Férfi Extraliga: fantasztikus rangadót nyert a Fino a MÁV Előre ellen

Klub - hazai

Öt játszmában, idegőrlő végjátékban a Fino Kaposvár nyerte a MÁV Előre Foxconn elleni rangadót Székesfehérváron, így továbbra is vezeti az Extraliga tabelláját, a székesfehérváriak pedig a második helyről várhatják a folytatást. A harmadik helyen továbbra is a GreenPlan-VRCK áll, amely ezúttal a DKSE ellen diadalmaskodott 3:0-ra. Sűrűsödik viszont a középmezőny: a Dág hazai pályán 3:0-ra legyőzte a Vidux-Szegedi RSE együttesét és ezzel pontszámban beérte a Kecskemétet. A kecskemétieknek nem megy 2024-ben: a TFSE elleni sorozatban az ötödik bajnoki veresége volt Deák Márk együttesének.

Férfi Extraliga 18. forduló
MÁV Előre Foxconn – Fino Kaposvár 2:3 (-20, 16, -19, 22, -17)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 209 néző. V.: Adler, Varjasi.
MÁV ELŐRE: Eke 5, Pesti 12, Koci 26, Ambrus 9, Dileo 1, Janke 10. Csere: Takács (liberó), Szabó V. Boa 11, Tomanóczy. Vezetőedző: Dávid Zoltán
FINO: Baróti 19, Bögöly 9, Lescay 13, Magyar 5, Hubicska 18, Novoselov 10. Csere: Bozóki (liberó), Iván B., Kalmár 2. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
Dávid Zoltán: – Természetesen jobban örültem volna, ha ezt a mérkőzést mi nyerjük meg 3-2-re. A végjátékban ismét volt néhány fegyelmezetlenség, ami nálunk folyamatosan megbosszulja magát. Mindig akkor követjük el a legapróbb, mégis legvégzetesebb hibákat, amikor nem kéne. Ez annak könyvelhető el, hogy még nincs elég tapasztalatunk az ilyen kiélezett szituációkban. Muszáj a pozitívumokat is néznünk: egyre közelebb vagyunk a Kaposvárhoz, megint két szettet tudtunk nyerni ellenük. Ez az eredmény a bajnokság kimenetele szempontjából nem végzetes. Megyünk tovább előre!
Szlobodan Prakljacsics: –
Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, igazi rangadó volt a mérkőzés. Természetesen örülünk a győzelemnek, de a megkezdett munkát folytatnunk kell, mert nehéz időszak áll előttünk.

Dág KSE – Vidux-Szegedi RSE 3:0 (21, 22, 22)
Esztergom, Suzuki Aréna, 110 néző. V.: Horváth M., Tillmann.
DÁG: Szabó B. 3, Kun 6, Sow 11, Csordás 12, Krupánszki 11, Flachner 11. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Buzás Miklós
SZRSE: Trindade da Rocha 7, Gönczi 11, Durigon Pozzobon 13, Piti 13, Bodnár 1, Csányi 5. Csere: Borsi (liberó). Vezetőedző: Berkes Zoltán
Buzás Miklós
: – Sok dolog nehezíti a hétköznapi munkánkat, amik érthető módon, elveszik a csapatunk önbizalmát. Nagyon örülök, hogy ma sikerült megráznunk magunkat. Nem mondanám, hogy a legszebb játékkal , de értékes pontokat szereztünk a mai napon! Bízom benne, hogy lendületet ad a játékosoknak és elérjük a szezon elején kitűzött célunkat. Gratulálok a Szeged csapatának is.
Berkes Zoltán: – Úgy érzem a mezőnymunkában nem hoztuk azt amit általában a mérkőzéseken szoktunk mutatni, és sajnos védekezés nélkül nehéz győzelmet elérni. Örülök, hogy Gabrielnek meg volt az első mérkőzése! Nyilván még finomítani kell a játékos kapcsolatot, de úgy gondolom, hogy az első lépést megtettük. Gratulálok a Dágnak, nagyszerűen küzdöttek!

Kecskeméti RC – TFSE 1:3 (-20, -21, 20, -23)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 99 néző. V.: Halász E., Nagy Zs.
KRC: Török S., Kecskeméti 14, Gacs 9, Varga P. 25, Farkas P. 6, Boldizsár 9. Csere: Török Zs., Bogdán (liberók), Balla 1, Mócza. Vezetőedző: Deák Márk
TFSE: Mihucz 7, Tóth M., Horváth B. 9, Füzék 5, Tóth K. 29, Gebhardt 17. Csere: Laczi, Tepszis (liberók), Németh M., Winter 1, Knobloch, Quintz. Vezetőedző: Nagy Gergely
Deák Márk
: – Gratulálok a TFSE csapatának!

DKSE – GreenPlan-VRCK 0:3 (-14, -17, -22)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 47 néző. V.: Ladányi, Szarka.
DKSE: Makó 8, Peredi 3, Kisházi 7, Németh Z. 3, Béres 4. Csere: Kuti (liberó), Cserép 2, Papp. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor
VRCK: Óhidi 4, Péter B. 10, Velychko 8, Miklósi-Sikes 15, Fecske 5, Garan 8. Csere: Csordás (liberó), Jirasek. Vezetőedző: Toronyai Miklós
Tomanóczy Tibor: – Véleményem szerint megilletődötten kezdtünk a Kazincbarcika második sora ellen, Az egyéni teljesítmények elmaradtak attól, amit vártam. A harmadik szettre összekaptuk magunkat, és a csereként beállt fiatalok is hozzá tudtak tenni a játékunkhoz. Ezt kifejezetten jó volt látni. A harmadik szettre a támadás statisztikánk is javult, emiatt tudtunk partiban lenni a Vegyésszel. Ha ezen az úton haladunk tovább, akkor a 9-12. helyért folyó küzdelmekben lehetnek jó meccseink.
Toronyai Miklós: – Gratulálok a három ponthoz a csapatnak, de egy kicsit csalódott vagyok a második és a harmadik szett miatt. Legyen ugyanis bárki a háló másik oldalán, ennyire visszaesni koncentrációban nem szabad, ezt mindenkinek meg kell tanulnia kezelni.

További edzői értékelésekkel hamarosan frissítjük összeállításunkat!