Férfi Extraliga: a Fino és a MÁV Előre sikerével rajtolt az elődöntő

Klub - hazai

Esélyeshez méltó játékkal győzött a férfi Extraliga elődöntőjének első mérkőzésén a címvédő Fino Kaposvár a MAFC-BME ellen, amely a harmadik szettben akár szépíthetett is volna, de a döntő pillanatokban a kaposváriak hozták a jó megoldásokat így 3:0-val övék lett az első meccs. A másik elődöntőben a MÁV Előre Foxconn szintén magabiztos játékkal verte a DEAC-ot, így 1:0-ás előnnyel utazik a párharc második, debreceni mérkőzésére. A Pénzügyőr SE és a Kecskeméti RC 5-8. helyért vívott párharcának első mérkőzését a Kecskemét 3:1-re nyerte idegenben.

Férfi Extraliga elődöntő 1. mérkőzés

Fino Kaposvár – MAFC-BME 3:0 (19, 10, 25)

Kaposvár, Kaposvár Aréna 813 néző. V.: Sík, Tillmann.

FINO: Novoselov 8, Baróti 16, Bögöly 7, Lescay 9, Magyar 4, Hubicska 11. Csere: Bozóki (liberó), Zarka. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics

MAFC: Katona 3, Altunaga 13, Oláh 7, Balogh 1, Tamási 2, Reyes Rodriguez 8. Csere: Benkő (liberó), Bandi, Kocsondi 1. Vezetőedző: Pápai Péter

Szlobodan Prakljacsics: – Az első lépést megtettük a döntőbe jutáshoz! A mérkőzésen az első két játszmában határozottan és keményen játszottunk, a harmadik szettben megmutatta a MAFC, hogy nem érdemtelenül jutott el idáig.
Pápai Péter: – Ha az egész hetet nézzük akkor várható volt egy ilyen mérkőzés. A negyeddöntő nagyon sokat kivett belőlünk. Megpróbálunk a hátralevő napokban egy kicsit felfrissülni és kihasználni a hazai pálya előnyeit.

A párharc állása 1:0 a Fino Kaposvár javára.

MÁV Előre Focxonn – DEAC 3:0 (22, 21, 19)

Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 223 néző. V.: Szabó P., Szarka J.

MÁV ELŐRE: Koci 20, Tomanóczy 6, Pesti 9, Janke 10, Ambrus 2, Szabó V. Csere: Takács (liberó), Boa. Vezetőedző: Omar Pelillo

DEAC: Bagics 1, Marlon 3, Mikuláss Koch 4, Willian 21, Kiss I. 2, Pavljuk 9. Csere: Bán (liberó), Bakóczy, Imre, Veres. Vezetőedző: Fodor Antal

Omar Pelillo: – Az eredmény egy kissé csalóka. A legutóbbi mérkőzésünk után volt egy hosszabb időszakunk edzeni a csapattal, a megfelelő ritmus azonban most egy kicsit hiányzott. Az ellenfelünk az erős nyitásai révén többször is nyomás alá tudott helyezni. Szerencsére a fiúk megőrizték a hidegvérüket, és koncentrált, jó játékkal tudták lezárni a szetteket. Tudjuk, hogy a debreceni összecsapás egy igazi csata lesz. Ennél sokkal nehezebb mérkőzésre számítunk, biztosan vissza akarnak majd vágni. Nekünk idegenben is agresszívnak és fókuszáltnak kell maradnunk.
Fodor Antal: – Ezen a mérkőzésen a fehérvári csapat kevesebb hibával, stabilabban játszott. A játszmánkénti néhány pontos hátrányt reményeim szerint hazai pályán sikerül ledolgoznunk. Gratulálunk a MÁV Előrének!

A párharc állása 1:0 a MÁV Előre Foxconn javára.

Férfi Extraliga rájátszás 5-8. helyért

Pénzügyőr SE – Kecskeméti RC 1:3 (-20, -19, 17, -20)

Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 110 néző. V.: Horváth M., Barabás.

PSE: Mihálovits 7, Tóth K. 3, Solti 18, Kövessy 4, Kovács Z. 5, Kispál 18. Csere: Feliciano (liberó), Székely 7, Hajós 2, Gallo. Vezetőedző: Jókay Zoltán

KRC: Török S. 1, Kecskeméti 9, Boldizsár 12, Varga P. 17, Farkas P. 8, Gacs 4. Csere: Török Zs. (liberó), Balla. Vezetőedző: Deák Márk

Edzői nyilatkozat: – Az első két játszmában sok pontot ajándékoztunk az ellenfélnek. A harmadik szettől kezdve kezdtünk bátran felszabadultan játszani, ahol megmutattuk, hogy képesek vagyunk egy ilyen színvonalat is hozni. Az összecsapás utolsó szakaszában kevesebbet hibáztunk, de így sem sikerült nyernünk. Legfájóbb dolog, hogy tehetséges fiatal játékosunk – Székely Péter Trevisz, aki eddigi kevés lehetőséghez jutott, most megmutathatta mire képes, de a játék közben megsérült. Pedig a mérkőzésen csapatunk legjobbja volt és innen mielőbbi jobbulást kívánunk neki.
Deák Márk: – 0-2 vezetés után talán elhittük, hogy megvan a győzelem. Úgy is sikerült a harmadik játszma. Mindkét csapat sok hibával játszott, most mi bírtuk jobban fejben és meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Nálunk az előny. Bízom benne, hogy élni is tudunk vele hazai pályán.

A párharc állása 1:0 a Kecskeméti RC javára.