Fino Kaposvár 2:3 (-23, -20, 24, 16, -11)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 680 néző. V.: Tillmann, Mezőffy.
MÁV ELŐRE: Koci 31, Tomanóczy 8, Pesti 8, Boa 15, Eke 11, Szabó V. 1. Csere: Takács (liberó), Ambrus, Janke. Vezetőedző: Omar Pelillo
FINO: Novoselov 9, Baróti 28, Bögöly 7, Lescay 8, Magyar 1, Hubicska 16. Csere: Bozóki (liberó), Zarka, Iván B. 1, Kalmár, Tóth G. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
Omar Pelillo: – Hatalmasat küzdöttek a fiúk, az utolsó pillanatig beleadtak mindent. Úgy gondolom, hogy egy ilyen színvonalú döntő méltó befejezése az idénynek. Azok a szurkolók, akik eljöttek erre a mérkőzésre, biztosan nem bánták meg, hogy így döntöttek. Gratulálok a Kaposvár csapatának, kiegyensúlyozott, erős csapat. Bíztunk benne, hogy elvihetjük az ötödik mérkőzésig a párharcot, de ilyen a sport.
Szlobodan Prakljacsics: – Ebben a pillanatban a világ egyik legboldogabb edzője vagyok! Csodálatos csapatom van! Köszönöm a játékosoknak, a stábomnak, a vezetőségnek és természetesen a Szurkolóinknak az egész éves kitartó munkát!

Nem változtatott a győztes felálláson Omar Pelillo, a székesfehérváriak vezetőedzője, és a Kaposváron látott kezdő hatost küldte harcba. Az első szett közepéig jól is tartotta magát a hazai csapat, Novoselov blokkja után azonban 15:12-es hátrányban időt kért Omar Pelillo. Érdemben nem csökkent a különbség, ám a hajrá kezdetén az egész meccsen kiválóan teljesítő Redjo Koci két pontjával mínusz kettőre zárkózott a MÁV Előre. Ekkor elérkezettnek látta az időt a vendégek mestere is, hogy kikérje első idejét: jól is tette, hiszen Hubicska rögtön pontot is szerzett az időkérés után, két pont közelségbe hozva a szettgyőzelmet. A hazaiak mestere rögtön reagált és újabb időkéréssel próbált belenyúlni a meccsbe. Szabó Vilmos rontott nyitása után meccslabdához jutott a Fino, de Tomanóczy hárított kettőt is, ám végül Baróti lezárta a játszmát (23:25, 0:1).

Nagyon szorosan alakult a második játékrész eleje, nem tudott ellépni egyik csapat sem, de Baróti ásza után, 13:12-es kaposvári időkérésnél Pelillo elérkezettnek látta az időt, hogy szóljon a játékosaihoz. A kaposváriak hárompontos előnyre tettek szert, elsősorban Hubicska pontjaival, de a hazaiak is sokat hibáztak, így nem tudtak közelebb zárkózni, sőt Bögöly pontja után már csak egy győztes szett hiányzott a Fino-nak (20:25, 0:2).

Igazi hullámvasút volt a harmadik játszma, ahol többségében a hazaiak voltak fent, de kaposváriak rendre visszazárkóztak, sőt hazai részről a legrosszabbkor, 24:24-nél érték utol a MÁV Előrét. Ekkor azonban ismét villant Redjo Koci, és két jó támadással megnyerte a szettet és meccsben tartotta csapatát (26:24, 1:2).

A székesfehérváriak lendülete kitartott a negyedik szettre is, folyamatosan növelték előnyüket, hiába kért időt kétszer is Szlobodan Prakljacsics, és frissítette cserékkel a csapatát, nem tudott közelebb zárkózni a Fino és Pesti pontjával döntetlenre módosította a meccs állását (25:16, 2:2).

A döntő szettre összekapta magát a címvédő és az extrát nyújtó Baróti vezetésével 9:5-re elhúzott. Hiába kért időt Omar Pelillo, nem tudta megtörni a kaposváriak játékát, akik végül egy rossz nyitás után megnyerték a játszmát és ezzel a meccset is (11:15, 2:3), megszerezve sorozatban második, összesítésben a huszadik bajnoki címüket.