Férfi Extraliga: elvette a Vegyész pályaelőnyét a MAFC

Klub - hazai

Óriási meccset játszott a férfi Extraliga negyeddöntőjében a GreenPlan-VRCK és a MAFC-BME. A fővárosiak két küzdelmes játszmában 2:0-ás előnybe került, ám a harmadik szettre a Vegyész összekapta magát, majd nagyszerűen röplabdázva kiegyenlített. Az ötödik játszmában ismét a MAFC irányított, hiába zárkózott a VRCK, a döntő pillanatokban a MAFC volt a pontosabb, így 15:10-re megnyerte a döntő szettet, és a mérkőzést is. A párharc negyedik mérkőzését hétfőn rendezik Budapesten. A 9-12. helyért zajló rájátszásban a TFSE Dunaújvárosban győzött 3:0-ra a DKSE ellen.

Férfi Extraliga negyeddöntő 3. mérkőzés
GreenPlan-VRCK – MAFC-BME 2:3 (-23, -20, 21, 13, -10)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 420 néző. V.: Adler, Sík.
VRCK: Cziczlavicz 11, Gurszkij 2, Péter B. 15, Garan 14, Bibók 12, Jirasek 10. Csere: Kiss M. (liberó), Miklósi-Sikes, Óhidi, Péter M. 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós
MAFC: Tamási 3, Reyes Rodriguez 27, Katona 5, Altunaga 14, Oláh 8, Balogh 5. Csere: Benkő, Szabó B. (liberók), Bandi, Zeitler 1, Sárik-Veress 2, Kocsondi 1. Vezetőedző: Pápai Péter
Toronyai Miklós
: – Minden nagyképűség nélkül ki merem jelenti, ez egy három- vagy négyszettes mérkőzés volt ide. Ahogy játszottunk a harmadik és a negyedik szettben, úgy kellett volna a mérkőzés elejétől. Nem szoktam bántani a csapatot, de ez ma nagyon kevés volt tőlünk, teljesen megérdemelten nyert a MAFC.
Pápai Péter: – Szinte hiba nélkül játszottunk az első két játszmában. Az egész mérkőzésen gyengélkedett egészségügyileg az átlónk, így talán emiatt is, de a Kazincbarcika vissza jött a meccsbe. Az ötödikben csak annyit mondtam a játékosoknak, hogy gyerünk.

A párharc állása 2:1 a MAFC-BME javára

Férfi Extraliga rájátszás 9-12. helyért
DKSE – TFSE 0:3 (-21, -20, -16)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 55 néző. V.: Varjasi, Mezőffy.
DKSE: Juhász 3, Béres 12, Kisházi 2, Gőczi 9, Farkas L. 5, Makó 2. Csere: Kuti (liberó), Németh 2, Vadász, Peredi. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor
TFSE: Mihucz 4, Tóth M. 6, Balázs 13, Quintz 8, Tóth K. 9, Horváth B. 12. Csere: Laczi (liberó), Füzék 3, Winter, Knobloch. Vezetőedző: Nagy Gergely

Az edzői értékelésekkel hamarosan frissítjük összeállításunkat!